Kolieskové korčuľovanie, badminton, futbal, basketbal či plávanie, to všetko pripravila banskobystrická samospráva pre tých, ktorí sa chcú aktívne zapojiť do Týždňa športu pre všetkých. Od pondelka 23. mája do soboty 28. mája 2011 bude futbalový štadión SNP Štiavničky,  ihriská pri základných školách,  ale aj krytá plaváreň na Štiavničkách žiť športovými aktivitami.


Banskobystrický športový maratón odštartuje v pondelok o 9.30 h futbalovým festivalom detí materských škôl. Trávnatá plocha areálu pod Pamätníkom SNP priláka milovníkov badmintonu a milovníci kolieskového  korčuľovania a kolobežiek sa môžu stretnúť na asfaltovom chodníku pod Pamätníkom SNP.

Pri zostavovaní harmonogramu  športových aktivít sme mysleli aj na skôr narodených Banskobystričanov. Zariadenie pre seniorov Jeseň na Internátnej ulici bude hostiť stolnotenisový turnaj. Osobne sa veľmi teším aj na Olympijský festival detí Banskej Bystrice, ktorým bude v stredu žiť športový areál Základnej školy na Golianovej ulici, konštatuje primátor Banskej Bystrice Peter Gogola.

 

Popoludnie s basketbalom je naplánované na štvrtok 26. mája. Ak dávate prednosť skôr plávaniu, bezplatný hodinový vstup do krytej plavárne Štiavničky je určený práve vám. Týždeň športu pre všetkých uzavrie v sobotu 28. mája thajský box v športovej hale na Štiavničkách. Organizátorom série športových podujatí je mesto Banská Bystrica v spolupráci so športovými klubmi a školami na území mesta. Podrobnejšie informácie získajú záujemcovia na www.banskabystrica.sk.