Mestské financie budú hlavnou témou utorňajšieho zasadnutia mestského zastupiteľstva.

mestske zastupitelstvoJedným z kľúčových bodov bude prijatie zásad rozpočtového hospodárenia. V rámci zásad sa prvýkrát definuje pojem participatívneho rozpočtu. Aj keď mestskí úradníci trvajú na tom, že mesto ho má už teraz, očakáva sa schválenie poslaneckého návrhu Vladimíra Pirošíka (BBA). Podporu získal naprieč politickým spektrom aj vo finančnej komisii, proti sa vyjadrili hlavne nezávislí poslanci, ktorým sa nepáči, že participácia občanov pôjde na úkor peňazí pre volebné obvody.

Mestské zastupiteľstvo bude riešiť aj výpadok príjmov z podielových daní. Odhad hovorí o 330-tisíc eurách, ktoré budú v mestskej kase chýbať. Časť sa má vykryť z kapitálových príjmov z predaja a prenájmu majetku mesta.

V rámci nakladania s majetkom mesta budú zastupitelia hlasovať dovedna o dvadsiatich bodoch. Predaj a prenájom nehnuteľností by mal priniesť do rozpočtu 242-tisíc eur. Na program sa zrejme nedostane podnet okresného prokurátora, ktorý označil určenie a vyberanie poplatkov za parkovanie v centre za nezákonné. V programe nie je ani bod rekonštrukcie futbalového štadióna. Poslanci na poslednom rokovaní poverili primátora mesta rokovať s armádou o možnostiach presunu štadióna do vlastníctva mesta a o rokovaniach informovať mestské zastupiteľstvo.

Začiatok rokovania je o 9:00 vo Veľkej sieni Mestského úradu. Portál BBonline.sk prinesie textový prenos z priebehu zasadnutia, priamy prenos môžete sledovať aj prostredníctvom regionálnej TV ESO.