Trojkoncert pod holým nebom sa uskutoční v poslednú júnovú stredu v krásnej záhrade Vily Dominika Skuteckého. Na koncerte zahrajú a zaspievajú Juraj Havlík, Secret Session a Clube de esquiar.

Juraj Havlík (brazil-folk) na gitare zahrá a v portugalčine zaspieva výber piesní od svojich obľúbených brazílskych hudobníkov, ktoré si doma pohrával počas pandemickej koncertnej pauzy, a ktoré mu pomáhajú žiť. Hrá a tvorí v kapelách Maringotka (od 2010), Clube de esquiar (od 2017) a Bossa Nova João Gilberto Quartet (od 2020). Aktuálne nahrával so Secret Session a v minulosti koncertoval so svojou prvou autorskou kapelou Egreš (2012 – 2016), s tvorbou Deža Ursinyho (Definitívum) či Jaro Filip Tribute Band a (sólo gitara a spev) hrával aj pocty pre Joãa Gilberta, Nicka Drakea, Miltona Nascimenta či Lô Borgesa…

Kapela Secret Session (pest-rock) pred dvomi týždňami pokrstila svoj druhý album Dancing In The Liquid Light, aby naživo hrávala úplne iný repertoár s novými členmi z Banskej Bystrice a okolia. Obsadenie sa mení z koncertu na koncert, muzika a emócie ostávajú. Vône, pripomínajúce staré platne, letné tričká a umyté vlasy, spievajú o odvahe, nádeji, snahe a túžbe v mnohých odtieňoch predpočítačovej hudby. Na tomto koncerte sa zrejme objavia v zložení: Pablo Gajdoš (spev, gitary), Janko Kicko (gitary), Juro Havlík (akustiky, elektriky), Robo Schranz (basa, mandolína), Maťo Novák (saxík, perkusie), plus špeciálni „secret“ hostia z oblasti pohybových umení.

Skupina Clube de esquiar (post-brazil) vznikla v roku 2017 v Banskej Bystrici ako post-rocková kapela bratov Juraja (gitary, spev) a Jakuba (bicie, vokály) Havlíkovcov. Koncertne úzko spolupracuje so živými projekciami vizuálneho umelca Mariana Vredíka a občasne aj s ďalšími hudobnými hosťami. Ide v podstate o viac či menej kontinuálny tvorivý dialóg dvoch bratov, kde Jakub viac cestuje a svoje zahraničné inšpirácie posúva Jurajovi, ktorý ich doma pretavuje do novej autorskej hudby.

Portugalské texty lisabonského básnika Fernanda Pessou mu zároveň umožňujú objavovať neznáme a vzdialené. Jakubov súčasný pobyt v Berlíne podnietil vznik množstva nového materiálu, čo iniciovalo myšlienku nahrať tretí album. Za kľúčové hudobné východiská kapely možno považovať predovšetkým brazílske hnutie Clube da esquina a s ním spojené mená ako napríklad Milton Nascimento či Lô Borges. Medzi ďalšie významné hudobné vplyvy patria umelci ako Dežo Ursiny, Nick Drake, Brad Mehldau či King Krule.

Trojkoncert Juraja Havlíka, Secret Session a Clube de esquiar sa uskutoční v stredu 30. júna o 19:00 h v záhrade Vily Dominika Skuteckého (vstupné 6 eur).