Koncerty Davida Kollera či zábavnej ľudovej skupiny Ščamba. Obecné plesy, ale aj tradičné krňačkové preteky či adrenalínová exhibícia priamo uprostred námestia v Kremnici. Aj taká je ponuka na aktívne strávenie vášho času od piatka až do nedele.

STEFE Big Air v meste

big air v meste kremnica 2015 5Kremnica, Štefánikovo námestie, piatok 10. od 16.00 a sobota 11. február od 14.00 h

Freestyle lyžiari a snowboardisti, ktorí sa neboja poriadne si zalietať, sa už po desiatykrát stretnú na podujatí Big Air v meste, ktoré láka už od piatka do centra Kremnice. Organizátori ku skvelej atmosfére zároveň prizvali viacero známych hudobných formácií, keď sa priamo na námestí predstavia aj Medial Banana či Ine Kafe. V rámci každoročnej afterparty potom aj Hudba z Marsu, Chiki-liki-tua či Vec a Delik. Viac v príspevku na ZVonline.sk.

Tradičný Lučatínsky ples

Lučatín, Kultúrny dom, piatok 10. február o 19.00 h

Na tradičnom plese v Lučatíne sa o hudbu postará trio Durex. Operný spevák Peter Svetlík Vás očarí svojím hlasom ďalej v programe´nasleduje svetelná show, dražba na podporu Mš Zš a nesmie chýbať ani skvelá tombola. Vstupné 25€.

Especias

3Jazz klub 12, Horná 12, piatok 10. február o 20.00 h

Hudobná formácia Especias sa skladá z rôzno-žánrovo zameraných mladých talentovaných hudobníkov. Jedná sa o fúziu štýlov ako vážna hudba, folklór, swing, latino a groove. Vstupné 4€.

Fatransko – kráľovská stopa

Dočasná autobusová stanica uhlisko, sobota 11. február o 8.30 h

Stopa vedie z Malého Šturca smerom na Kráľovú studňu v dĺžke viac ako 10 kilometrov. Tento super nový projekt je venovaný aj peším turistom a skialpinistom. Samostatná pešia stopa garantuje nedotknutosť bežkárskej dráhy. Jednosmerný lístok 3€ a spiatočný 5€.

Metodika ľudovej kultúry

Komorná sálo SOS, Dolná 25, sobota 11. február od 9.00 h

Stredoslovenské osvetové stredisko srdečne pozýva záujemcov o tradičnú ľudovú kultúru na workshop s mnohými zaujímavými témami ako napríklad. ľudová kultúra, ľudový tanec, tanečné zručnosti, choreografia ľudového tanca a ďalšie.

Krňačky Turecká 2017

Krnacky, krnackove preteky Podlavice, Skubin, Banska Bystrica 2017 | BBonline.sk, ZVonline.skObec Turecká – Salašky, sobota 11. február o 10.00 h

Desiaty ročník majstrovstiev Slovenska a 42. ročník o cenu krížnej. V štýle retro si pripomenieme 60 rokov od vzniku tejto tradície v Tureckej. Štart pretekov je v Javorí, cieľ bude tento rok na Saláškach.

Radvanský detský karneval

ZŠ Radvanská 1, sobota 11. február o 15.00 h

Na tomto detskom karnevali Vás bude čakať nie len výborná diskotéka ale zasúťažíte si o tú najkrajšiu masku, uvidité tanečné vystúpenia TS Janette Fáberová a Sonyta Music a tiež dostanete jedinečné darčeky. Vstup v maskách voľný. Viac v staršom príspevku.

Cigánska láska

Štátna Opera, Národná 1, sobota 12. február o 18.30 h

Týmto dielom si skladateľ Franz Lehár splnil sen a napísal vskutku opernú operetu. V troch dejstvách prerozprával príbeh Zoriky, dcéry bojara Petra Dragotina. Zorika sa stane obeťou vlastných vášní.  Jej zámer vydať za sa snúbenca Jonela  spochybní príchod Jóžiho, excentrického cigánskeho huslistu.  Odpoveď na svoju dilemu či ostať vernou Jonelovi, alebo odísť s Jóžim hľadá Zorika v sne. Vstupenky sú vypredané.

Druhý obecný Badínsky ples

Kúpele Sliač, Spoločenská dvorana Palace, sobota 11. február o 19.00 h

Programom druhého obecného Badínskeho plesu Vás budú sprevádzať Grétka a Matej so svojou ukážkou neoklasického a súčasného tanca, Alexandra Vidholdová s gitarovým doprovodom Patrika Píša, Vaneska a Marek, ktorí Vám predvedú americké a spoločenské tance a Vám bude do tanca hrať ĺudová hudba Vrchovská ruža a DJ Robo. Vstupné 25€.

9

David Koller and Friends Tour 2017

Ministry of Fun, Na Troskách 25, sobota 11. február o 20.00 h

Osobností, ako je David Koller, má československá hudobná scéna málo. David Koller & Friends je najnovším projektom v rámci ktorého vyšiel unikátny album cover verzií skladieb, ktoré si z Kollerovej sólovej tvorby vybrali nečakaní umelci. Medzi nimi Katarzia, Korben Dallas, Vladimír 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Android Asteroid či Ben Cristovao. Vstupné od 20 eur.

Čiarkolárium

Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 12. február o 10.00 h

Štvrté pokračovanie projektu Batolárium. Pre deti od 18 mesiacov do 3 rokov. Vstupné 3€.

Detský Fašiangový Karneval

Robotnícky dom, Robotnícka 3, nedeľa 12. február o 15.00 h

V rámci detského fašiangového karnevalu sa uskutoční súťaž o najkrajšiu masku a chýbať nebude ani fašiangová diskotéka či súťaže o pekné ceny.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava

Basketbal - Extraliga zien - BK SKP 08 Banska Bystrica vs. MBK Ruzomberok - 19.01.2017 - Banska BystricaŠtiavničky, športová hala Dukla, nedeľa 12. február o 15.00 h

Zápas ženskej extraligy v basketbale. Vstupné dospelí 2 €, študenti a dôchodcovia 1€.

Dobrú chuť Vlk

Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 12. február o 16.00 h

Hra o výnimočnom priateľstve plná humoru a nonsensu. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50€.

Ščamba

Malachov, Kultúrny dom, nedeľa 12. február o 16.00 h

Hudobná, zábavná, ľudová skupina Ščamba je zložená z piatich hudobne nadaných, vtipných a ľudovo založených mužov. Vstupenky si môžete zakúpiť v deň koncertu za 9,50 eur.