Ďalší krásny aprílový víkend bude otvárať súťaž speváckych zborov nášho kraja. Zúčastniť sa môžete aj výstavy v nemocnici, literárnej besedy, koncertov Bystričanov vo Zvolene či mnohých iných koncertov i divadiel.

MLÁDEŽ SPIEVA

i_3742464Koncertný sála ZUŠ Jána Cikkera, piatok 15. apríl o 11. hod.

Stredoslovenské osvetové stredisko a Základná umelecká škola Jána Cikkera Banská Bystrica srdečne pozývajú na súťažnú prehliadku mládežníckych speváckych zborov Banskobystrického kraja. Účinkuje detský spevácky zbor Zvonček, dievčenský spevácky zbor Cambiar La Musica, mládežnícky spevácky zbor Campan(ell)a a detský spevácky zbor Campanella.

ČARO PRÍRODY OČAMI MALIARA PAVLA HUSZÁRA

Rooseveltova nemocnica – vstupná hala lôžkovej časti,  piatok 15. apríl o 16.30 hod.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta a autor Pavel Huszár pozývajú na slávnostnú vernisáž výstavy obrazov Pavla Huszára. Výstava s predajom diel potrvá do 14. mája 2016. Časť z predaja bude poukázaná na pomoc pacientom s onkologickým ochorením.

IMT SMILE ACOUSTIC

i_3703585Tajov – Divadlo u Greškov, piatok 15. apríl o 18.45 hod.

Koncert obľúbenej slovenskej kapely IMT Smile s Ivanom Táslerom v neďalekom Tajove. Jediný IMT SMILE Acoustic koncert v Banskej Bystrici v roku 2016. Celým večerom Vás bude sprevádzať Dodo Kuriľák, zaujímavé aranžmány a samozrejme skvelá hudba. Koncert je spojený s rautom a afterparty s účasťou kapely.

LITERÁRNY KLUB S LACOM KERATOM

Klub HaD, piatok 15. apríl o 19. hod.

Vyštudoval divadelnú réžiu na  VŠMU v Bratislave. V rokoch 1991 – 2002 pôsobil v divadle Stoka, neskôr v divadelných združeniach MED a Non.Garde. Vydal básnické zbierky Hriešny spánok (1991), prišiel som, videl som….(2000), dve knihy dramatických textov Rádiové hry (1998) a Večera nad mestom(2001), a zbierku krátkych humoristických próz Mám sa…(2004). Vstupné na besedu sú dve eurá.

EBM PARTY

Tartaros RC, piatok 15. apríl

Večer plný elektronickej hudby v štýle Industrial a Electronic Body Music. Poslucháči sa môžu tešiť aj na prehliadku interesantných videoklipov z dielne ako NIN, Ministry či Einstuerzende Nebauten a podobné zverinky. Za mixom sa vystriedajú: CYBER DOG, THREADED ROD.

PIGS ON THE WING /SLOVAK PINK FLOYD REVIVAL BAND/

hlavicka080Klub 77, piatok 15. apríl o 20. hod.

Hudobná skupina PIGS ON THE WING sa od svojho vzniku v roku 2007 sústreďuje na hudobnú tvorbu svetoznámej britskej kapely Pink Floyd. Špecifickým prínosom členov skupiny sú videoprojkcie, ktoré sú svojim obsahom aktuálne a námety čerpajú zo súčasnej politickej, ekonomickej a medziľudskej sféry. V povnaní s inými revivalovými kapelami prináša PIGS ON THE WING na hudobnú scénu svojrázne prepojenie progresívnej rockovej hudby s problematikou, ktorá trápi mnohých súčasníkov.

OTVORENIE CYKLOSEZÓNY

i_3733921Zvolen – Námestie SNP, sobota 16. apríl o 10. – 12. hod.

Otvorenie cyklosezóny – odzvoň autám, roztoč to na bicykli. Stretnutie a začiatok na Námestí SNP vo Zvolene.

