Príjemný teplý augustový víkend nám prinesie okrem očakávaného slnečného počasia opäť aj rôznorodé podujatia. Ak nemáte žiadne plány na víkend, nechajte sa inšpirovať.

ŠPANDIV 2016 A MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL OCHOTNÍCKYCH DIVADIEL

Špania Dolina, piatok 12. august od 17. hod., sobota 13. august od 10.20 hod. a nedeľa 14. august od 10.20 hod.

Medzinárodný festival ochotníckych divadiel Špandiv 2016 v neďalekej Španej Doline. Celovíkendový program je nabitý napríklad aj vystúpením obľúbeného Medzibrodského kočovného divadla, Mestského divadla Trenčín, Záhoráckeho divadla  a mnohých iných. Viac informácií o programe v našom článku.

IDYLA

Reštaurácia Bašta, piatok 12. august o 18. hod.

Príďte si do podniku posedieť pri príjemnej muzike. Idyla zahrá naživo pod Baštou.

i_3964014CAPALEST V REGIÓNE

Zvolen – Zvolenský zámok, piatok 12. august o 19. hod.

Pozývame na koncert v rámci festivalu Cap à l´Est, ktorý sa uskutoční v piatok na Zvolenskom zámku. Spev Mari Kazué a klavír Patrick Claude Vasori. Vstup 3 eurá.

BAŽANT KINEMATOGRAF VO ZVOLENE

Zvolen – Námestie SNP, piatok 12. – nedeľa 14. august vždy o 21. hod.

Po Banskej Bystrici si našiel Bažant Kinematograf cestu aj do Zvolena. Na tamojšom Námestí SNP sa bude premietať od piatka do pondelka. V piatok sa bude premietať film Stratení v Mníchove / ČR, 2015, 105 min., v sobotu Kobry a užovky / ČR, 2015, 111 min. a v nedeľu Wilsonov / SR/ČR, 2015, 115 min.

BREAK IT! 19

13615348_1065010440219451_2590228737195299351_nUrban Spot, piatok 12. august o 21. hod.

V piatok sa príďte zabaviť do priestorov Urban Spot-u  (ex kino Hviezda) na veľa zlomených beatov v podaní ostrieľaných dj’s ako Ja?No?, Gystore, Madbas,  Screamaker, The Maniacs a Wynn. Vstupné sú tri eurá.

POZITIV VIBEZ 22

Farhof Art Club, piatok 12. august o 21. hod.

Pozitívne vibrácie sa šíria ďalej. Opäť sa môžete prísť vyblázniť na poriadnej raveovačke pod taktovou 23 pozitiv Sound Systemu. Počas noci bude k počutiu pestrá zmes elektronickej muziky od breakov, drum&bassu a jungle až po energický rave s teknom a hardcore-om. Za gramofónmi sa vystriedajú osvedčené mená zaručujúce dobrú zábavu: Lebka, Mašozz, Zmet3kk, Dodimorda a Cufor. Vstup na bašável stojí dve eurá.

kalište 2016-page-001KALIŠTE – STRETNUTIE GENERÁCIÍ

Kalište, sobota 13. august od 9. hod.

Už jedenásty ročník spomienkového stretnutia na Kališti. Kalište – stretnutie generácií je organizované pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky, Roberta Fica. Počas programu, ktorý nás má vrátiť do čias dávno minulých, organizátori pripravili tiež športové, vedomostné a zábavné hry. Chýbať nebudú ani súťaže pre deti a športovo – branné súťaže pre mládež a dospelých. Viac sa dočítate v článku.

OČOVSKÁ FOLKLÓRNA HRUDA

Očová, piatok 12. august, sobota 13. august a nedeľa 14. august

Trinásty ročník prehliadky tradičnej ľudovej kultúry. Príďte si vychutnať tradície a bohatý program. Viac informácií nájdete na stránke obce.

IQ LANDIA – SCIENCE SHOW

Europa SC, sobota 13. august

Až do 21. augusta máte možnosť vidieť v bystrickej Europe pozoruhodné exponáty a prekvapujúce pokusy. Okrem toho v sobotu 13. augusta zažijete jedinečnú science show. Tá bude prebiehať o 10.00, 14.00 a 16.00 h.

ČUČORIEDKOVÝ DEŇ

Obec Telgárt, sobota 13. august od 10.00 hod.

V jeden deň v roku sa Telgárt mení na raj čučoriedok a všakovakých dobrôt z nich. Príďte si ich vychutnať aj vy. Na tohtoročnom telgártskom Čučoriedkovom dni môžete tiež stretnúť Magdu Vášáryovú a Milana Lasicu, ktorí sú jeho hosťami. Viac o tomto podujatí nájdete v našom staršom článku…

THE GRAND RETROSHOW VÍGĽAŠ 2016

Zámok vo Vígľaši, sobota 13. august o 12. hod.

Concours d´elegance o Cenu majiteľov zámku, retro módna prehliadka, ľudová hudba Ďatelinka, výstava veteránov a občerstvenie s tombolou, to všetko na zámku Vígľaš. Vstupné je päť eur, pre deti do 6 rokov zadarmo, ZŤP a deti do 12 rokov za tri eurá. Viac sa dočítate v článku na ZVonline.sk.

DEŇ OBCE BALÁŽE

BalážeBaláže, sobota 13. august od 14. hod.

Pozývame na popoludnie plné dobrej hudby a zábavy v neďalekej obci Baláže. Viac informácií o podujatí sa dočítate v našom staršom článku.

MIČINSKÔ

Horná Mičiná – areál obecného úradu a futbalové ihrisko, sobota 14. august od 16. hod.

Deň obce Horná Mičiná túto sobotu bude programom pripravený aj pre deti. Tešiť sa môžete aj na remeselníkov a dobré jedlo.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 14. august o 9. – 12. hod. a 13.–17. hod.

Tvorivé dielne s názvom Veselá včielka s Dankou. Uprostred horúceho leta včielky žijú intenzívnym pracovným tempom, ktorý môžete pozorovať v našom živom úli a niečo viac sa o ňom dozviete aj na výstave Včely a včelárstvo. V dielničke si vytvoríte jednu veselú obyvateľku takejto veľkej včelej rodiny. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 14. august o 14.–18. hod.

Tvorivé dielne s názvom Ozdobné svietniky s Barborkou. Tú správnu atmosféru sviatočnej chvíle dotvárajú aj vhodné doplnky. Máte radi svetlo sviečky v zaujímavom svietniku? Na tvorivej dielni si vyrobíte originálny svietnik z modelovacej hmoty a korálok. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

čaj o piatejČAJ O PIATEJ

Mestský park, nedeľa 14. august  o 17. hod.

Tanečná spoločenská zábava. O dobrú náladu sa postará Komorný orchester Mladosť pod vedením Martina Urbana a sólistov UFS Mladosť. Viac sa dočítate v staršom článku.

AUGUSTOVÉ POTULKY MESTOM

Námestie SNP – Mariánsky stĺp, nedeľa 14. august o 19. hod.

Augustové Potulky mestom sú venované ohňu a požiarom v dejinách mesta. Porozprávame vám o tom, ktoré požiare ničili životy a majetky Banskobystričanom, v ktorých rokoch boli najčastejšie, kto ich spôsobil a na ktorých miestach v meste horelo najviac. So sprievodcom Jozefom  Ďuriančíkom. Vstupné sú dve eurá, deti do 12 rokov v sprievode rodičov bezplatne.