ObFZ Banská Bystrica už tradične v zimnom období organizuje zimné halové turnaje pre mládeže. Uplynulú nedeľu, 3. februára sa v v telocvični v Nemeckej sa uskutočnil turnaj starších žiakov za účasti 6 mužstiev.

V turnaji, v ktorom sa hralo systémom každý s každým, si to proti sebe rozdali mužstvá FK 34 Brusno – Ondrej, ŠK Badín, FK Baník Ľubietová, Sokol Braväcovo, ŠK Selce a FK 1928 Jasenie. Jednotlivé zápasy trvali 15 minút, a bolo sa v nich na čo pozerať. Celkovým víťazom sa stali hráči FK 34 Brusno – Ondrej, ktorí nazbierali 12 bodov, a premožiteľa našli až v poslednom zápase, a to v podobe hráčov Ľubietovej. Brusňania strelili celkovo 15 gólov, z toho až 7 kúskov nadelili futbalistom Seliec, pričom počas celého turnaja inkasovali len päťkrát.

Turnaj priniesol aj veľkú drámu, a to síce boj o medaily. Ľubietovci triumfom nad víťazom turnaja z Brusna zamiešali celkovým poradím, o ktorom rozhodovala až mikrotabuľka. Badín, Braväcovo aj Ľubietová nazbierali zhodne po 9 bodov, a čierne peter ostal napokon v rukách chlapcom z Braväcova. Na posledných dvoch priečkach sa so ziskom troch bodov umiestnili hráči Seliec a Jasenia.

Na záver turnaja prišlo aj záverečné vyhodnotenie, ktoré bolo venované aj individuálnym oceneniam. Patrik Chromek z mužstva FK 34 Brusno-Ondrej získal vďaka šiestim presným zásahom ocenenie pre najlepšieho strelca turnaja. Najlepším hráčom bol vyhlásený jeho spoluhráč Samuel Strýček. Medzi tromi žrďami najviac zaujal brankár Jasenia, Matej Šmida.

Tabuľka

1. FK 34 Brusno – Ondrej     12 b.
2. ŠK Badín                                     9 b.
3. FK Baník Ľubietová                 9 b.
4. Sokol Braväcovo                      9 b.
5. ŠK Selce                                      3 b.
6. FK 1928 Jasenie                       3 b.