HAVO SLAVO

Divadlo pod balkónom, sobota 16. apríl o 17. hod.

Interaktívny príbeh s pesničkami o psíkovi Slavkovi, ktorého najviac zo všetkého trápi, že mu každý hovorí, aký je malý. Slavko sa preto rozhodne vydať do sveta a dokázať všetkým, že je už veľký.

ZÁMOCKÁ HUDOBNÁ JAR 2016

Zvolen – Kráľovská sieň, sobota 16. apríl o 18. hod. a nedeľa 17. apríl o 18. hod.

Banskobystrické gitarové kvarteto v sobotu a v nedeľu sa predstaví Matej Arendárik so svojim klavírnym recitálom. Vstupné je 5 eur na každé predstavenie.

CIGÁNSKY BARÓN

cigánsky barónŠtátna opera, sobota 16. apríl o 18.30 hod.

Opera Cigánsky barón od Johanna Straussa ml. Spoluúčinkuje orchester, zbor a balet Štátnej opery. Koncertný majster Oldřich Husák.

SPS, PUNK RÁDIO, BÚRKA

Tartaros RC, sobota 16. apríl 

Koncertný večer, na ktorý zavíta aj punková legenda z Čiech SPS.

FILMOVÝ KLUB SV č. 7

Klub SV, sobota 16. apríl o 20. hod.

Príďte si pozrieť nejaký klubový film. Vyberať sa bude z ponuky ďalších filmov, a to  Bosé nohy v parku 1967, Zlodeji 2007, Pláž 2000, Prekliatie žltozeleného škorpióna 2001 a Kráľ Ubu 1996.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa 17. apríl o 9.-12. hod. a o 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne pre deti budú venované Vode, ktorá je život. Tvorivá dielňa s Dankou. Vstupné na tvorivú dielňu je euro a päťdesiat centov.

BURZA STAROŽITNOSTÍ

i_3759764Vígľaš – hotel Grand Vígľaš,  nedeľa 17. apríl o 10. hod.

Burza starožitností na zámku Vígľaš sa uskutoční od 10tej predpoludním do 17. hod. popoludní. Možné sú aj prehliadky zámku so sprievodcom každú druhú hodinu o 11. hod., 13. hod. a 15. hod. Vstupné pre dospelého na prehliadku zámku je tri eurá, deti do 15 rokov, seniori a ZŤP majú vstup za euro a päťdesiat centov. Deti do 5 rokov zadarmo.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 17. apríl o 13. – 17. hod.

Nedeľná tvorivá dielňa sa ponesie v duchu Cesty do praveku II., kde s vyrobíte zaujímavé šperky. Tvorivá dielňa s Jarkou. Vstupné na tvorivú dielňu je euro a päťdesiat centov.

FESTIVAL HUDOBNÉHO FOLKLÓRU

Brezno – Mestský dom kultúry, nedeľa 17. apríl o 14. hod.

Regionálna súťažná prehliadka hudobného folklóru. Vstupné sú tri eurá.

KOCÚR V ČIŽMÁCH

kocur v cizmachBábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 17. apríl o 16. hod.

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Po prvýkrát na Slovensku sa objavila česká režisérka slovenského pôvodu Bela Schenková. Jej adaptácia známej rozprávky Ch. Perraulta priniesla do BDNR svojráznu poetiku. Divadlo ANPU je experimentálne, výtvarné divadlo, ktoré na alternatívnej divadelnej scéne funguje od roku 1999. V ANPU hrajú všetci a všetko: herci/herečky, masky, bábky, hudba, tiene, dekorácia aj pohyb… Od roku 2005 je jeho domovskou scénou divadelné šapitó – stan, s ktorým ANPU naväzuje na dávnu tradíciu kočovných divadelných spoločností a putuje s ním mestami a dedinami v Česku aj v Európe. Je nielen divadlom, ale aj kinom, koncertnou sálou, dielňou a kaviarňou. Principálkou, režisérkou a autorkou divadla ANPU je Bela Schenková.