Banskobystrickí futbalisti sa v sobotu o 15:00 hod. predstavia prvýkrát v jarnej časti tejto sezóny na Štiavničkách. Na to v akom stave je trávnik, a aké sú ciele a nálada v šatni pred zápasom s Komárnom sme sa pýtali priamo v klubovej kuchyni.

Dukla získala v prvom jarnom zápase bod za remízu na ihrisku žilinského béčka. O tri body prišla v samom závere zápasu. „Získali sme veľmi dobrý bodík, ktorý nám možno v konečnom zúčtovaní pomôže, aj keď vzhľadom na priebeh zápasu je škoda, že sme nevyhrali,“ vrátil sa k zápasu strelec gólu v dueli pod Dubňom Gabriel Snitka.

Futbalisti Dukly získali v Žiline po gólovej prestrelke bod za remízu

Hráči Dukly dokázali streliť vonku tri góly, a ofenzívnu chuť si chcú preniesť aj do ďalšieho zápasu. V defenzíve si naopak musia dávať pozor na štandardné situácie. „Myslím si, že naša ofenzívna činnosť bola na vysokej úrovni a dúfam, že si ju urdžíme. Každý vie, že sme dostali dva góly zo štandardných situácií, čo musíme zlepšiť. Myslím si, že až na tie dva góly sme odohrali v Žiline dobrý zápas. Nehovorím, že sme mali smolu, pretože to nebola smola, ale už sa sústredíme na ďalší zápas, a dúfame, že tento zápas vyhráme a bude to dobré,“ zhodnotil situáciu pred nasledujúcim duelom hlavný tréner MFK Dukla Banská Bystrica Stanislav Varga.

Súperom Dukly bude v nadchádzajúcom zápase KFC Komárno, ktoré sa nachádza na 5. mieste II.ligy, ale „vojaci“ si proti tabuľkovo vyššie postavenému súperovi veria. „Myslím si, že každý jeden hráč, ktorý nastupuje do zápasu, nastupuje s cieľom vyhrať, takže s týmto cieľom ideme nastúpiť aj my,“ hovorí odhodlane Varga.

Samotní hráči sa po dlhej pauze už tešia na domáci trávnik. „Myslím si, že nálada v tíme je dobrá. Tešíme sa po dlhom čase konečne na zápas na domácom ihrisku, keďže sa prvé kolo odložilo. Pôjdeme do toho ako do každého zápasu s tým, že sa budeme snažiť vyhrať a uvidí sa zajtra priamo na ihrisku,“ doplnil Gabriel Snitka.

Celou zimou rezonoval hlavne stav trávnika na Štiavničkách po hokejovom Winter Classic. Plánované prvé jarné kolo proti košickej Lokomotíve bolo pre nekvalitný terén preložené. Ihrisko je však už konečne pripravené hostiť ostrý ligový zápas. „Myslím si, že nikto neočakával, že v marci bude futbalový trávnik ideálny, obzvlášť na Štiavničkách, ale spravili sme všetko preto aby bol trávnik pripravený. Plocha je rovná, niekoľkokrát valcovaná, prevzdušňovaná, pieskovaná, pohnojená a dosiata. Vegetácia sa ešte len začína, takže nasiate semiačka ešte len začínajú klíčiť. Najradšej by sme už na Winter Classic zabudli. V rámci možností sme to dali do poriadku najlepšie ako sme mohli, a myslím si, že so svojou robotou s pomocou mesta môžeme byť spokojní. Je presne vidieť kde bol ľad, a kde sa tá tráva dusila, a naopak, tam kde sú zelené pásy, to sú miesta kde vyzerá trávnik tak, ako by vyzeral všade,“ zhodnotil stav trávnika vedúci A-mužstva Ivan Šimko.

Kabína Dukly nehlási výrazné zdravotné problémy. Zranený je stále Peter Kolláti, ktorý sa zranil v prípravnom zápase v Zlatých Moravciach, a trénuje individuálne. S mužstvom už naplo trénuje Lukáš Laksík. Chýbať bude vykartovaný Lukáš Migaľa, ktorý dostal piatu žltú kartu v Žiline. Trest za päť žltých kariet si v Žiline odsedel Patrik Vajda, a je pripravený nastúpiť.

Podporiť futbalistov Dukly môžete už zajtra o 15:00 hod. na Štiavničkách, kde nastúpia proti Komárnu.

Ceny vstupeniek

Sedenie: Muži nad 15r.: 2,00€ (aj dôchodcovia), ženy: 1,00€, ZŤP: 1,00€, deti do 15r.: zdarma
Státie: 1,00€
Bulletin GÓÓL!: 0,50€