Quantcast

Aj posledný novembrový víkend prináša podujatia, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka divadlo, umenie, či poézia, možností máte hneď niekoľko.

FESTIVAL ARTORIUM

Akadémia umení, streda – piatok 22-24. november

Akadémia umení v Banskej Bystrici, ktorá oslavuje v tomto roku svoje 20. narodeniny pripravuje viaceré podujatia, ktoré sú venované tejto významnej udalosti v histórii školy. Zámerom Fakulty dramatických umení ako hlavného usporiadateľa projektu je ponúknuť mladým ľuďom priestor na umeleckú tvorbu, na jej prezentáciu a konfrontáciu tvorivých postupov a prezentácií výsledkov širokej odbornej ale i laickej verejnosti.

Festival Artorium pokračuje aj tento rok

MILAN SOKOL – RECYKLUS

Pretórium Stredoslovenskej galérie, sobota 25. november, Námestie Š. Moyzesa 25 o 13.00 h. 

Na tvorivej dielni si návštevníci vyskúšajú prácu s obrazovou mozaikou. Prostredníctvom prepletania, rôznych možností komponovania a skladania jednotlivých pások, vytvorených z použitých reklamných letákov, odborných časopisov ako i textilných stužiek, budú mať možnosť recyklovať a „rozpixlovávať“ určené vizuálne obrazce a súčasne transformovať na nové obrazové formy.

V Praetoriu Stredoslovenskej galérie bude tvorivá dielňa k aktuálnej výstave

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Zimný štadión, sobota 25.11. od 17.00 do 18.30 a nedeľa 26.11. od 16.00 do 17.30 h

Ak si chcete urobiť pár kolečiek po ľade a máte ľadové korčule, prevetrať ich znovu môžete v hale B banskobystrického zimného štadióna. V sobotu i nedeľu podvečer bude pre verejnosť otvorená práve tréningová ľadová plocha banskobystrického zimného štadióna. Vstupné je aj v tejto sezóne vo výške 2 € pre osoby nad 15 rokov a zľavnené vo výške 1 €.

DIVADLO POD BALKÓNOM: NEOBYČAJNÝ PRÍBEH OBUVNÍKA JANKA

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 25. november o 17.00 h

Interaktívne činoherno – bábkové predstavenie o obuvníkovi Jakubovi, ktorý od nikoho dlhé roky nič nedostal až raz, ako to už býva spozná opäť radosť z darčeka. Je to príbeh o dobre, láske, obetavosti a spolupatričnosti. Vstupné 3,50 eur.

ŠANSÓNY CHANTAL POULLAIN

Robotnícky dom, Robotnícka 3, sobota 25. november o 18.00 h

Chantal Poullain spieva svoje vlastné piesne, ale aj tradičné francúzske šansóny so šarmom jej vlastným. Koncertom sprevádza Chantal v češtine a vďaka svojej charizme okúzli publikum tak, ako to vie len ona. Hlboko posadený hlas, lahodná francúzština, jazzovo ladená kapela pod vedením Štěpána Markoviča a atmosféra sladkého Francúzska. To sú šasóny Chantal Poullain. Vstupenky sú v predpredaji v informačnom centre a do vypredania kapacity aj na mieste.

SIMA MARTAUSOVÁ A DIEVČENSKÝ SPEVÁCKY ZBOR SLOVENSKÉHO ROZHLASU

Aula SZU, Bernolákova 8, sobota 25. november o 18.00 h

Ďalší, dnes už vypredaný koncert, sa v sobotu uskutoční aj v Aule SZU. Vynikajúca muzikantka a textárka Sima Martausová spolu s kapelou a hosťom, Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu, pod vedením uznávaného dirigenta Adriana Kokoša, pripravia fanúšikom nezabudnuteľné momenty.

ZHUDOBNENÉ MODLITBIČKY MILANA RÚFUSA

Evanjelický kostol, nedeľa 26. november o 17.00 h.

Projekt zhudobnených básní zo zbierky Modlitbičky, ktorý realizovala slovenská klaviristka, improvizátorka, skladateľka a hudobná pedagogička Jana Bezek, sa v novembri a decembri predstaví v šiestich slovenských mestách. Časť z výťažku z každého koncertu poputuje hendikepovanému dieťaťu z daného mesta.

Súťaž o vstupenky: Zhudobnené Rúfusove Modlitbičky zaznejú aj v Banskej Bystrici

ČERVENÁ ČIAPOČKA

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 26. november o 16.00 h.

Predstavenie nesie podtitul Večer u Madame d`Aulnoy, keď sa podával jahodový čaj a rozprávali rozprávky. Predstavenie je určené pre deti od 4 rokov.