Polovica februára nám prináša sviatok všetkých zaľúbených. Valentínska nedeľa prináša mnohé podujatia s touto tematikou a to nie len v nedeľu. Okrem toho sa môžete tešiť aj na Snowboard Fest na Šachtičkách či biatlon v Osrblí.

FOTENIE V HISTORICKÝCH KOSTÝMOCH

valentin2016_0Matejov dom, piatok 12. február o 9.-17. hod., sobota 13. február a nedeľa 14. február o 13.-17. hod.

Od piatka 12. až do nedele 14.2.2016 (v čase otváracích hodín) RÓMEO A JÚLIA na bystrický spôsob. Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci so Stredoslovenským múzeom opäť sprístupní verejnosti, pri príležitosti sviatku všetkých zaľúbených, balkón na priečelí Matejovho domu. Po prehliadke audiovizuálnej expozície môžu zamilované páry zažiť čaro dôb minulých a spoločne sa nechať vyfotografovať v dobových kostýmoch na balkóne Matejovho domu. Fotenie je v cene vstupenky do expozície. Tohtoročný Valentín s novou kolekciou historických kostýmov nielen pre dámy, ale aj pánov.

SONY XPERIA SNOWBOARD FEST

SKI Šachtičky, piatok 12. február o 12. hod. a sobota 13. február o 10. hod.

Organizátori Sony Xperia Snowboard Fest 2016 – najväčšej adrenalínovej akcie tejto zimy – sa pripravujú na veľký záujem divákov. V súvislosti s dopravou na akciu pre nich pripravili viaceré novinky. Z Banskej Bystrice sa do strediska SKI Šachtičky dostanete v sobotu 13. februára počas hlavného programu akcie kyvadlovou dopravou.  Tá je zabezpečená zo Strieborného námestia a z Pieninskej ulice. Organizátori akcie Sony Xperia Snowboard Fest 2016 sľubujú 12.-13. februára v stredisku SKI Šachtičky dva dni nabité adrenalínom, hudbou a tancom. Najprestížnejšie snowboardové podujatie na Slovensku je zaradené do prestížnej série World Snowboard Tour. Súčasťou sprievodného programu bude v piatok 12. februára aj tanečná súťaž Breakin Blast. Viac v našich príspevkoch…

TAJNÁ RECEPTÚRA DOBRÉHO MANŽELSTVA

t1_ntmSpoločenské centrum – Kollárova 18, piatok 12. február o 18. hod.

Prednáška Mileny Mikulkovej, českej terapeutky, mediátorky a poradkyne pre vzťahy a východu. Dozor pre deti bude zabezpečený.

IBU CUP BIATHLON 2016

Brezno – Osrblie, sobota 13. február o 10. hod. a nedeľa 14. február o 10. hod.

IBU pohár v biatlone. Vytrvalostné preteky pre mužov a ženy. Viac v našom článku…

DETSKÁ ČITÁREŇ: CALVIN NEVIE LIETAŤ

Artforum kníhkupectvo, sobota 13. február o 11. hod.

Vo februárovej Detskej čitárni budeme čítať knihu Calvin nevie lietať z vydavateľstva Albatrosmedia. Na tom, že nevie lietať by nebolo nič zvláštne, keby… keby Calvin nebol vták. Ale Calvin je škorec. Tak prečo nevie Calvin lietať? Chcete to vedieť? Príďte k nám do Artfora o 11:00 a dozviete sa to. Všetci ste pozvaní. Na všetkých malých čitateľov a čitateľky sa teší Monika Perecárová a všetci artforáci. Čitáreň je tento raz vhodná hlavne deti od 5 rokov a možno aj mladšie. Všetci rodičia si budú môcť zatiaľ vychutnať dobrú kávu u našich milých susedov Pigis.

valentin v kaštieliKEĎ VALENTÍN, TAK V KAŠTIELI

Svätý Anton, sobota 13. február o 13. hod.

Pred sviatkom všetkých zaľúbených – Deň sv. Valentína chystáme 13. februára 2016 v kaštieli vo Svätom Antone pre návštevníkov opäť niečo nové. Počas prehliadky romanticky vyzdobených miestností návštevníci výnimočne uvidia sobášnu miestnosť, dozvedia sa zaujímavosti o sobášoch slávnych panovníkov a pripravená bude, okrem iného, aj sladká valentínka s niečím „na zahriatie“. Vo výstavnej sále prestrie ukážkovú slávnostnú svadobnú tabuľu Súkromná hotelová akadémia z Banskej Štiavnice a uvidíte tiež ukážky svadobných oznámení f. Comex. Vrcholom sobotného valentínskeho programu bude módna prehliadka svadobných a spoločenských šiat svadobného salónu Ellen zo Zvolena. O úpravu modeliek sa postará pani Breznoščáková a pani Mgr. Fendeková zo SOŠ služieb a lesníctva – odbor kaderník.

VÍKENDOVÝ WORKSHOP PRE DETI

záhrada - víkendový workshopZáhrada CNK, sobota 13. február o 13. hod.-18. hod. a nedeľa 14. február o 13. hod.-18. hod.

