S podujatiami sa tento víkend doslova rozrhlo vrece. Dúfame, že si z našej ponuky vyberiete a že počasie v Banskej Bystrici a okolí, ak už nebude cez víkend priaznivé, bude aspoň zhovievavé.

Piatok 12. máj

Čaro v podchode ožíva

Creativas made, Banská Bystrica  10.00 – 20.00 h

Ochutnaj naše halušky a podpor tým tvorivé dušičky našej dielničky… Creativas made, občianske združenie, ktoré podporuje aktivity ľudí s autizmom a inak znevýhodnených, pozýva na podujatie Čaro v podchode ožíva. Uskutoční sa v piatok a sobotu (12. a 13. máj) od 10.00 do 20.00 h na Hornej 26. Čaká tam na vás kopec tvorivej, hudobnej a remeselnej krásy a, samozrejme, aj tie halušky. Viac informácií nájdete tu…

Do podzemia prstom po mape

Slovenské múzeum máp, Kynceľová  9.00 – 15.00 h

Slovenské múzeum máp sprístupnilo v apríli v poradí už tretiu tretiu tematickú výstavu – Spoznajte podzemie prstom po mape. Výstava, ktorá prezentuje prácu jaskyniarov a baníkov a približuje výrobu podpovrchových máp, potrvá do 30. júna tohto roku. Navštíviť ju môžete počas pracovných dní v čase od 9.00 do 15.00 h.

Zaznie Beethoven aj Moyzes

Fakulta múzických umení AU, Banská Bystrica  15.00 h

Na komornom recitáli Eleny Koskovej (husle) a Zulfizar Zázrivej (klavír) v koncertnej sále Fakulty múzických umení AU (Kollárova 22, 4. poschodie) zaznie Beethovenova Kreutzerova sonáta – dielo inšpirujúce nielen v hudbe ale aj literatúre a filme, ako aj Poetická suita Alexandra Moyzesa, krásne kľúčové dielo slovenského husľového repertoáru, ktoré na koncertných pódiách nezaznieva tak často, ako by si zaslúžilo

Grilovačka aj Škridle na terase Luxu

Hotel Lux, Banská Bystrica  17.00 h

Hotel Lux pozýva na prvú tohtoročnú Grill party na terase. Môžete na nej ochutnať špeciality z grilu ale aj nové vína a miešané drinky pre veľkých aj malých. O zábavu a postarajú DJ Viktor a Dano a bystrická dievčenská kapela Škridle. Party začína o 17.00 h a uskutoční sa za každého počasia (deky sú prichystané).

Letný prieskum – otvorené ateliéry

Fakulta výtvarných umení AU, Banská Bystrica  9.00 – 18.00 h

V piatok aj v sobotu máte možnosť nazrieť do otvorených ateliérov Fakulty výtvarných umení Akadémie umení a vychutnať si prehliadku mladej tvorby študentiek a študentov umenia z bakalárskych študijných programov. Viac informácií na Facebook evente.

Tajný život stromov

Divadlo Akadémie umení, Banská Bystrica  18.30 h

Na pôde Akadémie umení zostávame aj pri ďalšej piatkovej pozvánke. Divadlo Akadémie umení uvedie reprízu autorskej inscenácie inšpirovanej knihou Petra Wohllebena Tajný život stromov. Predstavenie sa uskutoční vo veľkom štúdiu divadla (Horná 95). Vstup je voľný.

Obrazy z Dolnej zeme

Aula Beliana (UMB), Banská Bystrica   18.30 h

Miesto na zemi, úspešný hudobno-tanečný program UFS Mladosť, sa vracia na domovskú scénu. Na pódiu Auly Beliana v piatok večer ožije príbeh z čias, keď uhorská kráľovná Mária Terézia vydala rozhodnutie o osídlení južného územia krajiny, takzvanej Dolnej zeme. Práve tu mnohé slovenské rodiny, ale aj iné národy, našli svoje nové Miesto na zemi. Vstupenky a viac informácií nájdete tu…

Cestou necestou

Múzeum SNP, Banská Bystrica  19.00 h

Stopom naprieč Madeirou za 10 dní a 10 revolučných mesiacov v Kolumbii.To sú dokumenty, ktoré festival Cestou necestou prináša tento piatok do Banskej Bystrice. Počas jedného večera vás Nana a Nika (Katarína Naništová a Nikola Kökényová) zoberú stopom na ostrov večnej jari – na Madeiru, a od Paťky (Patrícia Holíková) sa dozviete všeličo o živote na severe Kolumbie, kde pôvodne prišla na dva pol mesiaca a ostala tam desať, ako sama hovorí, revolučných mesiacov. Program: 19.00 h – 10 revolučných mesiacov v Kolumbii a 20.30 h – Stopom naprieč Madeirou za 10 dní.

