Festival pouličného jedla, ale aj viaceré obecné slávnosti a hneď niekoľko športových podujatí v meste i jeho okolí. To je ponuka prvého prázdninového víkendu, počas ktorého síce počasie nebude priať návšteve kúpalísk, no o to viac láka na aktívne strávenie voľného času.

STREET FOOD FESTIVAL BANSKÁ BYSTRICA

Námestie slobody, piatok 30. jún – nedeľa 2. júl od 12.00 h – 22.00 h

Medzinárodný gastronomický festival pouličného jedla v Banskej Bystrici. Pochutnajte si na tradičných i menej tradičných dobrotách, ktoré neodmysliteľne patria k stravovaniu mimo domova či už u nás, ale aj v zahraničí.

Gastronomické zážitky nás čakajú na Námestí Slobody i na Fončorde

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V ORIENTAČNOM BEHU DORASTENCOV

Banská Bystrica a okolie, piatok 30. jún – nedeľa 2. júl od 9.00 h

Viac ako 400 študentov z 34 krajín Európy začne svoje prázdniny na strednom Slovensku. Dôvodom bude ich účasť na Majstrovstvách Európy dorastu v orientačnom behu.

Majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu

DEŇ OBCE SIELNICA

Futbalový štadión Sielnica, sobota 1. júl od 10.00 h

Na miestnom ihrisku začnú oslavy Dňa obce nohejbalovým turnajom. Pripravených bude aj množstvo atrakcií pre deti, vrátane skákacieho hradu, trampolíny či maľovania na tvár. Popoludní od 15.00 h predvedie svoju činnosť dobrovoľný hasičský zbor Plameň a od 17-tej hodiny v kultúrnom programe vystúpi detský folklórny súbor Matičiarik, Ľudová hudba Hudobovci z Veľkej Lúky a súbor Sielničan.

PETROPAVLOVSKÝ JARMOK

Čerín – Čačín, časť Čačín, sobota 1. júl od 12.00 h

Obec Čerín pozýva na Petropavlovský jarmok spojený so súťažou vo varení tradičných jedál. V sprievodnom kultúrnom programe vystúpi folklórna skupina Slatina, detský folklórny súbor Čunovský kŕdeľ, folklórne súbory Poničan a Očovan a od 16-tej zahrá aj ľudová hudba Martina Krnáčika.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ATLETIKE

Štadión SNP na Štiavničkách, sobota 1. a nedeľa 2. júl o 15.45 h a 15.00 h

Slovenská altetická špička sa počas víkendu stretne na banskobystrických Štiavničkách, kde aj tento rok zabojuje o domáce tituly. Vstup na podujatie je počas oboch víkendových dní voľný. Súťažný program v sobotu sa začína o 15.45 h a potrvá zhruba do ôsmej večer, v nedeľu začnú jednotlivé disciplíny o 15-tej hodine a vyhlásenie výsledkov posledného bloku súťaží je na programe o 18-tej hodine.

Počas víkendu na Štiavničkách Majstrovstvá Slovenska v atletike

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Hala B Zimného štadióna, Hronské predmestie 4, sobota 1. júl o 17.00 h

Aj počas tohtoročnej letnej sezóny majú Banskobystričania možnosť využiť vždy v stredu a v sobotu možnosť verejného korčuľovania. V sobotu bude Hala B Zimného štadióna v Banskej Bystrici k dispozícii od 17.00 h do 18.30 h. Vstupné je aj tento rok vo výške 2 € pre návštevníkov nad 15 rokov, ostatní platia 1 €. Novinkou v tejto sezóne je možnosť využitia nových pomôcok a podpôr pre deti, pre ľahšie zvládnutie základov korčuľovania.

VÍTAME LETO

Obec Badín, obecný dvor, sobota 1. júl o 18.00 h

Obec Badín Vás srdečne pozýva oslavu leta s dychovou hudbou Bučkovanka z Nového Mesta nad Váhom. Vstup zdarma. O občerstvenie je postarané.

TOUR DE VOLCANO POĽANA 2017

Banská Bystrica, parkovisko Mičinská,  nedeľa 2. júl o 11.00 h

V nedeľu 2. júla o 11.00 h odštartuje v poradí už šiesty ročník medzinárodného cyklistického podujatia pre verejnosť aj profesionálov, Tour de Volcano Poľana 2017. Cyklistov prevedie cez Horehronie až na Podpolianske lazy a odtiaľ okolo Poľany späť do Banskej Bystrice. Viac informácií nájdete na stránke podujatia. Pozrite si našu reportáž z minulého ročníka podujatia:

FOTO+VIDEO: Profi časť Tour de Volcano ovládli cyklisti Dukly, celkovo takmer tristo pretekárov

BANSKOBYSTRICKÉ ŠÍPY NO. 1

Magurská 16 – futbalové ihrisko ZŠ Pieninská, nedeľa 2. júl o 10.00 h

Využite unikátnu možnosť absolvovať 3D, terčovú, terénnu lukostreľbu, Archery Game a streľbu na lietajúce terče. Projekt sa realizuje vďaka podpore z participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica.

DEŇ OBCE POVRAZNÍK

Povrazník, nedeľa 2. júl o 13.00 h

Na Povrazníku sa v nedeľu uskutoční Deň obce spojený so stretnutím rodákov a oslavami 90. výročia založenia dobrovoľného hasičského zboru v Povrazníku. Program začne v miestnom kultúrno-športovom areáli o 13-tej hodine sprievodom dobrovoľných hasičských zborov. Nasledovať bude kultúrny program v ktorom sa predstavia vo folklórnom pásme napríklad deti zo Strelník, ale aj dlhoroočný tanečník SĽUK-u Ján Palovič z Poník či heligonkárky – sestry Lenka a Evka Bacmaňákové. Prebiehať budú aj ukážky tradičných remesiel a pozrieť si budete môcť aj obecné múzeum. Nebude samozrejme chýbať občerstvenie. Vstupné pre dospelých je vo výške 2€.