Máte doma malý plavecký talent? Skúste mu poskytnúť možnosť rozvíjať jeho plavecké zručnosti v radoch bystrického Plaveckého oddielu UMB.

Členovia Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica nie sú v bazéne žiadnymi nováčikmi. Tento ambiciózny plavecký oddiel už 26 rokov vychováva plavcov, ktorí od mládežníckych kategórií dosahujú výborné výsledky nielen v domácich, ale aj v zahraničných bazénoch. Vo všetkých vekových kategóriách vyplávali už množstvo medailí.

Aby sa z banskobystrického plávania po nikým nezavinenej „odstávke“ bazénov na celom Slovensku spôsobenej Covidom nevytratila kvalita, musí sa tento plavecký klub náležite starať aj o svoju budúcnosť, preto po dvoch rokoch nútenej prestávky hľadá nové talenty plávania.

„Aj vaše dieťa sa môže stať úspešným športovcom v jednom z telesne najkomplexnejších a najzdravších športov. Môže sa výrazne zdokonaliť v plávaní, alebo postupne to dotiahnuť aj na umiestnenia na stupňoch víťazov,“ hovorí Milan Záborský, predseda a hlavný tréner PO UMB Banská Bystrica.

Práve tento plavecký oddiel ponúka deťom ročníkov narodenia 2011 a mladším, ktoré majú záujem zdokonaliť sa v plávaní výber do prípravky. Podmienkou je zaplávanie 25 metrov aspoň jedným plaveckým spôsobom. Výber sa uskutoční v utorok 7. septembra 2021 a v stredu 8. septembra 2021. Zraz záujemcov bude v stanovených dňoch vždy o 16:00 hod. vo vestibule krytej plavárne Štiavničky v Banskej Bystrici. Každé dieťa si sebou prinesie plavky, plaveckú čiapku a uterák. Tréningy sa budú uskutočňovať 2 x týždenne (v utorok a vo štvrtok od 16:00 do 17:00 hod.) počas 3 mesiacov (ak to epidemická situácia dovolí).

Po absolvovaní prípravného kurzu bude možné pokračovať v ďalšej športovej príprave. Prípadné ďalšie informácie získate na telefónnom čísle 0903 504 713 a niečo viac o klube aj na stránke www.poumb.sk