Hudbou proti fašizmu XI.

Bosorka klub, Banská Bystrica  20.00 h

Pivnica (hardcore, BB), Samorast (emo hardcorepunk, BB), Thalidomide (hardcorepunk, CZ), Märnø (neocrust, CZ). To sú kapely, ktoré v bystrickej Bosorke odohrajú koncert proti fašizmu. Na podujatí, ktoré sa začne medzi 20.00 a 20.30 h, bude aj benefičný merch tričiek, LP, EP a iných formátov od kapiel Pivnica, Samorast aj ostatné veci z ich distra na podporu náročnej liečby dcéry Maroša z kapely Kazostroj.

Sona Kmet Unplugget

U Francúza – Jazz Klub 12, Banská Bystrica  20.00 h

Mladá martinská hudobná skladateľka a speváčka Sona Kmet vstúpila do autorského hudobného sveta v roku 2022 debutom Big Brother, v ktorom reaguje na vojnové udalosti na Ukrajine. Následne predstavila svoju doterajšiu tvorbu na EP Don´t Let Me Go Home, ktorý odznel vo finále súťaže mladých talentov Bratislavských jazzových dní a bol nominovaný na ocenenie Rádiohlavy. V piatok o 20:00 h Soňa predstaví svoju autorskú tvorbu v klube U Francúza v intímnej unplugged verzii. Vstupné je dobrovoľné.

Wen & Porsche Boy

Urban Spot, Banská Bystrica  20.00 h

Porsche Boy a Wen, ktorí hviezdia na streamovacích službách aj pódiách, sa na svojom aktuálnom East Side Sound Tour zastavia aj v bystrickom Urban Spot-e. Minulý rok vydali track „mhm“, z ktorého sa stal virál. A to bola to len predzvesť ich spoločného projektu, ktorý nasledoval. Na svete je už 7-trackové EP… Vstupenky si zaobstaráte online.

Terapia muzikou v Ministry

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Dídžeji Emtydee, Alexey a Anndy sa postarajú o vašu náladu večer aj počas celej predvíkendovej noci v Ministry of Fun. Vstupenky na ministryoffun.sk.

Sobota 13. máj

Cyklobus aj turbus už tento víkend

Strieborné námestie, Parkovisko Mičinská, Banská Bystrica

Tento víkend víkend začína sezóna obľúbeného cyklobusu, ktorý vás aj vaše bicykle odvezie zo Strieborného námestia do lokalít Donovaly (soboty, nedele a sviatky, 9.55 h), Malý Šturec (soboty, 7.55 h) a Šachtičky (nedele a sviatky, 11.25 h.). Premávať začína aj turistický turbus, z parkoviska Mičinská až pod vrchol Krížnej ku Kráľovej studni (víkendy a sviatky, 8.40 h). Ďalšie informácie a cestovné poriadky nájdete na centralslovakia.eu.

V arboréte bez bariér

Arborétum Borová Hora, Zvolen  9.00 – 18.00 h

Arboréte Borová hora  (TU Zvolen) začiatkom mája už tradične venujú pozornosť vzdelávaniu zdravotne postihnutých ľudí, seniorov, rodičov s kočíkmi ale aj ostatnej odbornej či laickej verejnosti. Podujatie Dni bez bariér, ktoré sa začalo už v piatok, je zamerané na prezentáciu zbierok arboréta a vzdelávacie aktivity v prírodnom prostredí náučných chodníkov. Druhý deň podujatia (sobota 13. máj) môžu návštevníci arboréta využiť sprevádzanie s odborným výkladom (10.00 a 14.00 h).

