V septembri sa v Banskej Bystrici uskutoční v poradí druhý ročník TEDxUMB. Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici bude hostiť zaujímavých rečníkov a profesionálov z rôznych oblastí.

Minulý rok sa na pôde Ekonomickej fakulty UMB stretlo vyše sto účastníkov a pätnásť rečníkov, ktorí spoločne zažili prvý univerzitný TEDx na Slovensku. Na podujatí vystúpili rečníci a profesionáli z oblasti vzdelávania, športu, vedy, zdravého životného štýlu či podpory sociálne slabších.

„Prvý univerzitný TEDx na Slovensku spojil študentov, zamestnancov, absolventov aj priateľov Univerzity Mateja Bela. Som veľmi šťastný, že TEDxUMB nebol len bežnou konferenciou, kde sa ľudia stretnú, vypočujú si prednášky a idú preč, ale vytvoril priestor na hlbšie networkovanie, vznik nových priateľstiev a najmä bol mekkou inšpirácie pre všetkých, ktorí si 30. septembra 2017 našli cestu na toto podujatie,“ uvádza Michal Mešťan, organizátor TEDxUMB.

Účastníčka TEDxUMB, študentka Ekonomickej fakulty UMB Veronika, považuje túto konferenciu za jednu z najinšpiratívnejších konferencií, na akých bola. „Som veľmi hrdá, že stále existujú ľudia, ktorí sú svojím talentom, tvrdou prácou ale hlavne srdcom inšpiráciou pre tých druhých. Ďakujem celému organizačnému tímu, ale aj prednášajúcim za fantastický a tak silný zážitok,“ povedala.

A tento, v poradí druhý ročník TEDxUMB, ktorý sa uskutoční 29. septembra, bude ešte lepší. Organizátori dali latku o stupienok vyššie a účastníci sa už teraz môžu tešiť na inšpiratívnych rečníkov a skvelé workshopy. V priebehu júla a augusta budú organizátori postupne predstavovať rečníkov na webovej stránke tedx.umb.sk/2018 a na www.facebook.com/tedxumb1.

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Registrácia je spustená na tedx.umb.sk/2018 a prvých 20 lístkov pre najrýchlejších bude za 20 eur.

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na konferenciách TED už okrem iných vystúpili aj Bill Gates, Al Gore a Sir Richard Branson. V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie, ako program miestnych, samostatne organizovaných akcií, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks, ktorých účelom je podnecovať intenzívne diskusie a rozširovať obzory.