Po otváracom piatku, čaká v sobotu ráno Námestie prebudenie dychovkou. Dychová hudba Selčianka výjde námestím a zavelí tak na ďalší deň jarmočenia.

Postupne sa na hlavnom pódiu počas dňa predstavia zvolenskí COMP & NEROS a potom banskobystrické kapely STO MÚCH, ROCK REUNION a ŠVEPES. Od 16.00 h sa žáner opäť spomalí, keď populárne piesne 30. – 50. rokov 20. storočia odprezentuje kapela SLOVAK TANGO a  pokračovať bude fenomenálna slovenská á cappela OTTO VOCE. Následne pokrstia rôzni banskobystrickí autori svoju spoločnú zbierku poézie, aby si hneď po nich Námestie SNP vypočulo dixielandové tóny známych banskobystrických interpretov tohto žánru. Pri Barbakane bude o 18.00 vystupovať Túlavé divadlo Jakuba Nvotu s hrou „Hamlet alebo nález lebky“. Naopak v tomto čase už bude končiť program pre najmenších na Nádvorí Radnice.

Večerný program bude opäť viac venovaný mladým, keď ho odštartuje o 20.00 h nemecká formácia COSMONAUTIX. Mladí Berlínčania  dávajú svojej tvorbe podtitul „Russian Balalaika Speedfolk“ a z toho je jasné, že Námestím SNP budú znieť tradičné rytmy ruských folkových a zľudovelých skladieb, lenže v podobe, ktorá vás určite prekvapí. Večer následne uzavrie najznámejšia slovenská ska kapela Polemic.

Tip: Pozrite si kompletný program Dní mesta…