Quantcast

Vedenie a realizačný tím FK Dukla Banská Bystrica ohlásili pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy útok na 3. miesto, čím by splnili predsezónny cieľ obhajoby umiestnenia z minulej sezóny. V sobotu Dukla nastúpi na ihrisku Senice, pozreli sme sa na TOP5 očakávaní, ktoré majú fanúšikovia Banskej Bystrice pred úvodným výkopom jari.

1. Predstaví sa Martin Jakubko vo forme akú si pamätajú fanúšikovia z čias jeho pôsobenia?

Pamätníci nikdy nezabudnú na roky 2004-2006, kedy Martin Jakubko spolu s Róbertom Semenníkom tvorili útočnú dvojicu Dukly. Jakubko nastrieľal v tom čase v 58 zápasoch 25 gólov.

Doba sa ale mení, Martin má na krku o päť rokov viac, káder Dukly vyzerá inak a Róbert Semenník je na futbalovom dôchodku. Fanúšikovia budú s napätím sledovať, či sa bývalému ostrostrelcovi podarí nadviazať na úspešné obdobie a spoločne so zaplnenými Štiavničkami bude zdieľať eufóriu z jeho gólov.

2. Ako sa vyrovná Dukla s odchodom Róberta Picha, Vratislava Gajdoša a absenciou Jozefa Adámika?

Len úplný zaslepenec môže povedať, že trojica týchto hráčov nepatrila k oporám tímu. Kým v útoku sa na miesto Picha tlačí hneď niekoľko adeptov, v strede poľa bude zaujímavé sledovať, kto nahradí Vratislava Gajdoša. Ako pripustil tréner Zaťko na predsezónnej tlačovke, je možné, že sa v strede poľa objaví aj niekto z trojice útočníkov Hesek, Johancsik, či Uškovič. Jozef Adámik je pilierom banskobystrickej obrany, no momentálne zdravotné problémy mu nedovolia nastúpiť. Druhým najväčším očakávaním tak je, ako sa Dukla v súťažných zápasoch vysporiada s absenciou trojice kľúčových hráčov.

3. Nadviaže tréner Štefan Zaťko na úspešnú jesennú sériu?

Zaťko s Duklou od príchodu na trénerskú lavičku neprehral a pod jeho taktovkou sa Dukla dotiahla na konci jesene k špici ligovej tabuľky. Zimná príprava mu dala možnosť vštepiť mužstvu vlastnú tvár, v prípravných dueloch Dukla neokúsila príchuť prehry. Ak sa bude tímu takto dariť aj v Corgoň lige, tretie miesto, prípadne boj o druhú priečku by nemali Dukle uniknúť.

4. Dostanú priestor talentovaní hráči?

Tréner Zaťko sa pred sezónou vyjadril, že chce dať šancu talentovanému útočníkovi Fabiánovi Slančíkovi, ktorý sa predstavil v dobrom svetle počas zimnej prípravy. Pochvalne sa Zaťko vyjadril aj o iba 16-ročnom Michalovi Faškovi, ktorý prišiel z Čierneho Balogu. V neposlednom rade sa veľa očakáva aj od Patrika Johancsika, ktorý prišiel z MFK Petržalka. Všetkým spomenutým budú nepochybne fanúšikovia držať palce, aby sa im podarilo presadiť na domácich trávnikoch a následne si po vzore Martina Jakubka či Andreja Rendlu zahrať v zahraničí.

5. Nájdu si konečne Banskobystričania cestu na Štiavničky?

Napriek tomu, že sa Dukla už od pôsobenia Jozefa Jankecha pohybuje na horných pozícicách ligovej tabuľky a predvádza pozerateľný futbal, Banskobystričania si stále skôr nájdu cestu na Zimný štadión ako na Štiavničky. Príchod Martina Jakubka by to mohol zmeniť a pripomenúť Bystričanom časy, kedy sa nielen Martin, ale aj diváci na zaplnených tribúnach bavili futbalom, prekrikovačkami hlavnej tribúny so státím a štadiónom znelo mohutné „Dukla do toho!“