Prázdninový víkend okrem prichádzajúcej jari prináša množstvo koncertov, športových podujatí, ale aj kurz animácie, workshop základov marketingu a predstavenie programu Líder. Deti sa môžu zabaviť na divadelných predstaveniach, ale aj tvorivých dielňach.

Bábkové Divadlo na Rázcestí, ČIARKOLÁRIUM

bdnrPiatok, 20. február o 10. hod.

Premiéra sa uskutoční v nedeľu, 22. februára o 10.00 hod. v divadelnej sále.

Štvrté pokračovanie interaktívneho cyklu Batolárium. Pre deti od osemnástich mesiacov do troch rokov. Viac o podujatí na sa dozviete aj v našom predchádzajúcom článku.

Divadlo pod Balkónom, Jarné prázdniny s lienkou Majkou

Piatok, 20. február od 10. hod.

Veselé prázdninové dopoludnia pri tanci a speve, počas ktorých sa deti dozvedia čo to o tónoch a zvukoch v priestore, o tom, ako to vlastne je s tancami, či so slávikom v hrdle. Fantasčitko im priblíži knihu v divadle. Pre deti od troch rokov. Vstupné sú tri eurá.

Podnikateľské a inovačné centrum, Základy online marketingu a online marketingovej stratégie

Piatok, 20. február o 15.30 hod.

Na tomto trojhodinovom workshope vás chlapci z Trnavskej Univerzity dostanú do problematiky online marketingu a tvorby online marketingovej stratégie. Workshop je určený úplne pre každého, kto sa chce zdokonaliť v oblasti online marketingu. Zoznámite sa so základnými pojmami a pochopíte ako sa ľudia na internete správajú, resp. čo všetko prechádza tomu kým sa z návštevníka vašej stránky stane váš zákazník. Po skončení workshopu nasleduje networking, na ktorom budete mať možnosť porozprávať sa medzi sebou a taktiež sa porozprávať a zoznámiť s chlapcami pri pivku, ktoré máte v cene workshopu.

[youtube 7I8gROBsSDY 640 390]

Záhrada,  IDENTITY.MOVE!

Piatok, 20. február o 18. hod.

Ukážka predstavenia z rezidenčného pobytu umelcov. Podujatie je nadnárodnou platformou pre teoretický a umelecký výskum v oblasti súčasného tanca a príbuzných umeleckých žánrov, ktoré sa zameriavajú na „východný pás“ Európy: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko. 

Beniczkého dom, PLES PEDAGOGICKEJ FAKULTY

Piatok, 20. február o 19. hod.

V piatok sa uskutoční už trinásty ročník Plesu Pedagogickej fakulty, na ktorom vystúpi FS Mladosť, ktorých vystrieda DJ. Okrem večere sa môžete tešiť aj na tombolu. Vstupné je pätnásť eur.

Záhrada, LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA

dusilovaPiatok, 20. február o 20. hod.

Nový album Lenky Dusilovej „V hodině smrti” s fantastickou päťčlennou skupinou Baromantika spája silné autorstvo hudobníkov, a odráža ich súčasné transformačné obdobie nastávajúce v strede života človeka. Vstupné je v predpredaji v hodnote od osem do desať eur. Na mieste sa platí dvanásť. 

Tirish Pub – Metro, Concrete Cube – P B K

Piatok, 20. február o 20. hod.

Kapela Concrete Cube hrajúca štýl indie-rock,white stripe príde do Banskej Bystrice z Veľkého Krtíša a zahrá vlastnú tvorbu, ale aj covery – Madonna, Faith no more, Langerová , Cranberries, Depeche mode, Alice in change … 

Klub 77 – SNOVONNE, JTR SICKERT, HECATE

Piatok, 20. február o 21. hod.

Gothic rock/ metalová speváčka, skladateľka a producentka, ktorá v súčasnosti pôsobí a striedavo žije vo viacerých krajinách. So svojou kapelou dosiaľ vydala dvojicu štúdiových albumov: “It’s Sno, Baby – Not Sugar” a “The Nightmare Bride”, ktorý obsahuje aj duet s Björnom zo SOILWORK. K tomu ako support domáca kapela HECATE, ktorá sa vracia na pódiá s novou posilou za mikrofónom. Vstupné sú štyri eurá. 

Turecká, 41. ROČNÍK KRŇAČKOVÝCH PRETEKOV

krnackySobota, 21. február o 10. hod

Tradičné Krňačkové preteky v Tureckej prebiehajú už od roku 1957. Cez víkend sa uskutoční už štyridsiaty prvý ročník Krňačkových pretekov o cenu Krížnej či Pohár TV JOJ a deviaty ročník Majstrovstiev Slovenska v Krňačkových pretekoch v Tureckej. Viac o tomto tradičnom podujatí sa dozviete aj v našom predchádzajúcom článku.

Králiky, BANSKOBYSTRICKÁ STOPA

Sobota, 21. február o 10.30 hod.

V spolupráci športového združenia Non-stop beh, mesta Banská Bystrica a obcí Králiky, Kordíky a Tajov sa cez víkend uskutočnia tradičné lyžiarske preteky Banskobystrická stopa.

Viac o presunutom termíne stopy aj v tomto článku…

Mesto Banská Bystrica, SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV

Sobota, 21.február o 13. – 17. hod.

