Quantcast

Aj predĺžený novembrový víkend prináša množstvo podujatí, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka folklór alebo rocková hudba, alebo šport, možností máte hneď niekoľko.

Nežná reumatická revolúcia

Mestský park, pri ulici J. Kráľa, piatok 17. novembra od 10.00 do 12.00 h
Liga proti reumatizmu na Slovensku pozýva na podujatie, pri ktorom sa naučíte, ako lepšie bojovať s týmto ochorením. Pripravená bude inštruktáž nordic walkingu, štafetová chôdza na podporu zdravého pohybu s cieľom nachodiť čo najviac krokov. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v telocvični Katolíckeho gymnázia na Hurbanovej ulici.

HC ’05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA – MsHK ŽILINA

Zimný štadión Banská Bystrica, piatok 17. novembra o 17.00 h
Po reprezentačnej prestávke sa banskobystrickí hokejisti predstavia v piatok podvečer na domácom ľade v zápase 20. kola Tipsport ligy. Baranom aktuálne patrí až tretia priečka v tabuľka, keď na vedúci Trenčín strácajú 7 a druhé košice jediný bod. Vylepšiť svoju pozíciu tak môžu v zápase proti priebežne siedmemu celku tabuľky. Žilinčania naposledy v úvode mesiaca na domácom ľade podľahli Popradu. Ceny vstupeniek v predpredaji od 3 €.

SAMI PROTI NOCI

Záhrada – CNK, Literárna Bašta, Klub 77, piatok 17. novembra od 19.00 h

Séria podujatí v banskobystrických kultúrnych priestoroch venovaná Novembru 1989. Program začne o 19-tej hodine v Centre nezávislej kultúry Záhrada (Námestie SNP 16), kde prebehne diskusia Nežná & bystrická. O revolučnom dianí v Banskej Bystrici budú diskutovať Ivan Bača, Pavol Katreniak, Igor Pohle a moderátor Rado Sloboda. O 20.30 bude večer pokračovať v Literárnej bašte na Lazovnej 19, kde bude nové vydanie zásadnej knihy Dominika Tatarku Sám proti noci čítať herec Michal Ďuriš. Večer od 21.30 zakončí koncertý večer v Klube 77 na Hornej 54 – Spomienka na Mariána Vargu. Vystúpia Collegium Šavel, Kvet z Aloknatu a ďalší.

Sami​ ​proti​ ​noci:​ ​Banská​ ​Bystrica​ ​si​ ​pripomenie​ ​Nežnú​ ​revolúciu

EURÓPA  V KOREŠPONDENCII

Bábkové divadlo na Rázcestí, piatok 17. novembra o 19.00 h,
Premiéra predstavenia pre deti aj dospelých v réžii Mariána Pecka. Autorský text pripravovanej inscenácie Európa v korešpondencii pozostáva z autentických výpovedí, spovedí, listových tajomstiev výrazných osobností Európy.

V Bábkovom divadle na Rázcestí bude premiéra predstavenia Európa v korešpondencii

55. GRAND PRIX SNP V KRASOKORČUĽOVANÍ

Zimný štadión, sobota 18. a nedeľa 19. novembra od 10.00 h,
Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici sa budú konať preteky v krasokorčuľovaní, kde sa predstavia všetky domáce pretekárky. Ďalší ročník Veľkej ceny SNP štartuje už v sobotu ráno. Vstup pre verejnosť je voľný.

Zimný štadión počas víkendu privíta tradičné krasokorčuliarske podujatie

NOC DIVADIEL

Viaceré divadlá v Banskej Bystrici, sobota 18. novembra od 16.00 h
Už ôsmy raz Noc divadiel otvorí brány divadiel na Slovensku. Medzi mestami, ktoré tretiu novembrovú sobotu pozvú svojich obyvateľov za hranice tradičného zážitku, sú opäť aj Banská Bystrica a Zvolen. O Noci divadiel sme vás informovali v samostatnom článku.

Noc divadiel – noc klaunov, operety a muzikálu, tanca a hudby, ale aj noc zrelosti a osobností európskej minulosti

VÝSTAVA MINERÁLOV V EUROPA SC

Europa SC, sobota 18 a nedeľa 19. novembra
Aj keď v piatok bude tunajšie nákupné centrum pre sviatočný deň zatvorené, už v sobotu a nedeľu sa môžete tešiť na zaujímavé podujatie, ktoré sa v ňom uskutoční. V nákupnom centre Europa prebehne predajná výstava prírodných minerálov v rámci Mineralogických dní Kristiána Andreja Zipsera.

V Bystrici opäť predajná výstava minerálov a drahých kameňov

VÍKENDOVÉ PROGRAMY STREDOSLOVENSKÉHO MÚZEA

Stredoslovenské múzeum, nedeľa 19. novembra

V Thurzovom dome na Námestí SNP bude pripravená od 13.00 h tvorivá dielňa pre deti s témou Anjel strážny. V Tyhányiovskom kaštieli v Radvani sa v nedeľu o 14-tej hodine uskutoční populárno-náučná prednáška Imricha Kováča o vtáčích búdkach a ich obyvateľov – dážďovníkoch. Vstupné na obe podujatia je v sume 1,50 €.

ŽIDOVSKÉ ROZPRÁVKY

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 19. novembra o 16.00 h
Hlupáci z Chelmu a Príbehy pre deti autora I. B. Singera, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru. Rabín bez hlavy autora Menachema Kipnisa. Pre deti od 3 rokov.