Skončili sviatky aj prázdniny, skončil starý rok a rozbieha sa nový. Prvý, celkom „obyčajný“ víkend v tomto roku by ste si mohli spestriť a ozvláštniť trebárs výletom alebo návštevou kultúrnych podujatí. Ponúkame vám niekoľko tipov.

depozitárVýstavy v Bystrici

Súčasné počasie je ako stvorené na návštevu galérií. Aktuálne výstavy v Banskej Bystrici prinášajú Minútové romány (SSG – Praetorium), Zaviaty svet praveku aj Život pod pagodami (Tihányiovský kaštieľ), Krásu kachlíc (Thurzov dom), Históriu rock & rollu aj Stopy – rodinné fotografie obyvateľov Varšavy (Štátna vedecká knižnica).

Dobrá správa je, že tieto ale aj ďalšie výstavy si môžete pozrieť aj počas víkendu. Štátna vedecká knižnica má v piatok otvorené od 10. do 18. hod. a v sobotu od 9. do 12. hod. Thurzov dom – sobota a nedeľa 13. – 17. hod. Tihányiovský kaštieľ – nedeľa 9. – 12. hod. a 13. – 17. hod. Praetorium – sobota a nedeľa 10. – 16. hod.

Potulky mestom – Bábkové divadlo

Na prvých tohtoročných potulkách mestom sa spolu so sprievodkyňou Vlastou Chriašteľovou vyberiete do Bábkového divadla na Rázcestí. Témou nedeľňajších potuliek bude totiž bábkarstvo! Dozviete sa, ako vzniklo bábkoherectvo a bábkové divadlo v Banskej Bystrici, aj to, ako sa vyrábali bábky. A, samozrejme, nazriete aj za oponu divadla. Stretnutie bude o 14. Hodine, už tradične pri Mariánskom stĺpe na Námestí SNP.

Batolárium a Kocúr v čižmách

V bábkovom divadle ešte zostaneme. V nedeľu je pre deti a rodičov pripravené FARbatoláRIUM (o 10. hod. v Teátriu) a Kocúr v čižmách (o 16. hod. v sále).

Tvorivé dielne pre deti

Nedeľné tvorivé dielne pre deti v Thurzovom dome a v Tihányiovskom kaštieli pokračujú aj v tomto roku. V Thurzovom dome budú deti objavovať tajomstvo garbiarskeho remesla (od 13. do 17. hod.). v Tihányiovskom kaštieli sa presvedčia o tom, že – Nie je kostra ako kostra. Vyskúšajú si prácu paleontológov a pokúsia sa poskladať kostru mamuta či jaskynného medveďa (od 9. do 12. hod. a od 13. do 17. hod.).