Prinášame sumár toho najzaujímavejšieho, čo sa stalo počas uplynulého 32. týždňa v uliciach Banskej Bystrice.

krok spetNové videoklipy banskobystrických kapiel

Hneď dve kapely s banskobystrickým zázemím odprezentovali v posledných týždňoch hudobné videoklipy. Slovak Tango, ktorí interpretujú staré šlágre 30. až 50. rokov, sa zahrali na mafiánov v klipe ku piesni Dnes mám prvé randevú. V trochu ponurejšej atmosfére sa odohráva skladba Nočný záťah.2 od raperov z Krok speť. Tí avizujú tento rok vydanie debutového albumu Poďme!, z ktorého zatiaľ odprezentovali tri piesne.

Kúpalisko Kováèová, Holidaypark Kováèová

Po viac ako roku otvárajú kúpalisko v Kováčovej

Banskobystričania (a nielen oni) už nebudú v horúcich letných dňoch odkázaní iba na služby banskobystrického Aqualandu. Po viac ako roku opäť otvára svoje brány kúpalisko Kováčová, ktoré prešlo rozsiahlou rekonštrukciou. Areál tak bude otvorený nielen v lete, ale kúpanie bude možné počas celého roka. Menej pozitívnou správou je cena vstupného, ktorá dosahuje 9 eur pre dospelú osobu na deň.

IMG_0542Letecké dni na Sliači sa blížia, stíhačka sa opäť prešla mestom

Jedným z najpopulárnejších sprievodných podujatí Medzinárodných leteckých dní na Sliači je presun propagačnej stíhačky k obchodnému centru v centre Banskej Bystrice. Tentoraz sa to udialo v stredu, v skorých ranných hodinách. Medzi hlavné lákadlá tohtoročných leteckých dní  bude patriť vystúpenie leteckej skupiny španielskych vzdušných síl Patrulla Aquila, talianska skupina Pioneer team, či letecká ukážka presláveného stíhacieho lietadla SU-27.

Michal Handzus a Stanley Cup, Banská Bystrica, 8.8.2013Banská Bystrica privítala Stanley Cup

Udalosťou týždňa a možno aj roka bol príchod trofeje pre víťaza hokejovej NHL do Banskej Bystrice. Zásluhou Michala Handzuša, ktorý ho vyhral s tímom Chicago Blackhawks, si mohli pohár na vlastné oči vychutnať tisíce Banskobystričanov. Námestie SNP bolo plné, účasť bola odhadovaná na 5-tisíc fanúšikov.