Organizátori festivalu Yní Víkend neporušujú tradície, a tak sa už po štvrtý raz môžete tešiť na večer plný dobrej hudby a ešte lepšej atmosféry. Kto príde, podporí dobrú vec.

yne vianoc 2Po prvom ročníku Yních Vianoc putovali do detského domova v Banskej Bystrici hudobné nástroje v hodnote 950€. Výťažok z vlaňajška putoval v rovnakej podobe, tentoraz však pre detskú onkológiu v Roosveltovej nemocnici. Výťažok z tohtoročnej akcie poputuje pre zmenu na zvierací útulok – organizátori Yních Vianoc oslovili neziskovú organizáciu Sloboda zvierat, a tá ich ponuku s radosťou prijala.

Ak by sme štvrté Yné Vianoce hodnotili podľa hudobného programu, čaká nás dosiaľ najnadupanejší ročník. Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, kde vystupovali prevažne lokálni hudobníci, tento rok Klub 77 privíta aj známejšie slovenské mená.
Najväčším ťahákom bude zrejme štvorica švárnych, po celej bývalej federácii žiadaných junákov z From Our Hands. Chalanom ide karta aj s novým, čerstvo pokrsteným albumom Individuals.

Prinajmenšom rovnakú dávku energie ponúkne rock’n’rollová partička Got Blue Balls, ktorá ma na konte turné po Francúzsku, či účinkovanie na najväčších českých a slovenských festivaloch. Ich nový album je už na ceste, svetlo sveta by mal uzrieť v januári. Ak však bude znieť aspoň tak dobre, ako singel Mirror, máme sa na čo tešiť.

Chýbať nebude ani domáca stálica Christmas. Práve na tomto mieste chalani predvlani krstili svoj debutový album, na ktorom spolupracovali s hudobníkmi z Tublatanky, Slobodnej Európy, Kabátu, či Teamu. Medzičasom sa síce osadenstvo kapely výraznejšie zmenilo, avšak na kvalite im to rozhodne neubralo. Kto nepozná partičku okolo Jackyho Foxxa, môže sa prísť presvedčiť o ich láske k poctivému rocku a talente na chytľavé refrény.

yne vianoce
Jedným z najväčších lákadiel bude kapela From Our Hands.

Služobne najstarším vystupujúcim bude skupina Mystery of 19th October, ktorá pamätá ešte začiatky festivalu Yní Víkend. Za osem rokov existencie precestovali so svojim progressive punk-rockom slušný kus Európy. O poriadne pritvrdenie sa už tradične postará obľúbená parta domácich hardcoreistov z Hard to Say. Naopak rockový projekt Verdikt Znie trochu zjemní, keďže skladby zaznejú v unplugged prevedení.

Celá akcia sa uskutoční 25. decembra v banskobystrickom Klube 77, ktorý nájdete na Hornej ulici 54. Začiatok je daný na 18:30. Treba však pripomenúť situáciu spred dvoch rokov, kedy sa lístky vypredali za 30 minút, a preto organizátori odporúčajú nemeškať. Vstupné bude 4,50€ a vítané sú aj dobrovoľné príspevky. Na mieste sa budú dať kúpiť aj festivalové tričká. Okrem toho na návštevníkov čaká aj punč a domáce medovníky.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke ynivikend.sk a facebook evente.