Banská Bystrica zažije v krátkom čase už druhú finálovú hokejovú sériu, tentoraz v podaní tímu Univerzity Mateja Bela.

Po vyhranej semifinálovej sérii proti Paneuropa Kings Bratislava (2:1 na zápasy), čaká UMB víťaz základnej časti Karlova Univerzita Praha. Český tím bude obhajovať minuloročný majstrovský titul v Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL).

UMB-Paneuropa_42Hokejovému tímu sa v prvom domácom zápase semifinále podarilo rozobrať súpera výsledkom 13:0. „Hneď po zápase som hráčom povedal, že druhý zápas bude úplne iný, a tak to aj bolo. My sme začali veľmi vlažne, to sa ukázalo hneď na výsledku, keď sme v 6. minúte prehrávali už 3:0. Dokázali sme sa ešte síce vrátiť do zápasu, keď sme sa príblížili na rozdiel jedného gólu, ale to bolo všetko a preto druhý zápas sme prehrali. V tomto zápase nam proste chýbalo všetko, ľahkosť, srdiečko, bojovnosť a aj samotné korčuľovanie,“ vracia sa k druhému semifinálovému duelu hlavný tréner Lukáš Opáth.

„Hneď po zápase sme prízvukovali hráčom s asistentom Marekom Janíkom, že musíme tento zápas okamžite hodiť za hlavu, a že je to 1:1 na zápasy. Že tretí zápas sa opäť začína od 0:0, práve o tom je play off. Ešte večer sme si sadli na hoteli spoločne s celý tímom a prešli sme si nejaké taktické pokyny, ktoré sme vedeli, že na súpera budú platiť a hlavne so im povedal, že sa musíme naozaj hokejom a samotnou hrou baviť a užívať si ju. Pretože práve o tomto to je, a preto to hráme a túto hru zbožňujeme,“ opisuje Opáth momenty po prehranom zápase.

UMB-Paneuropa_37Taktické pokyny trénerov zabrali a tretí rozhodujúci zápas na súperovom ľade hokejisti UMB vyhrali. „Začali sme omnoho lepšie, úplne v inom tempe a nasadení, ale opäť sme dostali v 6. minúte zbytočný gól. Práve toto nám pomohlo a súperovi uškodilo, pretože si mysleli, že to už pôjde. Nás to nakoplo a v 10. minúte sme dokázali dvoma gólmi otočiť vývoj zápasu. Musím povedať, že tento zápas bol veľmi kvalitný a vyrovnaný. Stav 2:1 vydržal až do 51. minúty a naozaj to už bol taktický zápas. Vedeli sme, že jedna chyba tento zápas rozhodne a práve my sme ju neurobili. Preto sme sa stali víťazmi a ideme do finále,“ dodáva hlavný tréner UMB.

UMB sa už teraz sústreďuje na finále proti Prahe. Český tím vyradil v semifinále Gladiators Trenčín. „Všetkým chlapcom a mojím kolegom  Marekovi Janíkovi a Milanovi Kyseľovi poďakovať, pretože tento postup sme vybojovali ako jeden tím. Ja som to už raz spomínal, že my sa nespoliehame na jedného dvoch hráčov ako niektoré tímy, my máme silné všetky tri päťky a to je dôležité.  Som hrdý na tento tím a som rád, že chlapci ma naozaj počúvali a uverili tomu že sa môžeme dostať až sem. Tešíme sa na finále a dúfame, že nás prídu podporiť aj ľudia,“ pozýva Lukáš Opáth na finálové stretnutie.

Zápas sa hrá na banskobystrickom zimnom štadióne v pondelok od 19.00 h.