Tento týždeň sa odohralo 2. kolo amatérskej hokejovej ligy a už prvý zápas ukázal, že každý tím má záujem získať body.

V úvodnom dueli proti sebe nastúpili hráči Atlantis Zvolen  a Animals. Zvolenčania potrebovali získať prvé body, keďže premiérový zápas im nevyšiel podľa predstáv a s takouto mentalitou nastúpili aj do tohto stretnutia. Už v prvej minúte otváral skóre Medvecký po asistencii Pospíšila  a Hanzlík. S týmto výsledkom sa však Animals nechceli zmieriť a k svojim trom bodom jednoznačne chceli pridať ďalšie body. Na konci 5. minúty vyrovnať vďaka Bobokovi na 1:1. Vyrovnaný stav vydržal do začiatku 8. minúty, Atlantis sa dostali do vedenia 2:1. Do konca prvej časti sa postupne presadili ešte Pospíšil , Sirota, Lunter M. Za stavu 6:1 šesť minút do konca prvej časti to s hráčmi Animals nevyzeralo dobre. Štyri minúty pred koncom prvej časti ešte znížil Krivuš po asistencii Koppu.

Ani druhá časť sa nezačala ideálne pre hráčov Animals a už po 16 sekundách skóroval Turan a Atlantis vyhrávali 7:2. Keď sa v 9. minúte presadil Sirota a následne aj Medvecký, zdalo sa, že je po zápase. Za stavu 9:2 by nikto neočakával, že by mohlo dôjsť ku komplikáciám pre tím Atlantis Zvolen. Ale minuloročný najlepší strelec ligy Čierny už o minútu neskôr zavelil k útoku a znižoval na 9:3. Onedlho využil presilovku Lukáč a hráči Animals sa nadychovali k veľkému obratu, keď v čase 13:57 skóroval opäť Čierny R a následne aj Lukáč M. Zdalo sa, že Atlantis nezvládnu koniec zápasu. Opak však bol pravdou a za stavu 6:9 z pohľadu Animals ešte minútu pred koncom spečatil výhru Atlantis Lunter. Hráči Animals po veľmi dobrom výkone podľahli Atlantis Zvolen v pomere 6:10 a prišli tak o prvé body. Hráči Atlantis predčili súpera vo všetkých ukazovateľoch, čoho dôkazom je aj strelecká bilancia v pomere 28:14 pre Atlantis Zvolen.

Altantis Zvolen vs. Animals 10:6 (6:2, 4:4)

Góly: 1. Medvecký (Pospíšil, Hanzlík), 8. Pospíšil (Medvecký), 11. Pospíšil (Hanzlík), 13. Sirota (Fuiga), 14. Lunter, 21. Turan (Masár), 29. Sirota (Masár, Turan), 31. Medvecký (Turan, Pospíšil), 39. Lunter (Masár, Fusek) – 5. Bobok (Lukáč), 14. Krivuš (Koppa), 32. Čierny (Koppa), 34. Lukáč (Krivuš), 34. Čierny, 36. Lukáč (Čierny).

V druhom zápase proti sebe nastúpili Divoké Barance a Mad Brainzz. Posledný zápas nevyšiel ideálne hráčom Mad Brainzz a vyzeralo to tak, že sú hladní po víťazstve. Dôkazom toho bol aj rýchly gól Lampera už v prvom striedaní. Dlho sa však hráči Mad Brainzz neradovali, pretože už na začiatku 4. minúty vyrovnával Moravčík a začínalo sa od začiatku. Už prvá päťminútovka naznačila, že duel bude veľmi vyrovnaný. V 7. minúte skóroval Novysedlák po šikovnej asistencii Kapustu a Mad Brainzz boli opäť vo vedení. Hneď o 15 sekúnd však Moravčík po prihrávke Gajana vyrovnával na 2:2. O ďalšiu minútu skóroval aj Gajan J. a Divoké Barance sa prvý krát v zápase ujali vedenia. Prešlo len 61-sekúnd od posledného gólu a do listiny strelcov zapísal Koval a vyrovnal už na 3:3. Neprešla ani minúta a zapisovateľ mal opäť plné ruky práce, keď sa  presadil Konder  po šikovnej asistencii Novysedláka a Mad Brainzz sa zase viezli na víťaznej vlne. V 11. minúte však Fekiač podrazil súpera a bol vylúčený na dve minúty. Už keď si mysleli hráči Mad Brainzz, že prečkajú presilovku, tak 11 sekúnd pred koncom vylúčenia skóroval Majer a vyrovnal tak na 4:4. Toto skóre sa nemenilo do konca prvej časti aj keď ešte v posledných minútach hrali hráči tímu Divoké Barance presilovku, tentokrát sa Mad Brainzz úspešne ubránili.

Druhú časť začali lepšie Divoké Barance, keď v 27. minúte skóroval Končok a následne aj Gajan.  V 32. minúte však fauloval strelec posledného gólu Gajan a ponúknutou presilovkou nepohrdli hráči Mad Brainzz a vďaka Kusalovi znížili na priebežných 6:5 z pohľadu Divokých Barancov. Neprešlo ani 30 sekúnd a po samostatnej akcii od modrej čiary vyrovnával Koval. Do konca zápasu bol celý priebeh veľmi vyrovnaný a prelievali sa šance a celková hra z jednej strany na druhú až kým v 37. minúte nefauloval Konder v útočnej tretine a po dobre zahranom oslabení to hráči Mad Brainzz nakoniec nezvládli. Päť sekúnd pred vypršaním trestu Kondera inkasovali z hokejky Majera. Posledná minúta bola dosť nervózna ale hráči Mad Brainzz nedokázali odvrátiť nepriaznivý stav a nakoniec podľahli Divokým Barancom v pomere 6:7 a ostávajú tak na priebežnej poslednej priečke. Strely na bránu boli dosť vyrovnané, ale aj v tomto ukazovateli zvíťazili Divoké Barance v pomere 25:20.

Mad Brainzz vs. Divoké Barance 6:7 (4:4, 2:3)

Góly: 1. Lamper (Koval, Novysedlák), 7. Novysedlák (Kapusta, Kovala), 9. Koval (Lamper), 10.  Konder (Novysedlák, Fekiač), 33. Kusala (Husár, Koval), 33. Koval – 4. Moravčík, 7. Moravčík (Gajan), 8. Gajan (Gregor), 13. Majer (Sláva, Riša), 27. Končok, 32. Gajan, 39. Majer (Mancel, Riša).

Zápasy 3. kola sú naplánované na pondelok 22. októbra o 20.00 hod, keď Divoké Barance nastúpia proti Animals a v stredu 24. októbra o 20.45 hod sa predstavia Atlantis Zvolen a Mad Brainzz. Viac informácií môžete nájsť na internetovej stránke súťaže.

Tabuľka AHL BB 2018/19 po 2. kole