Aj posledný novembrový víkend prináša podujatia, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka divadlo, umenie či poézia, možností máte hneď niekoľko. Sami si tiež môžete vychutnať zimné športy.

BANSKOBYSTRIČANIA NA BEŽKY

Areál zimných športov na plážovom kúpalisku, trate na Králikoch, Šachtičkách

Priaznivci bežeckého lyžovania môžu vďaka stále priaznivým snehovým podmienkam využiť možnosti v areáli zimných športov na plážovom kúpalisku. Upravená už medzičasom bola aj trať po hrebeni i popod Jelenskú skalu medzi Šachtičkami a Donovalmi. Na Králikoch bol vo štvrtok čerstvo upravený športový bežecký areál, k dispozícii je aj trať Králiky – Skalka a tiež Králiky – Hostinec. Na trase Králiky – Tajov – Kordíky v súčasnosti prebieha ťažba dreva, trasy sú tak obmedzené, no čiastočne prístupné.

HC ’05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA – HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zimný štadión Banská Bystrica, piatok 8. decembra o 17.30 h
Banskobystrickí barani klesli na 4. miesto tipsportligovej tabuľky a nastúpia proti Liptovskému Mikulášu, ktorý je na miestach, ktoré nie sú práve najlichotivejšie. Naši chlapci už dávno nepotrebovali fanúšikovskú podporu tak, ako teraz, preto by ste ich mali prísť podporiť a prispieť k výbornej športovej kulise, ktorá ich vybičuje k skvelému výkonu.

DIVADLO: HORÚCA SPRCHA

Aula SZU, Bernolákova 8, piatok 8. decembra o 19.00 h
On je architekt. Ona je terapeutka. Alebo skôr televízna hviezda TV-šou, ktorej vzácne psychologické rady zachránili už nejedno manželstvo. Ale ich vlastné manželstvo je práve v troskách. Aký paradox! Čo teda najviac chýba ku šťastiu špecialistke na riešenie manželských problémov? Jedinečné predstavenie v podaní známych slovenských hercov. Zostávajúce voľné vstupenky sú k dispozícii na webe Ticketportal.sk.

KONCERT: JÁN SVETLAN MAJERČÍK

Klub Hudby a Divadla, Horná 95, piatok 8.12. o 19.00 h

Rodofolkový pesničkár Jano Svetlan Majerčík pochádza z rázovitej Východnej a inšpiráciu čerpá zo svojich koreňov. V predvianočnom čase sa tentokrát predstaví v tunajšom klube HaD.

Pozvánka na koncert pesničkára Jana Svetlana Majerčíka, potomka sólistov SĽUKu a Lúčnice

SPOMIENKA JA JOHNA LENNONA

Klub 77, Horná 54, piatok 8. decembra o 20:00 h
S kapelou WORKING CLASS HEROES si pripomenieme smutné, už 37 výročie smrti jednej z najväčších osobností hudby 20. storočia. John Winston Lennon, neskôr John Ono Lennon, známy ako John Lennon (* 9. október 1940, Liverpool, Spojené kráľovstvo – † 8. december 1980, New York, USA), bol britský spevák, skladateľ a gitarista, zakladajúci člen skupiny The Beatles.

MIKULÁŠ V PODLAVICIACH A NA KOČI V JUŽNÝCH ČASTIACH MESTA

Podlavice, Rakytovce, Kremnička, Podháj, Iliaš, Pršianska terasa, sobota 9.12.

V sobotu už o 10.00 h, príde Mikuláš aj do Podlavíc a Skubína, deti ho stretnú pri tamojšom kostole. Cestu mestom Mikuláš zakončí jazdou na koči po južných častiach mesta. O 14.00 h sa zastaví v Rakytovciach, o 15-tej v Kremničke, o 16.00 h bude na Podháji pri vianočnom stromčeku, o 17-tej v Iliaši a neobíde ani Pršiansku terasu kde sa zastaví o 18.00 h. Pre každé dieťa bude mať pripravený malý darček. Viac sa dočítate v našom staršom článku…

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Zimný štadión, sobota 9.12. od 17.00 do 18.30 a nedeľa 10.12. od 16.00 do 17.30 h

Ak si chcete urobiť pár kolečiek po ľade a máte ľadové korčule, prevetrať ich znovu môžete v hale B banskobystrického zimného štadióna. V sobotu i nedeľu podvečer bude pre verejnosť otvorená práve tréningová ľadová plocha banskobystrického zimného štadióna. Vstupné je aj v tejto sezóne vo výške 2 € pre osoby nad 15 rokov a zľavnené vo výške 1 €.

DIVADLO CLIPPERTON: ZBOJNÍK RUMCAJS

Klub Hudby a Divadla, Horná 95, sobota 9.12. o 17.00 h

Rumcajs, postavička z obľúbeného Večerníčka, na Slovensku známa aj ako Rumpeľ, bol dobrý a láskavý obuvník so zmyslom pre humor a spravodlivosť. Neskôr sa však stal zbojníkom. Ako k tomu došlo? To už sa dozviete z rozprávky Zbojník Rumcajs, ktorú v sobotu 9. decembra (17. h) uvedie Divadlo Clipperton v Klube Hudby a Divadla (HaD).

Súťaž o vstupenky: Do Klubu HaD príde zbojník Rumcajs ale aj Mikuláš

GALAKONCERT: MENÍME SVET HUDBY

Aula SZU, Bernolákova 8, sobota 9. decembra o 18.00 h
Na koncertoch odznejú známe slovenské hity Mariky Gombitovej, skupiny Modus, Karola Duchoňa, Petra Lipu a tiež aj jedna z najznámejších piesní Neviem sa nájsť (seriál Búrlivé Víno). Tiež odznejú piesne svetových autorov ako Frenka Sinatru a Michaela Bublé a to v podaní unikátneho orchestra Slovak accordion a našich hostí. Posledné voľné lístky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

MUZIKÁL: NA SKLE MAĽOVANÉ

ŠH Štiavničky, sobota 9. decembra o 19.00 h
Kultový slovenský muzikál v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka, ktorý znova ožíva v Bratislave. V úlohe Jánošíka sa môžete tešiť na Janka Slezáka, ďalej uvidíte Martu Sládečkovú, Zuzanu Tlučkovú, Katarínu Hasprovú, Ivana Vojteka, Pavla Topoľského, Karola Čálika, Romana Fédera, Martina Hudeca a mnohých ďalších. Posledné voľné lístky sú k dispozícii na stránke Ticketportal.

DVE ROZPRÁVKY NA BRUŠKU: O JURKOVI S KOZOU A O DOBROMILOVI A LENIMÍROVI

Bábkové divadlo Na Rázcestí, nedeľa 10. decembra o 16.00 h
Inscenácia na motívy staročeských rozprávok s využitím tradičných bábok v netradičnej bábkovej scéne. Pre deti od troch rokov. Vstupné 3,50 €.

VIANOČNÉ TRHY

Námestie SNP, Robotnícky dom
Zabúdať netreba ani na stále prebiehajúce Vianočné trhy na Námestí SNP spolu s viacerými vianočnými podujatiami. Ich podrobný rozpis nájdete v nasledujúcom článku:

Vianoce v Bystrici: Vianočné trhy sa otvoria 28. novembra, príchod nového roka oslávime dvomi ohňostrojmi