Spoznajme sa na bicykli

Obecný úrad, Sielnica  9.00 h

Spoločná cyklojazda po nových a plánovaných značených cyklotrasách v okolí Badína, Vlkanovej,  Kováčovej, Budče, Hronseka, Veľkej Lúky, Sielnice a Sliača – a nielen pre obyvateľov týchto obcí, je pre cyklistov iste nemalým lákadlom. Pridať sa môže každý, kto má chuť, a to buď v spomínaných obciach alebo priamo na trase. Zraz je o 9:00 h pred Obecným úradom v Sielnici (nie na futbalovom ihrisku ako bolo pôvodne plánované), štart je o 9.30 h. Cyklotrasa (cca 35 km) je vhodná pre trekové aj horské bicykle a aj pre rodiny a deti.

Deň vodníkov

Parkovisko na Mičinskej ceste, Banská Bystrica  10.00 h

Bystrickí malí aj väčší vodníci a vodníčky budú mať túto sobotu svoj deň. Podujatie pre rodiny s deťmi, na ktorom si spoločne zasúťažia, zabavia sa a získajú aj vodnícke vyznamenanie, „vymyslelo“ Mesto Banská Bystrica a Občianska rada Uhlisko. A práve tam, na Uhlisku, sa Deň vodníkov bude aj odohrávať, pričom štart (10.00 h) a registrácia je na parkovisku na Mičinskej ceste – oproti Kolibe (priebežne od 10.00 do 12.00 h). Na registračnom stanovišti dostanú deti kartičku vodníka a v sprievode rodičov vyrazia na súťažnú trasu, kde ich čakajú disciplíny ako skok cez prekážky, chytanie rybičiek, kreslenie a spoznávanie živočíchov, hod rybárskou čižmou, vodníkov mostík a ďalšie. Po ich absolvovaní (cieľom je altánok pri rybníku) deti získajú vodnícke vyznamenanie. Nebude chýbať ani občerstvenie, ktoré pre účastníkov podujatia pripraví Športový areál ZŠ Golianova.

Na Pieninskej sa bude usmievať Zem

ZŠ Pieninská, Banská Bystrica  10.00 h

Na enviro deň, ktorého názov je Planéta Zem sa usmieva, pozýva Základná škola na Pieninskej. Súčasťou bohatého programu podujatia je SWAP, zameraný na na výmenu oblečenia, školských potrieb a kníh (10.00 – 16.00 h). Podmienky swapu nájdete na webe školy. A čo ešte čaká na návštevníkov podujatia? Odbornézdravotné poradenstvo, tvorivé dielne, eko aktivity a hry pre deti, lesná pedagogika, trampolíny, streľba zo stredovekých zbraní, ukážky sokoliarstva, včelárstva, ovocinárstva aj športovej kynológie, mini kontaktná ZOO, guláš aj tombola.

Výstava ušľachtilých morčiat

Stredná odborná škola, Pod Bánošom, Banská Bystrica  10.00 – 14.30 h

Viac ako 100 morčiat rôznych plemien a farieb uvidíte na deviatom ročníku výstavy ušľachtilých morčiat IX. Duo Cavy Spring v SOŠ Pod Bánošom. Zároveň môžete pozorovať pri práci troch posudzovateľov a porozprávať či poradiť sa s chovateľmi. Mláďatká budú aj na predaj. Vstupné je dobrovoľné.

Zabudnuté remeslá na zámku

SNG Zvolenský zámok  10.00 h

Zvolenský zámok ožije túto sobotu a nedeľu festivalom umenia Zabudnuté remeslá. Pre návštevníkov sú pripravné divadlá a rozprávky, remeselný trh, šermiarske predstavenia a pasovanie za rytierov, kapela Vrbovské Vrby a ďalšie hudobné vystúpenia aj drevený kolotoč a ohňová šou. Príde aj živý jednorožec, skutočný drak a skutočná princezná. Už tradične vás v sobotu privíta a pohostí Vínna ulička. Vyhrávať v nej bude jazzová kapela Swingin´Gentleman a uvidíte, ako sa maľuje na plátno. Gastroulička ponúkne podpecníky, lepence a iné šmakotiny. Brány Zvolenského zámku sa v sobotu aj v nedeľu otvárajú o 10.00 h. Zatvárajú sa v sobotu o 23.00 h a v nedeľu o 18.00 h. Umelecké duše nesporne poteší aj podujatie Noc múzeí a galérií (16.00 h), ktoré je súčasťou sobotňajšieho programu na zámku.