Svetový deň sprievodcov je zároveň dňom vzniku Svetovej federácie asociácií turistických sprievodcov (WFTGA), ktorá vznikla 21. februára 1985. Myšlienkou tohto podujatia je prezentovať prácu sprievodcov širokej verejnosti. Pripravené sú pre návštevníkov atraktívne bezplatné prehliadky s výkladom kvalifikovaných sprievodcov. Keďže rok 2014 bol vyhlásený za „Rok Ľudovíta Štúra“, rozhodli sa pridržať tejto témy a pripravili pre návštevníkov prehliadky v duchu literatúry a literárnych osobností pôsobiacich v Banskej Bystrici so zameraním predovšetkým na štúrovcov. V ponuke prehliadok sú tento rok štyri atraktívne trasy a to PRÍBEHY SKRYTÉ V JEDNOM MÚZEU v Štátnej vedeckej knižnici, PREČÍTAJTE SA S NAMI DO SVETA FANTÁZIE vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča, SLÁDKOVIČOVE KROKY VÁS POVEDÚ… v Evanjelickom kostole v Radvani a KTO TVORIL ZA STENAMI BYSTRICKÝCH DOMOV? na Radnici.  

Klub HaD, KONCERT MARIÁNA A MARTINA GEIŠBERGOVCOV

Sobota, 21.február o 19. hod.

V klube sa uskutoční vernisáž výstavy maliarky Jany Bialovej spojená s koncertom Mariána a Martina Geišbergovcov. Na vstup si pripravte deväť eur. 

Banskobystrická Divadelná kaviareň, HUDOBNÁ GLOSA IGORA ŠIMEGA

Sobota, 21.február o 19. hod.

Od šansónu cez operetu až po pop a muzikál, aj o Yin a Yang či sú ženy z Venuše a muži z Marsu a tiež duel ženského teamu vs. majster sveta v kulturistike. Vstupné je na mieste päť eur, v predpredaji tri eurá. 

Klub 77, (PO)FAŠIANGOVÁ VESELICA

Sobota, 21. február o 19. hod.

Pofašiangová veselica bude spojená s POCHOVÁVANÍM BASISTU VZNCH & ROCK REUNION. 

Urban Spot – Tribuman, Rida Radar

tribumanSobota, 21. február o 20. hod.

Až z Francúzska priletí na Slovensko trúbkar a raggamuffinista v jednom, Tribuman. Doprevádzať ho na tomto koncerte bude známy bratislavský ragga raper Rida Radar. Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval Tribuman s mnohými významnými umelcami ako Gentleman, Lee Scratch Perry, Luciano, Junior Kelly, Irie Révoltés alebo Iration Steppas. Má na svojom konte vyše 500 odohraných koncertov po celom svete.

Vstupné na mieste 9€, rezervácia vstupeniek za 7€ na: interez.sk@gmail.com

Tirish Pub – SATURNUS [Den], SAMSARA

Sobota, 21. február o 20. hod. 

Jedna z popredných kapiel svetového doom/ deathu. Pôsobí už vyše dvadsať rokov, na konte má štyri albumy a na Slovensko sa vracia po bezmála ôsmych rokoch. Vstupné je pätnásť eur. 

Záhrada, MoveFORMATION / PohybFORMÁCIA

moveformation pohybformaciaSobota a nedeľa 21. – 22. február

Cyklus víkendových workshopov s Jarom Viňarským zameraných na hĺbkový výskum telesnosti, fyzikality a identity. Telo ako forma. Workshop je určený všetkým, čo chcú preniknúť hlbšie do prežívania ľudskej existencie a ponoriť sa do otázky, výzvy KTO SOM? Kreatívny proces skúmania cez princípy hry, fyzického tréningu a verbálnej komunikácie. Vstupné je štyridsať a v zľave dvadsaťpäť eur. 

Tihányiovský kaštieľ, Nedeľné tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 22. február o 9. – 12. hod. a 13. – 17. hod.

Tvorivá dielňa sa ponesie pod názvom Na návšteve u netopierov.  V rámci dielne si vo výstavnej miestnosti deti vyrobia vlastnú tmavú jaskyňu a premenia sa na netopierov. Vstupné je euro a päťdesiat centov. 

Thurzov dom, Nedeľné tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 22. február o 13. – 17. hod.

V tvorivých dielňach si môžete vyrobiť stojany na perá a stačí k tomu využiť starý papier a iný odpadový materiál. Vstupné je euro a päťdesiat centov. 

Cikkerova sieň, Slávnostné predstavenie programu Líder

Nedeľa, 22. február o 15. hod.

Inštitút vzdelávania Banská Bystrica pozýva na slávnostné otvorenie a predstavenie programu Líder. Pripravujú ukážku vyučovania, hudbu, zábavu a súťaže, v ktorých môžete vyhrať pobyt vo Fajnparku a kurz v IVBB. 

Bábkové Divadlo na Rázcestí, MINIKURZ ANIMÁCIE

Nedeľa, 22. február o 16. hod.

Kurz pre tých, ktorí chcú zistiť, aké rôzne druhy bábok sa v divadlách používajú, ako sa vodia. Dĺžka minikurzu je štyridsaťpäť minút. Vstupné sú tri eurá, v predpredaju o päťdesiat centov lacnejšie.

Záhrada, YOGA A ACROYOGA

Nedeľa, 22. február o 17. hod.

Pre tých, ktorí chcú lietať ako elf alebo pevne koreniť ako strom. Vstupné sú dve eurá a päťdesiat centov.

Hokejový štadión, HC´05  vs. HK Poprad

Nedeľa, 22. február o 17. hod.

Hokejový zápas HC´05 Banskej Bystrice a HK Poprad. Vstupné sa pohybuje od troch do štyroch eur, v predpredaji je o päťdesiat centov lacnejšie. 

Športová hala Štiavničky, BASKETBAL: EUROVIA SBL

Nedeľa, 22. február o 18.30 hod.

Zápas basketbalovej Extraligy medzi ŠKP Banská Bystrica a MBK SPU Nitra. Vstupné pre
dospelích sú tri eurá a pre študentov a dôchodcov dve eurá.