Prvý marcový víkend bude v Banskej Bystrici opäť bohatý na podujatia rôzneho charakteru. Chýbať nebudú koncerty rozmanitých žánrov, ale aj podujatie pre rodiny s deťmi a lákadlom pre zaľúbencov bude aj svadobný veľtrh.

Piatok 3. marec

Svet bábok s dušou

Robotnícky dom, Banská Bystrica – 9.00 h (do 11.00 h)

V piatok 3. marca vyvrcholí v Robotníckom dome trojdňová „akcia“ s názvom Svet bábok s dušou. Príďte sa zahrať a spoznať svet bábok do ateliéru známej bábkarskej rodiny Dušovcov-Pogorielovcov. Spolu s lektorkou si môžete vyrobiť vlastnú bábku, vyskúšať maňušky, marionety aj tieňové divadlo.

Prázdninové korčuľovanie s hráčmi HC ’05 Banská Bystrica

Tipsport Aréna Banská Bystrica – 13.30 h (do 15.00 h)

Banskobystrický hokejový klub sa rozhodol pre svojich malých aj veľkých fanúšikov zorganizovať jedinečné poobedie na ľade plné zábavy, smiechu a korčuliarskeho umenia v podobe Prázdninového korčuľovania s banskobystrickými baranmi. Uskutoční sa v piatok 3. marca od 13.30 h a tešiť sa môžete na korčuľovanie za sprievodu hudby, zohriať a občerstviť sa budete môcť priamo pri ľadovej ploche v bufete od Sport Pub ’05ky, chýbať nebude ani maskot HC ’05 Banská Bystrica a svoju návštevu potvrdili aj vybraní hráči A mužstva, ktorí nepocestujú na duel do Popradu. Viac informácií nájdete na webe baranov.

Dve rozprávky na brušku

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 15.00 h

Bábkové divadlo na Rázcestí uvedie v piatok 3. marca reprízu s názvom Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. V tomto predstavení sa mieša komické s poučným, nešťastie a bieda so šťastným koncom. Ide o netradičné a súčasné spracovanie metódy, akou sa kedysi hrávalo v klasickom bábkovom divadle pre deti. Pretože bábkové divadlo nemusí byť len statické, s pevne zabudovanou scénou. Režisérku inšpirovala hra na harmoniku. Keď môže byť umiestnená harmonika na ,,bruchu”, prečo by nemohlo existovať divadlo na ,,brušku”? Vstupenky nájdete na tomto odkaze.

Výstava Premeny

Stará radnica, Námestie SNP, Zvolen – 17.00 h

Mesto Zvolen a výtvarníčky Anna Rusinkovičová s Jaroslavou Selešovou pozývajú na vernisáž výstavy s názvom Premeny a podtitulom: „čo všetko sa dá recyklovať a premieňať na nové artefakty“. Vernisáž sa uskutoční v piatok 3. marca od 17. hodiny v priestoroch Starej radnice na zvolenskom Námestí SNP. Výstava potrvá do 29. marca.

Katarina Wilmot U Francúza

U Francúza – Jazz Klub 12, Banská Bystrica – 19.30 h

Prezentáciu tvorby Banskobystričanky, žijúcej v anglickom Brightone, budete môcť počuť a vidieť v piatok 3. marca v jazzovom klube U Francúza. Zavíta tam totiž Katarina Wilmot, akustická gitarová hudobníčka inšpirovaná folkovou scénou. Jej koncert začína o 19.30 h, vstup je voľný.

EKG BDAY PARTY

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Spojenie banskobystrického Ministry of Fun s jedným z najznámejších a najpoprednejších, ktorým je stálica slovenskej scény DJ EKG, funguje mimoriadne dobre už od počiatkov tohto moderného klubu. V piatok 3. marca je na programe najlegendárnejší z legendárnych žúrov, nakoľko DJ EKG oslavuje narodeniny a pri tejto príležitosti bude hrať prakticky celú noc. Počas toho mu budú b2b asistovať DAVE a MARKO MAZAG. Vstupenky si môžete zaistiť z pohodlia domova, čo vzhľadom na veľký záujem môže byť najlepšou voľbou. Nájdete ich na tomto odkaze.

Alan Murin v Banskej Bystrici

Urban Spot, Banská Bystrica – 21.00 h

Alan Murin mieri do Banskej Bystrice! Autor hitov ako KÝM ŤA MÁM, VYPÍNÁM, PREPÁČ, DO RÚK a mnohých daľších bude mať svoj prvý exkluzivný koncert v klube Urban Spot v piatok 3.marca od 21. hodiny! Po koncerte bude nasledovať afterparty so špeciálnym hosťom ROBMIKE.LELO. Vstupenky nájdete na tomto odkaze.

INTERSTELLAR no. 1

B-House night club and bar, Banská Bystrica – 22.00 h

Príďte si vypočuť deep house / melodic techno / indie dance v podaní hudobného projektu NORAH. Akcia s názvom INTERSTELLAR no. 1 sa uskutoční v novootvorenom, zrekonštruovanom B-House night club and bar, ktorý zaujal miesto po bývalom NJOY-i (v Beniczkeho pasáži).

Sobota 4. marec

Svadobný veľtrh v Banskej Bystrici

Hotel Lux, Banská Bystrica – 10.00 h

Svadobné priestory, vhodný termín, svadobné šaty, menu a obrúčky… Je toho veľa načo treba vopred myslieť, aby váš deň “D” bol dokonalý. Pre všetkých, ktorí žijú svadobnými prípravami, hľadajú inšpiráciu a chcú byť oboznámený s aktuálnymi svadobnými novinkami i trendmi je tu SVADOBNÝ VEĽTRH, ktorý sa uskutoční v sobotu 4. marca v banskobystrickom Hoteli Lux. Cieľom veľtrhu je aktívna prezentácia spoločností podnikajúcich v oblasti svadobného priemyslu, predstavenie nových módnych trendov svadobných šiat, pánskej módy, či obrúčok a výmena poznatkov a skúseností.