Deň bryndze

Masarykov dvor, Pstruša  10.00 h

Deň bryndze v Jazdeckom a športovo -rekreačnom areáli Masarykov dvor už po štvrtýkrát otvorí sezónu pravej májovej bryndze na Podpoľaní. Súčasťou podujatie je Trh plemenných baranov, ktorý sa bude konať počas celého dňa, rovnako tak výstava poľnohospodárskej techniky a ukážky živočíšnej technológie kŕmenia a ošetrovania oviec. V bohatom kultúrnom programe vystúpia folklórne súbory Zemplín, DetvaZobor ako aj skupina Mafia Corner & Stylo. Pripravený je remeselný a farmársky trh, ukážka tradičných regionálnych remesiel, Mini ZOO so živými zvieratkami, detská zóna s množstvom atrakcií, motodráha s detskými štvorkolkami, jazda na koni a ďalšie zaujímavé atrakcie. Viac informácií nájdete tu…

Eko deň s komunitnou opekačkou

Komunitné centrum Sásová, Banská Bystrica  11.00 h

Nielen pre obyvateľov sídliska Rudlová Sásová organizuje Komunitné centrum Sásová (Tatranská 10) podujatie Eko deň. Príjemnú májovú sobotu môžu v priestoroch centra prežiť všetci, čo sa chcú zabaviť a niečomu sa aj podučiť. Svojimi vystúpeniami potešia ZŠ Sitnianska, Spevácky súbor Radosť, Divadielko z klobúka, Country ruže, Shuffle dance aj šermiari s ohňovou šou. Medzi sprievodnými aktivitami nebudú chýbať tvorivé dielne, petang či pestovanie byliniek. Nesporne zaujmú prednášky na tému triedenia odpadov a výsadby stromov a v neposlednom rade. A bude aj komunitná opekačka.

Ukáž, čo je v tebe na RUN UP 2023

Europa SC, Banská Bystrica  13.00 h

EXIsport RUN UP 2023 je ďalším ročníkom výnimočného behu po schodoch banskobystrickej dominanty, budovy Europa Business Center, v ktorom si 200 pretekárok a pretekárov preverí svoju výkonnostnú kondíciu. Najmenší pretekári v detskej kategórii sa postavia na štart ako prví. Novinkou pre detských milovníkov behu sú preteky schodiskom medzi eskalátormi Europa Shopping Centra. Elitní bežci a bežkyne v dospelých kategóriách vyštartujú svoj beh na 20. poschodie (429 schodov)  business centra o 15.00 h. Príďte povzbudzovať!

Míľa pre mamu

Vnútroblok Sitnianska, Tatranská, Banská Bystrica  15.00 h

Kampaň Míľa pre mamu, ktorú organizuje Únia materských centier, je naväčšou oslavou Dňa matiek na Slovensku. Do kampane sa zapája aj banskobystrické Materské centrum Mamina, ktoré v sobotu 13. mája pozýva na oslavu Dňa matiek do vnútrobloku ulíc Sitnianska a Tatranská. V programe podujatia sú tvoricé dielne a maľovanie na tvár pre deti aj líčenie pre mamy, férový piknik, detská diskotéka a tombola. Prídu aj hasiči, vystúpi kapela Traband, Cheerleaderky a zabaviť sa môžete aj pri rómskych tancoch. Viac info…

Krst Krastabagra

Záhrada CNK, Banská Bystrica  14.00 h

Duo Kyseli Krastafci pozýva do Záhrady na minifestival pri príležitosti uvedenia naozajstného bagra do umeleckého života – Krstpárty Krastabagra. Okrem krstu sa chystajte na robošské workshopy, aktivity a predstavenie pre deti. Očakávať môžete výbornú muziku, skvelé jedlo a napínavý súboj dvoch maliarov. Tešiť sa môžete aj na fragmenty z pripravovaného predstavenia Show robošov – Umelci k lopatám, v ktorom bude Krastabager účinkovať. Zmena programu, ktorého je naozaj veľa, je takmer istá. Neistý je však jeho koniec, lebo… dokedy vydržíte. Informácie aj vstupenky nájdete tu…

Noc múzeí a galérií

Banská Bystrica, Zvolen 16.00 – 23.00 h

Druhá májová sobota bude opäť patriť múzeám, galériám a ďalším kultúrnym
inštitúciám v už 19. ročníku  Noci múzeí a galérií. V Banskej Bystrici sa do podujatia zapájajú Múzeum SNP, Stredoslovenské múzeum, Stredoslovenská galéria, Hudobno-literárne múzeum, Hodinová veža a THURZO-FUGGER Zážitková Expozícia. Vo Zvolene je to Lesnícke a drevárske múzeum a SNG Zvolenský zámok. Počas sobotňajšej noci môžete na presun medzi Banskou Bystricou a Zvolenom využiť dobový vlak. Cestovný poriadok ako aj program všetkých kultúrnych inštitúcií v oboch mestách nájdete v galérii pod člákom, ale aj na Facebooku.

