Sviatky Veľkej noci prinášajú so sebou viac času na rodinu, čo sa prejaví aj v ponuke kultúrnych podujatí. A hoci sa nájde pár akcií s veľkonočnou tematikou a niekoľko divadelných predstavení, dominovať budú menšie „tancovačky“ a koncerty alternatívnejších žánrov. Pre milovníkov futbalu bude veľkým sviatkom aj duel medzi Duklou Banská Bystrica a Spartakom Trnava.

Piatok 7. apríl

Veľkonočné korčuľko

ICE Arena, Zvolen – 12.00 h

Využite možnosť zakorčuľovať si aj počas Veľkej noci, vo zvolenskej ICE Arene je na programe Veľkonočné korčuľko: v piatok 7. apríla od 12. do 14. hodiny a v pondelok 10. apríla v čase od 9.-10.00 h a od 13.00 do 15.00 h.

Sobota 8. apríl

Zlatovláska

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17:00 h

Čo všetko musíte urobiť, aby ste dostali za ženu princeznú so zlatými vlasmi? To prezradí bábková rozprávka Zlatovláska, plná fantázie a hravosti. V Divadle pod balkónom (Rudohorská 37) v sobotu o 17.00 h.

MFK Dukla B. Bystrica – FC Spartak Trnava

Národný atletický štadión (na Štiavničkách), Banská Bystrica – 18.00 h

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica narazia v 4. kole skupiny o titul na popredný slovenský celok, tím FC Spartak Trnava! Pod Urpínom si tak priaznivci futbalu užijú fantastické športové predstavenie. Práve tento duel je vždy veľkým lákadlom pre ľudí zo širšieho okolia, a tak sa dá očakávať v prípade priaznivého počasia aj skvelá atmosféra. Zápas odštartuje na Štiavničkách o 18.00 h, vstupenky nájdete na tomto odkaze.

Hudobné vystúpenie herca Ondreja Daniša

Victoria – penzión & reštaurácia, Zvolen – 18.00 h

V sobotu 8. apríla je na programe pokračovanie podujatia s názvom Džuboks, v rámci ktorého herec Ondrej Daniš zahrá a zaspieva populárne piesne. Všetko od 18.00 h vo zvolenskom penzióne Victoria.

Veľkonočná veselica na Kopčoku

Hostinec na Kopčoku, Banská Bystrica – 19.00 h

Ďalšie tradičné podujatie, tentokrát s názvom Veľkonočná veselica na Kopčoku budete môcť zažiť opäť v spojitosti s Galaxy BB Music. Začína sa v sobotu 8. apríla o 19. hodine.

LØAN, Protiklad & Afterall vo Wake Upe

Wake Up, Zvolen – 19.00 h

PROTIKLAD je nitrianske hudobné trio, ktoré vzniklo koncom roka 2017. Textom dominujú spoločenské témy interpretované s patričnou dávkou sarkazmu, provokácie i sebairónie. Hudobný odkaz čerpá z klasického slovenského bigbítu, protest songu či alternatívnej hudby. LØAN je pre menu inštrumentálne ambient rockové trio ktoré v autorských skladbách premieňa moment na zmes nálad podčiarknutých rytmicky-hypnotickým prostredím. V sobotu 8. apríla ich vo zvolenskom Wake Up doplní kapela Afterall, podujatie začína o 19.00 h.

Peter Juhás & Tome

Spezax Caffe, Zvolen – 20.00 h

Spezax Café pozýva na živý koncert Petra Juhása vo Zvolene. Koncert sa uskutoční v rámci jarnej tour s názvom “Tour 27 – Spring“. V roku 2020 vydal Peter svoj debutový album s názvom “Poctený Životom“ a na koncerte zaznejú taktiež skladby z najnovšieho EP s názvom “Pjotrson“. Lístky si môžete kúpiť v predpredaji priamo v Spezax Café, či už vo Zvolene, alebo v Banskej Bystrici. Podujatie začína o 20. hodine, vstupné na mieste: 4 eurá.

Veľkonočná Video Oldies Ruda Tučeka

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Zabaviť sa počas sviatkov môžeme aj pri tanci. Práve počas Veľkej noci, v sobotu 8. apríla, je totiž v klube Ministry of Fun Banská Bystrica na programe ďalšia jedinečná Video oldies party Ruda Tučeka. Práve Rudo Tuček je zárukou toho, že si najväčšie tanečné oldies hity návštevníci klubu vždy vychutnajú naplno. S videoklipmi na 100 metroch štvorcových LED obrazoviek a zároveň s unikátnou svetelnou show. Lístky sú v predaji na webe na ministryoffun.sk.

Easter BASS

Klub 77, Banská Bystrica – 21.00 h

Počas sviatkov sú viacerí z nás doma, a tak si BREAK IT v spoluprácu s Klubom 77 pripravili nezvyčajne silný a zámerne lokálny line-up, ktorý bude okrem iného, zárukou kvality. Štyri mená z plagátu vyskladajú pestrú paletu žánrov a subžánrov, točiacich sa okolo fenoménu drum and bass.

