Zimná príprava futbalistov banskobystrickej Dukly má za sebou značnú časť. O priebehu prípravy, zápase s Lučencom, nových posilách, ale aj o stave trávnika na Štiavničkách sme sa rozprávali s vedúcim A-mužstva, Ivanom Šimkom.

Uplynulú stredu privítala Dukla na umelej tráve Lučenec, ktorý porazila výsledkom 2:0. Prvý gól padol v 45. minúte, keď sa presadil Josip Galić. Druhý gól dal v 56. minúte náš odchovanec Oto Malík.

„Myslím si, že súper bol na treťoligistu veľmi kvalitný. Postavil to na kvalitne organizovanej defenzíve, skĺbenej skúsenými hráčmi s mladíkmi, ktorí boli rýchli, behaví, ale myslím si, že s týmto súperom sme nemali nejaký problém. Zápas bol o tom, akým skóre sa zápas skončí. Myslím, že súper nemal ani strelu na bránu, čím nechcem nejak dehonestovať jeho výkon, ale jednoducho prišiel brániť,“ opísal prípravný zápas s Lučencom vedúci A-mužstva Ivan Šimko.

Futbalisti Dukly počas týždňa naďalej pokračovali v tréningovom procese v rámci zimnej prípravy. V závere prípravy ich ešte čakajú zápasy proti Zvolenu a Rimavskej Sobote.

„Zimná príprava ako sme aj očakávali prebehla v domácich podmienkach. Mali sme na pláne jeden prípravný zápas v Znojme, ktorý sme chceli spojiť s nejakým krátkym víkendovým sústredením. Bohužiaľ Znojmo tento zápas ešte pred začiatkom prípravy odvolalo, lebo sa im trošku zmenil program. Takže toto bol z plánovaných trinástich zápasov jediný, ktorý sa neodohral. Na výsledky sa veľmi v príprave nepozerá. Skôr sa pozerá na herný prejav, na to ako si hráči rozumejú. Noví s tými, ktorí sú tu už dlhšie. Odohrali sme kvalitné zápasy fortunaligistami. Hneď prvý zápas s Podbrezovou sme prehrali, aj keď si myslím, že herne sme tam mali navrch. V zápasoch s treťoligistami sme to mali podstatne jednoduchšie. Odohrali sme kvalitný zápas s českým druholigistom v Třinci, ktorý skončil 0:0. Tam to bol zápas o kvalitných defenzívach z obidvoch strán,“ zhodnotil doterajší priebeh zimnej prípravy Ivan Šimko.

Realizačný tím sa nezmenil. Hlavným trénerom ostáva Stanislav Varga, asistentom je Štefan Rusnák, druhým asistentom, respektíve trénerom brankárov je Norbert Juračka. Ivana Šimka sme sa spýtali aj na posilnenie kádra.

„Čo sa týka posíl. Josip Galić je tu stále ešte na skúške, ale pracujeme na jeho angažovaní. Je to momentálne hráč Poltára, s chorvátskym pasom. Angažovali sme ofenzívneho hráča Jozefa Dolného, ktorý za Bystricu hral ešte v najvyššej súťaži. Naposledy bol hráčom Skalice, z ktorej prišiel na hosťovanie do konca tejto sezóny. Z Michaloviec prišiel na hosťovanie do 30. júna ďalší ofenzívny hráč, hrotový útočník Blažej Vaščák, ktorý má toho za sebou pomerne dosť. Vyskúšal taliansku ligu a dal aj gól Celticu Glasgow. Ďalšia posila je krajný stredopoliar Miroslav Gregáň, ktorý takisto u nás v minulosti pôsobil ešte v mládežníckych kategóriach, hral aj v český Tepliciach, a naposledy bol hráčom Liptovského Hrádku. Ten takisto prišiel na hosťovanie do 30. júna,“ prezradil Šimko.

Jarná časť druhej ligy má štartovať už o 15 dní, a to domácim zápasom proti Lokomotíve Košice. Či sa bude hrať, je kvôli stave trávnika po hokejovom Winter Classic stále otázne.

„Organizátori Winter Classic síce pracujú na náprave trávnika, ale pracujú nedostatočne, aj keď snahu im uprieť nemôžme, len si možno nepredstavovali, že to bude také náročné a že tam vznikne taká hrubá vrstva ľadu, aká tam vznikla. Riešime to v spolupráci s mestom a so ZAaRES-om, ktorý má tento štadión v správe. Situáciu riešime aj svojpomocne. Je tam momentálne desať chlapov, ktorí sa snažia ľad ručne sekať a odhadzovať. Je tam báger aj Bobcat, teda malý nákladiak so zbíjačkou, ktorý ľadové kryhy vyhadzuje z ihriska. Zostáva nám 15 dní do súťaže, a som v tomto smere dosť skeptický,“ dodal na záver Ivan Šimko.

Káder MFK Dukla Banská Bystrica v rámci zimnej prípravy 2019

Brankári: Adam Krejčí, Ján Ďurčo, Július Nôta

Obrancovia: Saša Savić, Ľuboš Kupčík, Patrik Prikryl, Lukáš Migaľa, Erik Gaško, Matej Starší, Samuel Straka (z dorastu)

Stredopoliari: Peter Kolláti, Oto Malík, Róbert Polievka, Gabriel Snitka, Viktor Tóth, Patrik Vajda, Ľubomír Willwéber, Josip Galić (na skúške z Poltára), Jozef Dolný (na hosťovaní zo Skalice), Radovan Môcik (z dorastu)

Útočníci: Lukáš Laksik, Branislav Žilinec, Miroslav Gregáň (na skúške z L. Hrádku), Blažej Vaščák (na hosťovaní z Michaloviec)

Realizačný tím:

Predseda klubu: Ján Roháč
Vedúci mužstva: Ivan Šimko
Hlavný tréner: Stanislav Varga
Asistent trénera: Štefan Rusnák
Tréner brankárov: Norbert Juračka (zároveň športový riaditeľ)
Masér: Filip Sobotník
Lekár: MUDr. Peter Straňák

Prehľad prípravných zápasov a výsledkov počas zimnej prípravy:

FK Železiarne Podbrezová vs. MFK Dukla Banská Bystrica  2:0
FK Senica vs. MFK Dukla Banská Bystrica 2:2
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble vs. MFK Dukla Banská Bystrica 4:1
FK Poprad vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:2
Slovan Duslo Šaľa vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:3
MFK Zemplín Michalovce vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:0
FK Fotbal Třinec vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. ŠKM Liptovský Hrádok 7:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. Tatran Liptovský Mikuláš 0:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Novohrad Lučenec 2:0
Sobota 23.2. MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Rimavská Sobota
Sobota 2.3. MFK Dukla Banská Bystrica vs. Zvolen