Kozliatka boli tri?

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica  17.00 h

Kto by nepoznal rozprávku o siedmich veselých, no aj trochu neposlušných kozliatkach a prefíkanom zlom vlkovi. Poznáte však aj tú o troch kozliatkach? Veselý a hravý príbeh o tom, že strach môže mať naozaj veľké oči,  veľké uši a možno aj veľké zuby, režíroval Martin Vanek.  Hudbu zložil známy slovenský hudobný skladateľ Belo Felix  a o scénu a bábky sa s láskou postarali Ján Haruštiak, Martin VanekJúlia Haruštiaková. Účinkuje Barbora Bušovská. Rozprávku uvedie Divadlo pod balkónom v sobotu o 17.00 h a v nedeľu o 10.30 h.

Hrmavica na Mýte

Pohostinstvo Mýto, Banská Bystrica  17.00 h

Predpoveď počasia na sobotu 13. mája nie je veľmi priaznivá. Banskobystrické Pohostinstvo Mýto dokonca hlási návrat hrmavice. Budú to však hromy a blesky známych rockových hitov v podadní kapely Hrmavica. A k tomu vynikajúca pizza či fajné pivo.

Vox Humana v Zelenej sieni

SSM Thurzov dom, Banská Bystrica  18.00 h

Ďalší koncert 62. ročníka Banskobystrickej hudobnej jari bude patriť starej hudbe. V programe s názvom Vox Humana v historickej Zelenej sieni Thurzovho domu odznejú stredoveké a renesančné piesne k tancu, modlitbe a láske. Účinkujú: Nóra Király (spev, stredoveká harfa),  Csaba Nagy (lutna) a Sándor Szászvárosi (viola da gamba). Počet účastníkov koncertu je obmedzený. Vstupenky sú k dispozícii v Informačnom centre v radnici na Námestí SNP, online na ticketlive.sk alebo priamo pred koncertom v Zelenej sieni.

Abrakababrák U Francúza

U Francúza Jazz Klub 12, Banská Bystrica  18.00 h

Nenechjate si ujsť kúzelnícku show Abrakababrák v sobotu večer U Francúza (Horná 21). Ale nečakajte kúzelný klobúk, paličku alebo zajaca. Táto šou bude interaktívna a plná zábavy. Na vlastné oči uvidíte kúzla, ktoré predvádzajú tí najlepší kúzelníci vo Vegas, a to v podaní kúzelníka s 12-ročnou praxou, účastníka Česko Slovensko má Talent 2021 a s miliónmi zhliadnutí na sociálnych sieťach. Áno, je to Nandy Kudry. Bude to však mať jeden háčik. Väčšina kúziel dopadne úplne inak, ako by ste čakali… Šou je vhodná aj pre deti.

Večer s gospelom

Hogo Fogo Jazz & Art Club, Banská Bystrica  19.30 h

Serge Robinson Jr, londýnský gospelový spevák, skladateľ, producent, herec, učiteľ spevu, stály vedúci gospelového zboru v južnom Londýne aj príležitostný kostolných zborov po farnostiach celej Británie, pochádza z Jamajky a spieva už od svojich štyroch rokov. Na koncerte v Hogo Fogo Jazz & Art Club zaspieva Serge Robinson Jr v sprievode špičkových českých jazzových muzikantov – Jakub Zomer (klávesy), Jan Jakubec (basgitara) a Martin Kopřiva (bicie). Vstupenky a ďalšie informácie nájdete na Facebook evente.

