Banskobystričania majú za sebou prvú prehru v riadnej hracej dobe. V 16. kole Slovnaft extraligy prehrali v Poprade 1:3.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Kmiť (A. Kroták, Jasečko), 43. Bartečko (J. Kasík, R. Suchý), 59. Nagy (A. Kroták) – 22. Kútny (Šechný)

Súboj vo forme hrajúcich podtatrancov s aktuálnym lídrom tabuľky sa od začiatku odohrával vo svižnom tempe. Prví dali o sebe pred vypredaným štadiónom vedieť Banskobystričania, ktorí zásluhou Hudeca a neskôr Vartovníka zamestnali gólmana Melicherčíka. Skóre napriek tomu otvorili domáci hokejisti v ôsmej minúte. Šimonovičovi po neistom zákroku vypadol puk z lapačky a Kmiť ho pohotovo poslal do bránky. Úvodný gól nakopol hostí, ktorí sa opäť začali dostávať do príležitostí. Z tlaku profitoval Bezák, ktorý sa v 18. minúte rútil na Melicherčíka, ale neuspel.

Druhé dejstvo prinieslo vyrovnávajúci gól Banskej Bystrice. Po dvoch minútach hry a po Šechného asistencii vystrelil Kútny – 1:1. Ten istý hráč mohol poslať „baranov“ do vedenia, to by ale v 30. minúte nesmel čarovať Melicherčík. Ležiaci popradský brankár zabránil takmer istému gólu.

Tretia tretina rozhodla o víťazovi. V 43. minúte využil Poprad presilovku o dvoch hráčov zásluhou Bartečka. Vedúci gól „kamzíkov“ nakopol a postupne sa dostávali do ďalších šancí. Banskobystričania nemohli hrať svoju typickú ofenzívnu hru a na ľade sa trápili. Pri záverečnej hre bez brankára inkasoval tím spod Urpína tretí krát – do prázdnej brány skóroval druhý hráč v popradskom drese so skúsenosťami z NHL, Ladislav Nagy.

Poprad tak pripravil Banskej Bystrici prvú tohtosezónnu prehru v riadnom hracom čase. HC´05 však ostáva na čele ligového pelotónu, aj keď náskok pred druhými Košicami sa zúžil už len na jeden bod. Úradujúci majster zdolal trenčiansku Duklu 6:2.