Po utorňajšej prestávke v piatok pokračovali zápasy 39. kola hokejovej Tipsport extraligy. „Barani“ vo výrazne zmenenej zostave s Chorošunom v bráne bojovali na martinskom ľade proti súperovi z chvosta tabuľky.

MHC Mountfield – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 39. Pukalovič (Petruška, Fujerík) – 26. Češík, 27. Heizer (Lukacevic), 31. Danton. Zápas v Martine sledovalo 1 100 divákov.

Úvodné zostavy tímov:

MHC Mountfield Martin: Šúrek – Novotný, Rusina – Pukalovič, Zošiak – Tupý, Hriňa – Ejem, Perniš – Slávik, Vilkoits, Kolena – Petruška, Hollý, Mráz – Kentoš, Fujerík, Dírer

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Biro, Richter – Bambúch, Kubka – Ketner, Gachulinec – Mikuš – Lunter, Hudec, Lukacevic – Sýkora Ján, Heizer, Danton – Sýkora Juraj, Češík, Marcinek – Jankovič, Hlinka, Lamper

Úvod stretnutia zachytili lepšie domáci, ktorí sa viackrát dostali na dostrel Chorošunovej brány, no výraznejšie sa im ho ohroziť nepodarilo. Nič na tom nezmenila ani útočná aktivita a pokusy Slávika a Petrušku. Nie práve najzaujímavejší hokej s množstvom prerušení a nepresností pokračoval a na martinskom štadióne to začínala byť nuda. Divákov držali v pozore jedine tvrdé osobné súboje, vylúčení však bolo minimum, len po jednom na oboch stranách. Hostia mali náznak šance pri strele Heizera a črtajúcej sa šanci Češíka, no na prvý gól to v prvej tretine ani na jednej strane nestačilo.

Druhá tretina začala podobne, no tentokrát s gólmi. Najskôr počas oslabenia získal zle vyhodený puk Češík, ktorý ho na dvakrát cez ležiaceho Šúreka dostal až do brány a následne o 21 sekúnd využil ďalšiu chybu v rozohrávke Lukacevic, ktorého strelu dorazil Heizer. Výkonmi obrany znechuteného Šúreka nakoniec vystriedal Volentier. Po štyroch minútach jeho pobytu na ľade ho prekonal prvým gólom v drese „baranov“ Danton, opäť však po prehrešku chybujúcej obrany Martina. Vychladnutého Chorošuna následne vyskúšali v presilovke Tupý a Zošiak, Rus si však v prvom zápase po návrate držal čisté konto. To sa mu darilo len do 39. minúty, keď v dvojnásobnej početnej výhode upravil na 1:3 presnou strelou Pukalovič.

Finančnými problémami zmietaní Martinčania sa už na zvrátenie facky z druhej tretiny nezmohli, a to aj napriek evidentnej snahe. V úvode tretiny mal azda najväčšiu šancu na zníženie stavu Vilkoits, ale potom domáci narážali na pozornú banskobystrickú obranu, ktorá napokon bez problémov ustála trojbodový zisk.

Už v nedeľu 20. januára čaká od 17.00 h Országhovych zverencov domáci zápas so Skalicou.