Výtvarno – cirkusový workshop pre deti. Ďalší víkendový workshop pre deti, ktorý organizuje KC Záhrada v spolupráci s obľúbenými lektormi. Tento krát je témou  výtvarné umenie a moderný cirkus. Budeme veľa tvoriť, skúšať nové výtvarné techniky, žonglovať, čarovať, jednoducho hýbať telom aj mysľou. Vo výtvarnej časti sa budeme  objavovať nové spôsoby maľovania, metódu grafických otlačkov a techniku maľovania telom na papier. Budeme sa trošku hrať aj na alchymistov a skúsime techniku miešania farieb a takisto objavíme maliara Jasksona Pollocka a jeho expresívnu maľbu. V  časti dramatického umenia – cirkusu, budeme vychádzať z princípov tzv. „Nového cirkusu“. Tento umelecký žáner, ktorého kolískou je Francúzsko /70.roky 20 stor./ je spojením tanca, pohybu, divadla výtvarného umenia a mnohých ďalších žánrov. Budeme sa učiť jednoduché triky (žonglovanie zo šatkami, loptičkami, točenie taniera sa mnoho iných trikov ), tancovať a venovať se divadelnej improvizácii. Poplatok : 30 eur/dva dni/. Vek : 5 až 13 rokov. Počas workshopu bude zabezpečený olovrant, pitný režim a dobrá atmosféra. Vhodný je odev na pohyb a na možné zamazanie.

SOĽ NAD ZLATO

Divadlo pod balkónom, sobota 13. február o 17. hod.

Činoherno-bábkové predstavenie o komediantoch, otcovi a jeho dcére, ktorí tlačia svoju káru po svete a obveseľujú ľudí svojimi kúskami.

CIGÁNSKY BARÓN

cigansky baronŠtátna opera, sobota 13. február od 18.30 hod.

Veľdielo od Johanna Straussa mladšieho opäť v Štátnej opere. Spoluúčinkuje zbor aj orchester štátnej opery. Predstavenie je žiaľ už v týchto chvíľach vypredané.

II. BENEFIČNÝ PLES MAČIEK

Sliač kúpele – Hotel Palace, sobota 13. február o 19. hod.

Srdečne pozývame na druhý Benefičný ples Mačiek Zvolen. Očakávajte veľa zábavy, skvelých ľudí a dobrý pocit, že pomôžete mačičkám v núdzi. Cena vstupenky je 22 eur. Očakávajte veľa zábavy, skvelých ľudí a dobrý pocit, že pomôžete mačičkám v núdzi. Príchod v maske je vítaný.

JURAJ HAVLÍK A PA(B)LO GAJDOŠ

Záhrada CNK, sobota 13. február o 19. hod.

Koncert / brazílska bossanova. Vstupné je 2/3 €. PA(B)LO GAJDOŠ (spev, gitara / hrajúci v kapelách Sunity a Secret Session) a JURAJ HAVLÍK (spev, gitara / hrajúci v kapelách Maringotka a Egreš). Na koncerte odznejú bossa nova piesne aj absolútne neznáme v našich končinách, no odznejú aj pôvodné brazílske verzie piesní, ktoré sa neskôr stali známymi džezovými štandardami.

KOncert GeišbergovciGEIŠBERGOVCI

Klub HaD, sobota 13. február o 19. hod.

Koncert Mariána, Martina a Mareka Geišbergovcov. Vstupné je jedenásť eur. Viac informácií v našom príspevku…

ŠTEVO GAJDOŠ TRIO

Tartaros RC, sobota 13. február o 20. hod.

Novobanská kapelka hrajúca alternative-acoustic, rock, Jam Band, folk, blues rock tentoraz u nás.

PREDNÁŠKA O VLÁČICH BÚDKACH

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa 7. február o 10. hod.

Vtáčie Valentínky. Imrich Kováč zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti porozpráva návštevníkom Stredoslovenského múzea o význame vtáčích búdok pre mestské vtáctvo. Následne si svoju zručnosť malí remeselníci preveria na pripravovanom workshope, kde spoločnými silami vyrobia Valentínske búdky pre vtáčiky z Radvane. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom,  nedeľa 14. február o 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne sa ponesú v znamení Medovnikári. Potešte svojich blízkych na sv. Valentína vlastnoručne vyrobeným darčekom v podobe darčeka z hliny inšpirovaným historickými vzormi medovnikárov. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

ROZPRÁVKY O PSÍČKOVI A MAČIČKE

o psičkovi a mačičkeBábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 14. február o 16. hod.

Rozprávkový príbeh pre deti od štyroch rokov v sále.

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA VS. BAM POPRAD

Športová hala Štiavničky, nedeľa 14. február o 17. hod.

Zápas ženskej basketbalovej ligy medzi domácimi a Popradom.

VALENTÍNSKY KONCERT

Štátna opera, nedeľa 14. február o 18. hod.

Valentínsky koncert zostavený z tých najznámejších melódií. Účinkujú: Katarína Procházková, Šimon Svitok, Dušan Šimo, Stanislava Zobalová na violončelo a Martina Svitková ako klavírny sprievod. Vstupné: 6,- €.

ACROYOGA

Záhrada CNK, nedeľa 14. február o 18. hod.

Pohybový workshop pre tých, čo sa radi hýbu. Odporúčajú sa nohavice so širokým rozsahom, karimatka a dobrá nálada. Vstup 3 eurá.

CYRANO ALEBO BALABILÉ O NOSE

Klub HaD, nedeľa 14. február o 19. hod.

V tento romantický deň prinášame klasický príbeh lásky. Túlavé divadlo však vlastne nič nerobí úplne klasicky, takže budete počuť vtipné verše o láske, samote, či podivnom osude a uvidíte samozrejme aj šermiarske súboje. Vstupné 8 eur. Viac informácií v našom príspevku…