Prvý novembrový víkend sa bude niesť v znamení Dušičiek a halloweenských podujatí, no chýbať nebudú ani koncerty či rozprávky.

Piatok 1. november

Strašidielka, strigy aj Tekvičkovo

Holidaypark, Kováčová – 10:30 h

Do Holidayparku v Kováčovej sa už v stredu zlietli čarodejníci, aby spolu s malými aj veľkými  návštevníkmi oslávili Halloween. Veselo a strašidelne bolo aj vo štvrtok a bude tiež počas celého prvého novembrového víkendu. V piatok budú mať sólo strašidielka, v sobotu strigy a čarodejnice, no a v nedeľu sa Holidaypark zmení na Tekvičkovo. Program sa každý deň začína o 10:30 h. Viac informácií nájdete na stránke holidaypark.sk.

Lampiónový sprievod

Poniky – 17:30 h

V Ponikách sa v piatkový dušičkový večer rozsvietia aj lampióny. Lampiónový sprievod začína o 17:30 h na ihrisku pri Obecnom úrade.

Štvrťstoročie Pyopoesy

Kultúrny dom Podlavice, B. Bystrica  – 17:00 h

Legendárna banskobystrická kapela Pyopoesy (old school death metal) oslavuje štvrťstoročie existencie. Svojich fanúšikov pozýva na oslavu do Kultúrneho domu v Podlaviciach, ktorého dvere sa v piatok večer otvoria o 17:00 h. Vystúpia kapely Deposited Flesh (18:30 h), Brute (19:20 h), Abstract (20:20 h), Sanatorium (21:20 h) a vyvrcholením koncertu bude, samozrejme, oslavujúca kapela Pyopoesy (22:30 h). Viac informácií nájdete vo Facebook evente.

Pyopoesy pred desiatimi rokmi:

Halloween v kine

CINEMAX, B. Bystrica – 20:30 h

V piatok a v sobotu sa v CINEMAXe môžete báť pri hororoch Annabelle 3 a Kliatba kvíliacej ženy. Annabelle 3 – Návrat (piatok, 20:30 h) je príbeh o zlovestnej bábike. V treťom pokračovaní príbehu sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo… To už uvidíte v kine.

Kliatba kvíliacej ženy (sobota, 20:30 h) a La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky…

Vini Vici v Ministry

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21:00 h

V Ministry of Fun bude v dušičkový večer znieť zvláštny a pomerne úzkoprofilový žáner elektronickej hudby psytrance, a to v podaní izraelského dua Vini Vici.

Sobota 2. november

Krajčír Nitôčka

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Príbeh neobyčajne šikovného krajčíra, ktorý šil bez rozdielu pre všetkých a pre chudobných dokonca zadarmo. Šli o ňom tie najlepšie chýry, až kým mu jedného dňa ktosi nezabúchal na dvere… Kto to bol, to sa deti dozvedia v Divadle pod balkónom priamo od krajčíra Nitôčku.

Dušičky z Nového zámku

Nový zámok, B. Štiavnica – 17:00 h

Banskoštiavnický Nový zámok pozýva aj tento rok na večernú prehliadku expozície spojenú s atraktívnou vyhliadkou na „dušičkovú“ Banskú Štiavnicu. Okrem prehliadky stálej expozície zámku a možnosti večernej vyhliadky spojenej s fotografovaním, je pre návštevníkov pripravená posterová prezentácia k desiatim osobnostiam pochovaným na banskoštiavnických cintorínoch. Unikátny večer v Novom zámku môžete zažiť v sobotu, v čase od 17:00 do 22:00 h.

Lampióny rozžiaria Podlavice

Podlavice, B. Bystrica – 17:15 h

Lampióny rozžiaria v sobotu večer aj Podlavice.  V čele lampiónového sprievodu, ktorý sa začne na ihrisku pri Jednote, pôjde živý koník. Sprievod povedie uličkami Podlavíc a po jeho skončení bude ohňová show (vnútroblok Gaštanová, 18:15 h). Lampióny si prineste! Nie však lampióny šťastia, pretože tie sú zakázané.

Filmový festival inakosti

Záhrada CNK, B. Bystrica – 17:00 h

Dva dni plné filmových zážitkov, príbehov LGBTI ľudí, podnetných rozhovorov a priateľských stretnutí prináša Filmový festival inakosti. Jeho už 13. ročník sa koná v sobotu a nedeľu v banskobystrickej Záhrade. V sobotu to bude fascinujúci dokument v štýle New Queer Cinema Paris Is Burning (18:00 h) a koncert študenta hry na gitare na VŠMU Erika Žigmunda alias ERØ (20:00 h). V nedeľu diváci uvidia na festivale filmy Závrať (18:00 h) a Neskrotený (20:00 h). Viac informácií o podujatí nájdete vo Facebook evente.

Neskrotený (Sauvage)

Mňága a Žďorp v Bystrici

Klub 77, B. Bystrica – 20:00 h

Česká alternative rocková kapela Mňága a Žďorp vydáva svoj v poradí štrnásty štúdiový album nazvaný Třecí plochy. Obsahuje 12 piesní a titulnou skladbou je remake pesničky Je to neistý od J.A.R. Nový album predstaví v sobotu aj v banskobystrickom Klube 77. Koncert začína o 20:00 h.

Večer s The Gentlemen

Aula SZU, B. Bystrica – 20:00 h

A na záver prvej novembrovej soboty potešenie pre ženy, vystúpenie skupiny The Gentlemen Slovakia. Skupina je zložená zo slovenských tanečníkov, striptérov. Zvodné pohyby, obnažené telá, horúce tance… To všetko a k tomu kopec dobrej zábavy v Aule SZU od 20:00 h. Dvere do sály sa však otvárajú už o 19:00 h. Ak prídete skôr, čas si môžete skrátiť v bare pri miešaných nápojoch alebo v kozmetickom salóniku vo vstupnej hale. Kozmetické služby sú zadarmo.

Nedeľa 3. november

Stretnutie s Paulínou Fialkovou

Europa SC, B. Bystrica – 12:00 h

Dvojnásobná vicemajsterka Európy v biatlone, trojnásobná medailistka zimnej univerziády (plus víťazka zlata v šprinte na 7,5 km) Paulína Fialková je novou ambasádorkou značky 4F. Stretnúť sa s ňou môžete v nedeľu od 12:00 h v banskobystrickej Europe.  Bude autogramiáda, zaujímavosti o biatlone aj súťaže.

Zamatový zajačik

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16:00 h

Zamatový zajačik je rozprávka o tom, ako sa hračky stali skutočnými. V nedeľu popoludní sa o tom môžete presvedčiť v bábkovom divadle.

Žabí kráľ

Stará radnica, Zvolen – 16:00 h

Aj vo Zvolene budú mať deti svoju nedeľnú rozprávku. Divadlo na hojdačke im na Starej radnici zahrá známu rozprávku bratov Grimmovcov Žabí kráľ.