Štyri mužstvá z nášho regiónu si zmerajú sily na 24. ročníku futbalového turnaja o Pohár starostu obce Priechod. Ten už tradične privíta obec Priechod v nedeľu 9. júla.

Presne mesiac pred začiatkom novej sezóny nižších súťaží odštartujú štyri tímy svoju letnú prípravu na turnaji v Priechode. O pohár starostu obce sa pobijú domáci OFK 1950 Priechod (V. liga skupina C), ŠK Selce (V. liga skupina C), OFK Slovenská Ľupča (I. trieda) a MFK Dukla Banská Bystrica (III. Liga SsFZ).

Na turnaji odohrá každé z mužstiev dva zápasy. Prvý duel odštartuje o 10.30 hod medzi domácim Priechodom a Slovenskou Ľupčou. Následne o 12.15 hod je na programe oficiálne otvorenie v klubovni. O 13.00 hod sa stretnú Selce s MFK Dukla. Víťazi z týchto dvoch zápasov sa stretnú vo finále, ktoré vypukne o 18.00 hod a porazení v súboji o tretie miesto so začiatkom o 16.00 hod.

Jednotlivé duely sa budú hrať v dĺžke 2×40 minút. Pre prítomných bude pripravené občerstvenie v podobe tradičného baranieho a hovädzieho gulášu. Po skončení turnaja sa uskutoční diskotéka v prírode.

Prvé miesto obhajujú futbalisti banskobystrickej Dukly, ktorí nastúpia od novej sezóny po spojení s ŠK Kremnička pod značkou MFK Dukla Banská Bystrica. Duklisti sú zároveň aj najúspešnejším mužstvom na tomto turnaji.

Priebeh minulého ročníka si môžete pozrieť aj v našom staršom príspevku.