Tradičný jarmok v Slovenskej Ľupči, ale aj koncert Alexandrovcov či šteklivá šou pre dámy. To všetko dopĺňa víkend nabitý akciami, ktoré budú ale predovšetkým venované deťom a ich nedávnemu sviatku.

FRANCÚZSKY DEŇ V ZÁHRADE

Záhrada – CNK, Beniczkého pasáž, Nám. SNP 16, piatok 2. jún o 14.15 h

Finále súťaže Spievam po francúzsky 2017 v speve modernej francúzskej piesne. Následne koncerty od 16.30 h – Katka Palubová (BJ, pop folk), Viktória Eőry (Budapešť, jazz), Silvia speaks (BA, alternative pop), Billyan (France, pop). Počas celého dňa nebudú chýbať hry s petangom či chutné palacinky,…

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ V EURÓPSKOM MESTE ŠPORTU

Park pod pamätníkom SNP, piatok 2. jún od 16.00 h

Pre deti je pripravený bohatý sprievodný program, ktorý pozostáva z množstva športových disciplín a outdoorových aktivít. Záver osláv dňa detí bude patriť koncertu Dominiky Mirgovej. Počas víkendu ale prebehne aj množstvo ďalších podujatí, ktorých prehľad nájdete v samostatnom príspevku…

Prehľad podujatí k MDD: Deti budú svoj sviatok oslavovať v rozprávkových lesoch i na letisku

ALEXANDROVCI

Zimný štadión Banská Bystrica, piatok 2.jún o 18.25 h

Koncert známeho ruského armádneho súboru spolu s hosťami, Helenou Vondráčkovou a Kandráčovcami. Vstupenky sú vypredané.

HĽADÁ SA NOVÝ MANŽEL

Aula SZU, Bernolákova 8,  piatok 2. jún o 19.00 h

Komédia prevlekov plná originálnych nápadov a gagov pobaví a rozosmeje divákov každej generácie. Jednoduchý príbeh doplnený chytľavou balkánskou hudbou, sa začína v byte vdovy Zdenky (Zuzana Tlučková), ktorá má už dosť samoty a rozhodne sa nájsť si nového manžela pomocou inzerátu. Predstavenie nie je vhodné pre mládež do 15 rokov. Vstupenky sú ešte v predaji online a budú aj na mieste konania.

IVA BITTOVÁ A ČIKORI – AT HOME

Evanjelický kostol, Lazovná ulica, piatok 2. jún o 19.00 h

Iva Bittová je česká speváčka, huslistka a herečka. Patrí k najvýraznejším osobnostiam českej alternatívnej hudobnej scény. V Banskej Bystrici vystúpi spolu s kapelou Čikori. Viac o koncerte sme písali v našom staršom príspevku.

VÝMENNÉ STRETNUTIE ZBERATEĽOV PREDMETOV S PIVOVARSKOU TEMATIKOU

Reštaurácia Espreso Kredit, Ul. 29 augusta č.34, sobota 3. jún o 8.00  h

Šestnáste výmenné stretnutie zberateľov predmetov s pivovarskou tématikou organizované klubom zberateľov pivovarských suvenírov Bystričan. Jedlo a kvalitné pivo bude zabezpečené. Vstupné 1€, stôl 1€, tombola 1€.

BUĎ FIT S BCF

Ihrisko pri Tihányiovskom kaštieli v Radvani, sobota 3. jún o 9.00 h

Príďte si zacvičiť s kondičnou trénerkou, Martinou Halinárovou, 5-násobnou účastníčkou zimných olympijských hier.

BATTLE OF URPÍN

Športové gymnázium, Trieda SNP 54, sobota 3. jún od 9.00 h

Už siedmy ročník banskobystrickej crossfitovej súťaže organizovanej Base Gym Banská Bystrica.

BANSKOBYSTRICKÁ TÚLAČKA

Dolná krčma Selce, sobota 3. jún o 10.00 h

Na tohtoročné motoblúdenie budete potrebovať mapu, ceruzku a pevné nervy. Hladní a smädní nebudete. Štartovné 3€ za súťažiacu osobu.

TURÍČNY JARMOK V SLOVENSKEJ ĽUPČI

Slovenská Ľupča, sobota 3. jún o 10.00 h

Obec Slovenská Ľupča pozýva na 17. Turíčny jarmok, ktorý sa koná už túto sobotu. Čaká vás bohatý program s vystúpeniami umeleckých súborov či chutné špeciality nášho regiónu. Podujatie začína o 10-tej hodine, každoročný sprievod obcou je naplánovaný na 11.30 h. Počas dňa budú v 15-minútových intervaloch prebiehať aj prehliadky hradu Slovenská Ľupča.

LEN PRE ŽENY TOUR 2

Aula SZU, Bernolákova 8, sobota 3. jún o 20.00 h

Dirtyy Boyyzz prichádzajú tento rok s úplné novou show, zaspomínate si na slávne hollywoodske filmy ako napr. Gladiator, Dirty Dancing, Dracula a ďalšie iné. Skupina sa môže pýšiť spoluprácou s ďalšou významnou osobnosťou, ktorou je hudobný producent Peter Pann, ktorý prijal ponuku a dohliada na kvalitu a kreativitu hudobných mixov skupiny Dirtyy Boyyzz či striptéra z poľskej republiky, ktorý sa vrátil z Ameriky aby sa stal súčasťou teamu Dirtyy Boyyzz a vyzdvihol latku. Vstupenky v hodnote 29 eur si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

DETSKÁ TOUR PETRA SAGANA

Park pod pamätníkom SNP, nedeľa 4. jún o 10.00 h,

Cyklistické preteky pre deti a mládež. Účastníci sa môžu tešiť na listy s podpisom Petra Sagana, pričom najlepší dostanú poháre a medaile Petra Sagana. Pripravených je aj množstvo sprievodných podujatí a atrakcií pre deti.

FAMILIÁRIUM

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 4.jún o 10.00 h

Rodinná púť do sveta rozprávok. Pre všetkých od 3 do 99 rokov. Vstupné 4€.