Nedeľa 9. apríl

Akvabatolárium

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 10.00 h

Interaktívne mokré predstavenie pre batoľatá a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium. Predstavenie pre batoľatá bolo nominované v kategórii cena Stana Radiča za objav roka na európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy 2012.

Ako vajce zmúdrelo

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 10.30 h

V sásovskom Divadle pod balkónom sa v obľúbenej ľudovej rozprávke o vajci, ktoré išlo na vandrovku spolu s kamarátmi z dvora, malí diváci a diváčky dozvedia, ako vajce napokon zmúdrelo.

Veľkonočné radosti

Ski Tále – 11.00 h

Chcete zažiť niečo veľké? Tak príďte a vychutnajte si Veľkonočné radosti v Ski Tále! Hlavný program vytvoria DFS Malá Kýčera, ĽH Čerešienka a ČENDEŠ a o ten sprievodný program sa postará Remeselný trh, Gastro špeciality – kotlíkový guľáš, predaj výrobkov z dvora, Francúzske palacinky, štedrák, štrúdle, čapované pivo a chýbať nebudú tvorivé dielne, maľovanie na tvár, tombola a súťaže.

Hľadanie veľkonočných vajíčok na Masarykovom dvore

Jazdecký a športovo – rekreačný areál Masarykov dvor, Vígľaš-Pstruša – 14.00 h

Rodičia s deťmi môžu zavítať na Veľkonočnú nedeľu do areálu Masarykovho dvora, kde bude možné pohľadať všetky postrácané a zatúlané veľkonočné vajíčka. Od 14.00 do 15.00 h spoločne nájdete všetky čokoládové vajíčka v celom areáli Masarykovho dvora a následne sa spolu poriadne zabavíte. Stačí si so sebou priniesť košíček a dobrú náladu.

Rodinná nedeľa v Cinemaxe

Cinemax Banská Bystrica – 15.00 h

Sprievodný program, darčeky a tombola – to všetko bude súčasťou rodinnej nedele v Cinemaxe s rozprávkou „Super Mario Bros. vo filme“. Všetko o 15. hodine, vstupné je 10 eur. Lístky nájdete aj online na webe kina.

Ľudová hudba Juraja Pecníka

Kúpele Sliač – 16.00 h

V rámci podujatia Veľkonočné hodovanie zahrá do tanca všetkým prítomným Ľudová hudba Juraja Pecníka. V cene vstupného je okrem programu welcome drink a veľkonočné menu formou bufetových stolov.

Veľká cesta

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16.00 h

Bola raz jedna záhrada a vedľa nej rástol starý strom. Na tom strome sa stretli malý pĺšik lieskový a malá rosnička zelená. V jeden jesenný deň sa vydávajú na výpravu do končín, ktoré sú pre nich nové a neznáme. Cestou narazia na mnohé prekážky a úskalia, ktoré spoločnými silami zvládnu zdolať. Objavujú svet okolo seba, aby nakoniec našli to najdôležitejšie – cenu priatel’stva. Inscenáciu VEĽKÁ CESTA pripravil tvorivý tím pod vedením hosťujúcej režisérky Michaely Homolovej a je určená deťom od 2,5 roka a ich rodičom. Vstupenky a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

(Ne)bojsa!

Kultúrny dom, Medzibrod – 17:00 h

Aj v Medzibrode bude v sobotu rozprávkovo. Medzibrodské Potulné dividlo J+T pozýva do Kultúrneho domu na rozprávku pre deti aj dospelých (Ne)bojsa! Veselý príbeh s pesničkami o hľadaní strachu a nájdení lásky sa začína o 16.00 h. Lístky si môžete zarezervovať na Obecnom úrade v Medzibrode: 048/4184339. Vstupné je 6 eur.

Veľkonočná zábava

Kultúrny dom Selce – 20.00 h

Kultúrno-športovo-školská komisia v spolupráci s Obecným úradom v Selciach pozývajú na Veľkonočnú zábavu, ktorá sa uskutoční v nedeľu 9. apríla o 20.00 h v Kultúrnom dome. Zabávať vás bude DJ Marek Lichý, vstupné je 5 eur.

Vibe Spectra –  Saul, PTK a ďalší

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

VIBE v Apríli zamieri po tretíkrát do Banskej Bystrice. Veľkonočná zastávka prinesie do Ministry of Fun opäť nezabudnuteľný audio-vizuálny zážitok VIBE Spectry a zaujímavé mená z česko-slovenskej scény! Medzi headlinerov patria Saul a PTK, no okrem nich vystúpi aj Samm734 a ďalší. Viac informácií spolu s možnosťou zakúpiť si vstupenky nájdete na tomto odkaze.

Easter Night

Urban Spot, Banská Bystrica – 21.00 h

Akcia 2+1 na vybrané nápoje a Welcome drink pre prvých návštevníkov – to všetko na podujatí s názvom Easter Night, ktoré sa uskutoční v nedeľu 9. apríla od 21. hodiny v Urban Spote.