Aj predposledný októbrový víkend prináša množstvo podujatí, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka kultúra, chcete spoznávať niečo nové alebo si zašportovať, možností máte hneď niekoľko.

GIUSEPPE VERDI: LA TRAVIATA

Štátna opera Banská Bystrica, piatok, 20. októbra 18.30 h

Po Trubadúrovi a Rigolettovi sa La Traviata stala posledným z trojice výrazných Verdiho diel päťdesiatych rokov 19. storočia. Romantická opera s tragickým zakončením je nádherne vyrozprávaným príbehom lásky – dodnes oslovuje divákov na celom svete. Štátna opera sa k tomuto dielu opäť vracia v hudobnom naštudovaní Lorenza Tazzieriho a réžii Dany Dinkovej. Dielo je uvádzané v talianskom jazyku so slovenskými titulkami.

NA FARMU HIADLOVSKÝCH ZA VÍNOM

Farma Hiadlovských, Slovenská Ľupča, sobota 21. októbra od 8.30 h

Od pravého poludnia sa môžete tešiť na ochutnávky vín od vinárov z celého Slovenska, farmárske súťaže pre deti aj dospelých, gastronomické prekvapenia z produktov domácej farmy, animačný program, či živú hudbu.

ODHALENIE TABULE K 90. VÝROČIU POSTAVENIA PRVEJ TURISTICKEJ CHATY

Horský hotel Kráľova studňa, sobota 21. októbra o 11.00 h

V sobotu 21. októbra o 11.00 h sa bude konať spomienkové stretnutie obetiam hôr Veľkej Fatry a súčasne k 90. výročiu postavenia prvej turistickej chaty Klubu Československých turistov pri Kráľovej studni. Na hotel Kráľova Studňa sa dostanete autom, 14 km cez Zalámanú dolinu, alebo pravidelnou autobusovou linkou Banská Bystrica – Kráľova Studňa. Odchody autobusu budú 8.30 zo zastávky Banská Bystrica – Uhlisko, 8.40 zo Strieborného námestia, 9.00 zo zastávky Harmanec Papiereň, 9.05 z Dolného Harmanca a 9:07 Harmanec jaskyňa. Návrat spred hotela  Kráľova Studňa bude o 17.00 h.

PIVNÁ MÍĽA

Bary v centre mesta, sobota 21.októbra od 12.00 h

Po roku sa do nášho mesta opäť vracia Pivná míľa, ktorej princípom je navštíviť desať podnikov a jeden bonusový a vypiť rovnaký počet pív do dvanástich hodín. Pivné karty sa budú nachádzať v šiestich podnikoch označených na mapke. Tieto karty sú zadarmo a zbierajú sa do nich pečiatky, prípadne Žolík, ktorý môže nahradiť jeden z ostatných desiatich podnikov. Každá karta je zlosovateľná, stačí ju správne vyplniť.

DAISY MRÁZKOVÁ: NÁDHERNÝ UTOROK

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 22. októbra o 16.00 h

Čo všetko sa môže stať, keď sa stratí jedna handrová bábika? Poetický príbeh o nevyspytateľnosti náhody, ktorá spraví mnohých šťastnými.

POHÁR SNP V KARATE A EURÓPSKY TURNAJ UNIVERZÍT

FF UMB – športová hala, Tajovského 40, B. Bystrica, nedeľa 22. októbra od 10.00 h

Tridsiaty druhý ročník športového podujatia Pohár SNP v karate a 23. ročník Európskeho turnaja univerzít v karate sa uskutoční v priestoroch športovej haly UMB na Filozofickej fakulte.

HC ’05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA – HC NOVÉ ZÁMKY

Zimný štadión, nedeľa 22. októbra o 16.00 h

14. kolo Tipsport Ligy a zápas, ktorý bude rozlúčkou pre nášho bývalého kapitána Michala Hudeca, pre ktorého bude tento zápas posledným v jeho kariére.