Už počas víkendu sa na banskobystrickej plavárni Štiavničky uskutoční siedmy ročník Banskobystrického pohára v plávaní. Medzinárodné podujatie bude tento rok hostiť aj dvojnásobného majstra Európy Gergő Kisa z Maďarska.

V sobotu 26.04.2014 začína program v krytej plavárni Štiavničky o 14:00 hod. a v nedeľu 27.04.2014 o 9:00 hod. Vstup pre divákov na podujatie bude zdarma.

Banskobystrický pohár v plávaní, Banská Bystrica, 3.11.2012V tejto súvislosti sa musia na obmedzenia pripraviť návštevníci krytej plavárne, ktorí by si chceli počas víkendu zaplávať. Plaváreň bude pre plavcov úplne uzatvorená v sobotu, v nedeľu sa bazén verejnosti znovu otvorí po 16-tej hodine.

Organizátori z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica evidujú 211 prihlásených pretekárov z 37 klubov z Bulharska, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Poľska, Slovenska. Na poslednú chvíľu zrušila svoju účasť reprezentácia z Rumunska a plavci z chorvátskeho Zadaru. Na štarte uvidíme aj slovenských reprezentantov. Najväčšou hviezdou bude maďarský olympionik Gergő Kis, ktorý už mal na krku dvakrát zlatú medailu z majstrovstiev Európy v disciplíne na 800 metrov voľným spôsobom. Na svojom konte má aj niekoľko strieborných a bronzových medailí z európskych šampionátov, zúčastnil sa na olympiádach v Pekingu i Londýne.

Medzinárodná svetová plavecká federácia zaradila toto podujatie do svojho kalendára ako kvalifikačné na 2. Olympijské hry mládeže 2014, ktoré sa budú konať v čínskom Nanjingu. Podujatie opäť figuruje aj v kalendári Európskej plaveckej federácie, na ktorom bude možné plniť limity na Majstrovstvá Európy 2014 v Berlíne (Nemecko), Majstrovstvá Európy juniorov v Dordrechte (Holandsko), ale aj na Majstrovstvá sveta kategórie Masters 2014, ktoré sa uskutočnia v Montreale (Kanada).

[youtube Gadb1v8vMH0 640 390]

TV ESO Banská Bystrica prinesie priamy prenos z tohto podujatia prostredníctvom DVB-T cez multiplex na kanáli č.23 a live stream na www.tveso.sk.