Druhý víkend roku 2018 je akciami poriadne nabitý. Preto sme pre vás pripravili výber najzaujímavejších podujatí, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Či už vás láka  divadlo, chcete sa ísť vytancovať, podporiť bystrické tímy na športové podujatia, alebo sa ísť vyskákať na rockové koncerty, možností máte hneď niekoľko. 

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad

Zimný štadión, piatok 12. januára 2018 o 17.30 h
Barani po víťaznej sérii 10 trojbodových zápasov neuspeli na ľade Liptovského Mikuláša a na prvom mieste v tabuľke Tipsport ligy ich na vedúcej pozícii predbehol Trenčín. Naši hokejisti budú chcieť opäť dokázať, že lige kraľovali právom a dostať sa do čela opäť. Budú pri tom ale potrebovať vašu podporu.

NOVOROČNÝ KONCERT DYCHOVEJ HUDBY SELČIANKA

Robotnícky dom, piatok 12. januára 2018 o 18.00 h
Mesto Banská Bystrica a Dychová hudba Selčianka pozývajú na špeciálny Novoročný koncert. Ako sólisti sa predstavia Anka Jakubíková, Jaroslav Knápek a Ľuboš Kovačech. Vstupné na koncert sú 4 eurá.

E!E

Rock club Tartaros, piatok 12. januára 2018 o 20.00 h
Rokový piatok bude tentokrát patriť klubu Tartaros. Vystúpi česká legendárna punkrocková skupina E!E. Doprvod jej budú robiť domáce skupiny Abba a Búrka. Ak patríte medzi vyznávačov domáce punku, nemali by ste teda na tejto akcii určite chýbať.

PLES MESTA BANSKÁ BYSTRICA

Hotel Lux, piatok 12. januára 2018 o 19.00 h
Tohtoročný ples mesta Banská Bystrica bude naozaj veľkolepý. Účastníkov čaká večer plný spomienok, večerom budú sprevádzať Michal Hudák a Marián Čekovský, Michal David, Beáta Dubasová, či David Mattioli. Vstupné na ples je 80 eur a vstupenky je možné zakúpiť v Informačnom centre mesta alebo v Hoteli Lux.

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Zimný štadión, hala B, sobota 11.1. od 11.30 do 13.00 h a od 17.00 do 18.30 h

Ak si chcete urobiť pár kolečiek po ľade a máte ľadové korčule, prevetrať ich znovu môžete v hale B banskobystrického zimného štadióna. S ohľadom na hokejové zápasy baranov bude tentokrát mimoriadne v sobotu pre verejnosť otvorená práve tréningová ľadová plocha banskobystrického zimného štadióna. Vstupné je aj v tejto sezóne vo výške 2 € pre osoby nad 15 rokov a zľavnené vo výške 1 €.

JANKO A MARIENKA

Divadlo pod balkónom, sobota 13. januára 2018 o 17.00 h
Ako je to už vo zvyku, víkendy patria aj divadlám. Divadlo pod balkónom tentokrát pripravilo predstavenie pre najmenších v podobe rozprávky pre deti – Janko a Marienka.

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA – BKM JUNIOR UKF NITRA

ŠH Štiavničky, sobota 13. januára 2018 o 18.00 h
Banskobystrické pumy čaká posledný zápas základnej časti Extraligy žien v basketbale. Banskobystričanky aktuálne okupujú piate miesto, čo je na ich pomery slušný výsledok. Celú sezónu predvádzali vyrovnané výkony, preto sa ich oplatí prísť na tento zápas podporiť.

ŽIVÉ KVETY

Klub 77, Horná 54, sobota 13. januára 2018 o 20.00 h
Živé kvety je slovenská rocková skupina, ktorá vznikla v Bratislave v roku 1994, okolo speváčky a textárky Lucie Piussi. Predovšetkým jej osobou je skupina spájaná s legendárnym Divadlom Stoka.

FARBATOLÁRIUM

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 14. januára 2018 o 10.00 h
Bábkové divadlo na Rázcestí si pre svojich najmenších návštevníkov pripravilo farebnú inscenáciu pre batoľatá, ktoré je zároveň pokračovaním projektu Batolárium pre deti od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Ak máte teda doma malé bábätko, ide o jedinečnú príležitosť, ako vytiahnuť päty z domu.

ROZPRÁVKOVÁ GEOGRAFIA: AFRICKÉ ROZPRÁVKY

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 14. januára 2018 o 16.00 h
V aktuálnom čase prinášajú televízia, rádiá, noviny a facebooky obrovské množstvo informácií o medzinárodnej situácii, o vojnách, migračnej kríze, teroristických útokoch, kultúrnych a náboženských odlišnostiach. Deti tieto správy vnímajú. Divadelníci sa domnievajú, že je potrebné sprostredkovať informácie vyvažujúce rozdiely a bariéry medzi národmi a kultúrami, medzi ľudmi, a to menej schematickým a zjednodušeným spôsobom, akým sú príslušníci/čky iných národov a národností zobrazovaní v populárnom priemysle. V tom je zmysel projektu Rozprávková geografia.

 TVORIVÉ DIELNE PRE DETI: MAGICKÉ BÁBIKY

Thurzov dom, nedeľa 14. januára 2018 o 13-17.00 h
Bábiky boli a aj stále sú v mnohých prírodných kultúrach dôležitou súčasťou magických rituálov. Na dielničkách Stredoslovenského múzea sa budú vyrábať čarovné bábiky, ktoré deti ochránia pred všetkým zlým.

POTULKY MESTOM

Radnica – Cikkerova sieň, nedeľa 14. januára 2018 o 14.00
Nedeľné potulky mestom budú na tému Ondrej – prvý banskobystrický richtár. Práve prvé novoročné potulky Banskobystričanom priblížia život prvého banskobystrického richtára Ondreja.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra

Zimný štadión, nedeľa 14. januára 2018 o 16.00 h
Repríza minuloročného finále ponúkne opäť zaujímavý hokej, Barani majú túto sezónu s Nitrou priaznivú bilanciu, na ktorú sa budú snažiť nadviazať aj v nedeľňajšom zápase.