Predĺžený víkend má za následok, že v Banskej Bystrici a jej okolí nebude z kraja nového roka až tak rušno, ako býva zvykom. Na svoje si tentokrát prídu najmä nadšenci pohybu a športových podujatí, najmenších potešia divadelné predstavenia.

Piatok 6. január

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra

Tipsport Aréna, Banská Bystrica – 16.30 h

Kedysi dva popredné celky najvyššej súťaže nastúpia na sviatok Troch kráľov proti sebe v úplne iných pozíciách, než bývalo zvykom. V Banskej Bystrici, ktorej patrí ôsme miesto, sa predstavia hokejisti Nitry. Kedysi obľúbený súper „baranov“ bojuje po vlaňajšej finálovej účasti na opačnom fronte a po poslednom kole sa odrazili od dna tabuľky. Aj napriek tomu sa je na čo tešiť, súboje dvoch rivalov mávajú všetko potrebné a inak tomu nebude ani v piatkovom 26. kole. Chcete byť pri tom? Zakúpte si vstupenky z pohodlia domova, a to cez online predpredaj na tomto odkaze.

Kokoš

KD Medzibrod – 17.00 h

Medzibrodské kočovné divadlo odohrá v piatok 6. januára už druhú premiéru inscenácie Kokoš. Vo svojej podstate ide o trpkú veselohru o tom, ako sme si tu gazdovali. Hrá v nej vyše desiatka hercov, vrátane Tomáša Pohorelca, ktorý sa postaral o scenár, réžiu, hudbu a texty piesní.

SOFTIP Trojkráľový večerný beh 2023

Námestie SNP, Banská Bystrica – 17.30 h

Absolútna legenda medzi novoročnými behmi je opäť tu! Vo sviatočnej večernej atmosfére budete mať možnosť absolvovať už 12. ročník Trojkráľového behu a vybehnúť tak naproti za vašimi novoročnými predsavzatiami. Získať môžete krásnu medailu a zároveň tak odštartovať bežeckú sezónu 2023. Punč v cieli, DJ a skvelá nálada – aj to je banskobystrický Trojkráľový beh! Je to pohybový zážitok, ktorý sa v Bystrici a na Slovensku opakuje iba raz v roku.

GRVLN SSSN #005

SOVA Bar&Art Klub, Banská Bystrica – 21.00 h

Prvá párty roku 2023 v Sove zaháji novú sezónu piatkových mini žúrov. Ako je už zvykom, aj tentokrát to bude v duchu undergroundu. Z dielne Grooveline si na tejto session budete môcť vypočuť všehochuť zo sveta elektronickej hudby a možno sa zaspomína aj nejaké staršie hity. Svoje umenie predvedú Grooveline DJs: Hary a M-Selekta! Podujatie začína o 21.00 h, vstupné je 5 eur.

Sobota 7. január

Deň otvorených dverí v Jogovni

Jogovňa BB, Banská Bystrica – 8.30 h

Chcete nový štart a neboli ste ešte v Jogovni? Potrebujete začať pracovať na svojom zdraví a vitalite? Jogovňa v Banskej Bystrici srdečne pozýva na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, počas ktorého si môžete bezplatne vyskúšať vybrané hodiny. Hodiny sa nesú v duchu radosti z pohybu, dychu a chuti zažiť niečo nové. V rozvrhu sú označené ako „DOD hodiny“. Pre viac informácií odporúčame sledovať túto udalosť.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – MBK Ružomberok

Telocvičňa FF UMB, Banská Bystrica – 15.00 h

V netradičnom čase, už o 15.00 h, privítajú „sovičky“ v ich prvom tohtoročnom zápase na pôde Filozofickej fakulty ich súperky, ktorými budú hráčky MBK Ružomberok. Basketbalistky UMB si tak v poslednom kole základnej časti extraligy žien zmerajú sily s tímom s medailovými ambíciami a rozhodne ich tak nečaká nič ľahké.

Kozliatka

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17.00 h

Sásovské Divadlo pod balkónom pripravuje už tradične program na sobotu, aj nedeľu. Tentokrát je to známy príbeh o malých roztomilých kozliatkach. Príbeh o tom, že strach môže mať naozaj veľké oči, veľké uši a možno aj veľké zuby. Rozprávka Kozliatka začne v sobotu 7. januára o 17.00 h, v nedeľu o 10.30 h.

Slávia Banská Bystrica – CBK Košice

Športová hala Dukla, Banská Bystrica – 18.00 h

Basketbalistky banskobystrickej Slávie odohrajú svoj posledný duel v základnej časti Niké Extraligy žien už v sobotu 7. januára, keď v hale na Štiavničkách privítajú o 18.00 h nováčika CBK Košice. Vstupenky na prvý zápas bystrických púm v roku 2023 si môžete zakúpiť tu.

Nedeľa 8. január

O malej sove, ktorá sa bála tmy

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16.00 h

Kto sa bojí, musí do lesa. Čarovná cesta, na ktorej svietia sovie oči. V tme sa dobre sníva. V tme sa dobre rozprávajú rozprávky. Tma má veľa farieb… rozprávka, ktorá je múdrou metaforou o poznávaní sveta a prekonávaní strachu. Predstavenie z dielne Bábkového divadla na Rázcestí budete môcť vidieť v nedeľu 8. januára o 16. hodine. Viac informácií nájdete na stránke divadla.

Trojkráľový koncert

Evanjelický kostol na Sliači – 16.00 h

Mesto Sliač a Cirkevný zbor ECAV Hronsek pozývajú v nedeľu 8. januára na Trojkráľový koncert, ktorý sa uskutoční v priestoroch Evanjelického kostola na Sliači. Svoje umenie ukáže Spevokol Hosana Hronsek a po nich aj Dychové kvarteto v zložení: Ivana Klesniaková (flauta), Barbora Lacová (hoboj), Sara Juriková (klarinet) a Veronika Englerová (basklarinet). Vstup je voľný.

HC ’05 Banská Bystrica – HC MV TRANSPORT Prešov

Tipsport Aréna, Banská Bystrica – 16.30 h

Banskobystrickí hokejisti budú mať v nedeľu 8. januára jedinečnú príležitosť na zisk bodov, pod Urpín totiž pricestuje trápiaci sa Prešov. Stretnutie 27. kola odštartuje už o 16.30 h, vstupenky sú už teraz dostupné v sieti Ticketportal.

Ženský zákon v Selciach

Kultúrny dom Selce – 17.00 h

Ochotnícke divadlo Priechod srdečne pozýva na divadelné predstavenie s názvom Ženský zákon, ktoré sa uskutoční v nedeľu 8. januára od 17. hodiny v Kultúrnom dome v obci Selce. Vstupné pre dospelých: 5 eur, študenti a dôchodci: 3 eurá.