Zvedavý sloník

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17.00 h

Príbeh malého sloníka je známy po celom svete. Volá sa Bimbo a do všetkého pchá svoj zvedavý noštek. Najviac ho však zaujíma, čo máva krokodíl na obed a preto sa to rozhodne zistiť. Na svoje dobrodružnej ceste stretne muchu, ktorá je vlastne osa. Tá sa neskôr stane jeho najlepším priateľom a povie mu, kde žije krokodíl. Ako príbeh končí, sa dozviete v Divadle pod balkónom v sobotu o 17.00 h. Príbeh je určený deťom od 3 rokov a je o túžbe po poznaní a tiež o tom, že ak ste zvedaví, odvážni a vytrvalí, dosiahnete všetko po čom túžite.

ZVA 12-28 BAND

Hogo Fogo Jazz & Art Club, Banská Bystrica – 19.00 h

Bluesová legenda ZVA 12-28 BAND opäť zavíta do banskobystrického „Hogo Fogo“ a stane sa tak v sobotu 4. marca o 19. hodine. Už 33 rokov sa táto kapela svojou interpretáciou a tvorbou výrazne vymyká z typického stredoeurópskeho blues-rockového klišé. Ak sa chcete o tom presvedčiť na vlastné oči a uši, odporúčame vám zakúpiť zvýhodnené vstupenky, ktoré nájdete v online predpredaji na tomto odkaze.

INBETWEEN + diskusia PERFORMATÍVNA ARCHITEKTÚRA

Divadlo Štúdio tanca, Banská Bystrica – 19.00 h

INBETWEEN, ktoré voľne naväzuje na úspešné predstavenie Everywhen, skúma skupinové pnutie vo svetovej klimatickej zmeny, globálnej pandémie, neustáleho prepojenia a okamžitých reakcií, kde sa priestor medzi nami stáva naším kolektívnym orgánom žiadajúcim si zmenu. Po predstavení, ktoré sa uskutoční v sobotu 4. marca o 19.00 h, nasleduje moderovaná diskusia s odborníkom z praxe, Viktorom Fučekom a tvorkyňami predstavenia na tému Performatívna architektúra. Viac informácií nájdete na stránke divadla.

Video Oldies Ruda Tučeka

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Tie najlepšie party s hitmi, pri ktorých ste vyrastali, prináša už celé roky s neopakovateľnou vizuálnou show dnes už legenda za mixážnym pultom – dídžej Rudo Tuček. Banskobystrický klub Ministry of Fun ponúkne túto show aj v sobotu 4. marca a pri tom nesmiete chýbať. Brány Ministry sa otvoria už o 21. hodine, vstupenky nájdete na tomto odkaze alebo priamo na mieste.

Nedeľa 5. marec

Celoslovenské stretnutie zberateľov

DOM Slovenského misijného hnutia, Banská Bystrica – 8.00 h

Celoslovenské stretnutie zberateľov poštových známok, mincí, pohľadníc, 0€ suvenírových bankoviek sa uskutoční v nedeľu 5. marca v Dome Slovenského misijného hnutia, v čase od 8.00 do 12.00 h.

Ako išlo vajce do sveta

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 10.30 h

Divadle pod balkónom bude pre deti od troch rokov hravý a vtipný príbeh o múdrosti, šikovnosti a kamarátstve. Všetko už v nedeľu 5. marca v doobednom čase 10.30 h. Rezervácie cez SMS na tel. č. 0908 037 762.

Madona s dieťaťom

Kúpele Sliač – 15.00 h

Madona s dieťaťom je ďalším javiskovým prísľubom divákom Radošinského naivného divadla na nekonvenčné, pôsobivé, no najmä smutno-smiešne zobrazenie našej súčasnosti. Horkú komédiu o ľuďoch z domu vedľa diaľnice budete môcť vidieť v sliačskych kúpeľoch už v nedeľu 5. marca o 15. hodine.

Africké rozprávky

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16.00 h

Druhé pokračovanie projektu Rozprávková geografia, ktorého zmyslom je priniesť príbehy a rozprávky z celého sveta sa uskutoční v Bábkovom divadle na Rázcestí v nedeľu 5. marca od 16. hodiny. Hľadať mosty a spojenia medzi rôznorodými národnými rozprávkami ako podnet pre objavenie vzájomných odlišností a súčasne podobností medzi národmi a etnikami.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice

Tipsport Aréna Banská Bystrica – 17.00 h

Absolútny záver základnej časti hokejovej Tipos extraligy je tu! Hokejisti Banskej Bystrice privítajú v poslednom kole najvyššej hokejovej súťaže jedného z ašpirantov na celkové prvenstvo – košických „oceliarov“. Oba celky budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou ešte príležitosť vylepšiť si svoje postavenie v tabuľke, čím by si zaistil priaznivejšie podmienky pred štartom play-off. Je veľká šanca, že banskobystrická Tipsport Aréna bude vypredaná, a tak nepremeškajte príležitosť zakúpiť si vstupenky z pohodlia domova na tomto odkaze.

Čaj o piatej

Robotnícky dom, Banská Bystrica – 17.00 h

Zoberte manželku, partnerku, mamu alebo starú mamu do Robotníckeho domu osláviť spolu so speváčkami Soňou Kopčanovou a Libušou Mažgútovou a ich kapelou Medzinárodný deň žien. Pre všetky dámy je vstupné bezplatné a páni majú vstup za symbolické 2 eurá. Otvorená bude aj tamojšia kaviareň, kde sa môžu návštevníci občerstviť.