Len pre ženy

Aula SZU, Banská Bystrica  20.00 h

Nikde inde (vraj) nezažijete pokope toľko sexi chlapov, ako práve na Len pre ženy tour 2023 – Scandal comeback. Chlapci zo skupiny Dirtyy Boyzz predvedú unikátnu show. Môžete sa tešiť na originálne spojenie tanca, hudby, akrobatických prvkov a, samozrejme, na poriadnu dávku sexepílu, vášne, erotiky. Moderátorom večera je raper Tomy Kotty. Info a vstupenky tu…

Get fun až do rána

Ministry of Fun, Banská Bystrica  21.00 h

Sobotňajší večer môžete zavŕšiť v Ministry of Fun, kde sa dosýta a až do rána zabavíte a vytancujete pri hudbe dídžejov Milana Lieskovského, Johnnyho de City a Mustee.

Nedeľa 14. máj

Uletené trhy

365.labb, Banská Bystrica 9.00 h – 16.00 h

Chcete ochutnať niečo nové a exotické? Zájdite v nedeľu na trh s najčerstvejším uleteným ovocím z Ázie a afrických krajín, ako Keňa, Uganda a Tanzánia, ktorý bude v 365.labb  (Lazovná 5).

O cenu Rinalda Oláha

Kultúrny dom, Zvolenská Slatina  14.00 h

Zvolenská Slatina aj tento rok privíta talentovaných muzikantov, ktorí budú súťažiť o cenu Rinalda Oláha. Novinkou v programe je nesúťažná hudobná prezentácia detí Rinaldova cifrička. Účinkujúcich bude sprevádzať ľudová hudba Temperament Cimbal Orchestra a ľudová hudba v zložení Jakub Líška, Jureš Líška a Michal Zelinka. Ako hosť vystúpi Folklórny súbor Bystrina z Banskej Bystrice.

Horehronská valaška

Kultúrny dom, Telgárt  14.00 h

Za folklórom sa v nedeľu oplatí ísť aj do Telgártu. V tamojšom kultúrnom dome sa koná regionálne kolo súťažnej prehliadky hudobného folklóru detí Horehronská valaška. Súčasťou podujatia bude aj školička spevu s Michaelou Hrebíkovou, s ktorou sa naučíte piesne z Telgártu. Podujatie organizuje Stredoslovenské osvetové stredisko.

Nikoleta Gazdová: Napíš umeniu list!

Záhrada CNK, Banská Bystrica – 15.00 h

V nedeľu popoludní sa v banskobystrickej Záhrade môžete zapojiť do participatívneho projektu zameraného na problematiku súčasného umenia. Budete písať, maľovať a baviť sa pod holým nebom.

O prvom rozprávkarovi

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica  16.00 h

Originálna fantazijná imaginatívna rozprávka, ktorú uvidíte, keď zavriete oči. Príbeh o nevidiacom chlapcovi, ktorého otec (knieža) vyhnal z kniežactva pre zrakové znevýhodnenie a v lese ho vychovali divé zvieratá… A keďže v nedeľu je Deň matiek, v divadle bude pre každého návštevníka či návštevníčku pripravený malý darček. Viac o inscenácii O prvom rozprávkarovi…

Súdružka z Moulin Rouge

Kabaret La Comedy, Banská Bystrica  17.00 h

Súdružka z Moulen Rouge je komediálne hudobno-dramatické spracovanie najznámejších hitov 20. storočia. Hlavnou postavou príbehu, ktorý sa odohráva na zvučnej scéne Paríža, je Marta. Žena, ktorá prešla dlhou a zábavnou cestou, až dorazila do svojho vytúženého cieľa. Rada žije v svetle reflektorov a pozlátka, aj keď popritom nastavuje zrkadlo všetkým neduhom spoločnosti.

Možno poviem áno

CINEMAX, Banská Bystrica  18.00 h

Michelle a Allen sa jedného dňa rozhodnú pozvať svojich rodičov na večeru, aby im oznámili, že sa chcú vziať. Večer však vôbec neprebieha podľa plánu. Ukáže sa, že rodičia sa dobre poznajú z minulosti, čo vedie k dosť protichodným názorom na plánovaný sobáš… Návštevou tejto americkej romantickej komédie s hviezdnym obsadením môžete osláviť Deň matiek. Cinemax ju v nedeľu uvádza so zvýhodneným vstupným a k vstupenke dostanete aj malé občerstvenie.  

Funny Fellows pre mamy

Robotnícky dom, Banská Bystrica  18.00 h

Svoje mamy môžete v deň ich sviatku potešiť aj kyticou melódií, ktoré vyčarujú radosť v ich srdciach a úsmev na ich tvárach. Pozvite ich na koncert swingovej kapely Funny Fellows v Robotníckom dome.