Nová sezóna bežeckých podujatí v rámci Marathon BB Tour 2018 je pred dverami. Už v sobotu 6. januára vypukne SOFTIP Trojkráľový večerný beh.

V poradí siedmy ročník štartuje o 17.30 hod na Námestí SNP za účasti svetiel a hudby. Na účastníkov čaká rovnako ako po minulé roky 5390 metrov dlhá trať, ktorá vedie historickým centrom Banskej Bystrice cez park SNP až po cieľ, ktorý je na rovnakom mieste ako štart.

Účastníci sa rozdelia podľa vekových kategórií. Každý bude musieť zabehnúť trať za maximálne 60 minút. Organizátori plánujú zapojiť do podujatia maximálne 1300 bežcov.

Ak máte záujem zabehnúť si na tomto podujatí, tak registrovať sa môžete online na webových stránkach Marathon BB Tour  do 3. januára. Tí, ktorí to nestihnú do tohto termínu, tak majú šancu sa prihlásiť aj osobne v piatok 5. januára v nákupnom centre Europa od 17.00 do 19.00 hod alebo v deň pretekov v budove Radnice od 15.00 do 17.00 hod. Novinkou je, že v týchto termínoch sa budete môcť zaregistrovať aj na najväčšie bežecké podujatie roka Banskobystrický maratón 2018.

Na prvých troch mužov a ženy v každej vekovej kategórii čakajú finančné odmeny od 20 do 100 eur. Pre tých, kto prekoná traťové rekordy, čaká špeciálna odmena 50 eur. U mužov drží rekord Šimon Wahlandt z roku 2016 s časom 17:20, v ženskej kategórii je to Petra Fašungová, ktorá zabehla pretek v roku 2017 za 18 minút a 51 sekúnd.

Okrem finančných odmien pre tých najlepších organizátori odmenia každého účastníka pamätným štartovným číslom, medailou a občerstvením, ktoré na neho bude čakať v cieli. Vyhlásenie výsledkov bude v deň preteku o 18:30 hod. Kompletné poradie bude dostupné na webovej stránke podujatia.

Minulý rok si trojkráľový večerný beh zabehlo viac ako 800 bežcov, medzi ktorými nechýbali ani primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko či olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth. Ako to vyzeralo si môžete pozrieť v našom staršom príspevku…