Až do januára sa musia vodiči v centre mesta pripraviť na ešte väčšie kolóny v ranných či popoludňajších špičkách. Z dôvodu úprav okolia novobudovanej autobusovej stanice došlo k uzávierke podjazdu pri Smrečine.

podjazd-smrecinaJedna z prístupových trás do Majera, ale napríklad aj k dočasnej autobusovej stanici na parkovisku Mičinská, je úplne uzavretá. Uzávierka by mala podľa informácií uverejnených na stránkach dopravcu SAD Zvolen potrvať do konca januára 2017. Doprava je presmerovaná cez Uhlisko. Na mieste vybudujú nový kruhový objazd, z ktorého bude vjazd do autobusovej stanice.

Prax za prvé dva dni uzávierky ukázala, že presunutie väčšiny dopravy na križovatku pod Kapitulskou ulicou spôsobuje na mieste dopravný kolaps. Vodiči tu v rannej špičke strávia v kolónach aj trikrát viac času, než je zvykom. Výrazné kolóny sa tvoria už na Uhlisku na Ulici 9. mája, ktorá sa na Štefánikovom nábreží napája na hlavnú cestu I/66 pod Kapitulskou ulicou. Zvýšená intenzita dopravy z južnej časti mesta spôsobuje následne slabšiu priepustnosť hlavného cestného ťahu.

V ranných, popoludňajších a podvečerných časoch tak musíte počítať s výraznejším zdržaním, ktoré sa zároveň týka aj spojov mestskej hromadnej dopravy. V súvislosti s uzávierkou cesty došlo v rámci MHD navyše k niektorým zmenám na Uhlisku.

„Mesto spolupracuje s dopravnými policajtmi a s investorom autobusovej stanice tak, aby boli zmiernené dopady na plynulosť cestnej premávky. Doprava na ceste I/66 je riadená príslušníkmi dopravnej polície. Žiadame vodičov, aby sledovali prenosné dopravné značenie a nejazdili po pamäti,“ vysvetľuje hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Sekerešová.

„Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici reaguje na túto situáciu s cieľom zabezpečiť hlavne bezpečnosť, ako aj plynulosť cestnej premávky v meste. Policajti budú v čase dopravných špičiek regulovať dopravu v najzaťaženejších križovatkách,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Faltániová.