Aj posledné dni tohto roku ponúkajú možnosti zabaviť sa, zašportovať si, ale aj užiť si Silvestra a privítať nový rok.

Bežci sa postavia na štart pretekov Bystrické mosty.

Sobota 29. december

Lyžovačka aj zábava na svahu

SKI Králiky – 9.00 h

Lyžiarske stredisko SKI Králiky je otvorené denne od 9:00 do 16:00 h a do 6. januára si tu môžete zalyžovať aj večer od 17:30 do 20:30 h. Lyžovačku či sánkovačku na Králikoch spestrí v sobotu Captain Morgan, ktorý aj s družinou dorazí loďou do strediska (9:00 h). Na Silvestra, v pondelok 31. decembra, bude priamo na svahu k dispozícii Ski&Fly Bar (od 11:00 h).

Pastierske hry vianočné

Lom na Rimavicou – 11.00 h

Sviatočná atmosféra a tradície ovládnu v sobotu Lom nad Rimavicou. V poradí už 19. Pastierske hry vianočné začínajú o 11:00 h Svätou omšou v miestnom kostole a pokračujú od 12:00 h slávnostným sprievodom. Vystúpia betlehemské skupiny, ľudové hudby, gajdoši a harmonikári.

Mary Poppins aj Jennifer Lopez v kine

CINEMAX, B. Bystrica – 13.20 h

Kúzelná pestúnka Mary Poppins sa vracia na filmové plátna a prináša so sebou nové dobrodružstvá, ktoré uchvátia malých aj veľkých. V sobotu sa film Mary Poppins sa vracia premieta o 13.20, 15.40 a 17.10 h. A v nedeľu príde do CINEMX-u aj krásna Jennifer Lopez – ako Maya v predpremiére filmu Nová šanca (18.00 h).

Do Cinemaxu sa vracia Mary Poppins či animovaná Snehová kráľovná

Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17.00 h

Posledné tohtoročné predstavenie v Divadle pod balkónom je príbehom o obuvníkovi Jakubovi, ktorý zanevrel na celý svet a od nikoho dlhé roky nič nedostal. Až raz, ako to už býva, opäť spozná radosť z darčeka, ale nie z toho, čo mal dostať on, ale z toho, ktorý môže on niekomu darovať. Je to príbeh o dobre, láske, obetavosti a spolupatričnosti.

Zrodilo sa Svetlo

Kostol sv. Jána Nepomuckého, Medzibrod – 18.00 h

Na slávnostnom vianočnom koncerte Zrodilo sa Svetlo, ktorý sa koná v sobotu v Kostole sv. Jána Nepomuckého v Medzibrode, zaspieva Maroš Banga. Moderuje Alexandra Bangová.

Koncoročná veselka v Tartarose

RC Tartaros, B. Bystrica – 18.00 h

Bijouterrier, ABBa, Ranná Nevoľnosť, Tribute to Freedom… Taká je zostava sobotňajšej koncoročnej veselky v RC Tartaros. Bude to paráda!

Nedeľa 30. december

Zimné Fun-games

Patty Ski Donovaly, Mistríky – 11.50 h

Adrenelínové šialenstvo začína! Nenechajte si ujsť olympijské súťaže, počas ktorých sa budete cítiť ako slávni lyžiari, sánkari či biatlonisti. Vo FUNPARKU si každý príde na svoje. A bude aj tombola! Veselo bude aj na Silvestra pri rozlúčke so starým rokom (na svahu od 12:00 h) a na nový rok – s maskotmi Dodom, Lulu, Brumíkom a novoročným ohňostrojom (od 12:00 h).

Selce spievajú Ježiskovi

Kostol sv. Cyrila a Metoda, Selce – 16.30 h

V Selciach sa v nedeľu bude spievať Ježiškovi. Účinkujú DFS Vánok, Detský spevácky zbor Andantíno, deti zo Seliec, Betlehemci, ženská a mužská spevácka skupina, selčianski fujaristi a sólisti Mojmír Caban a Matúš Kubina.

Pondelok 31. december

Bystrické mosty opäť spoja brehy aj ľudí

Areál pod Pamätníkom SNP, B. Bystrica – 11.00 h

Stretnutie bežcov na podujatí Bystrické mosty sa koná už tradične posledný deň v roku. Trasa podujatia je štandarná, vedie v blízkosti Hrona a prechádza z jednej strany brehu na druhý. Preto tie mosty… Trate sú jednoduché (krátka 2,5 km a dlhá 6 km), atmosféra podujatia rodinná, LUXusná. Štart a cieľ je situovaný v blízkosti hotela Lux, resp. v parku pod Pamätníkom SNP. Registrovať sa môžete ešte aj pred štartom preteku, od 8:30 do 10:00 h v Hoteli Lux. Bystrické mosty štartujú o 11.00 h.

Silvestrovská benefičná kapustnica

Terminal NC, B. Bystrica – 14.00 h

Silvestrovská zábava v nákupnom centre Terminal sa začína o 14:00 h podávaním kapustnice za symbolické 1 euro. Kto chce, môže prispieť aj viac a pomôcť tak Občianskemu združeniu SPOSA (Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom), ktorá potrebuje peniaze na platenie nájmu priestorov, kde môžu deti rehabilitovať. Silvestrovskú náladu dotvorí famózne historické hudobno-divadelné predstavenie Starohorského baníckeho spevokolu. Viac informácií nájdete na Facebook evente.

Detský ohňostroj na Sliači

Ihrisko pod Kozákom, Sliač – 16.00 h

Deti, ale aj dospelí, ktorí sa nevedia dočkať polnočného silvestrovského ohňostroja, si ho môžu užiť už popoludní na Sliači. Na ihrisku pod Kozákom sa bude silvestrovať už od 16:00 h a okrem zábavných súťaží tu bude aj už spomenutý ohňostroj.

Silvester v Klubovni

Bystrická Klubovňa, B. Bystrica – 19.00 h

Skvelá klubovňácka atmosféra, výborné jedlo a štyri nové pivá sú zárukou dobrej silvestrovskej zábavy. Užite si ju v Bystrickej Klubovni. Do tanca aj na zábavu zahrá DJ DADO.

Kapustnica, šampanské, muzika

Piváreň Magura, B. Bystrica – 20.00 h

Na Silvestra bude veselo aj v Pivárni Magura na sídlisku Rudlová-Sásová. V cene vstupného (13 eur) je kapustnica a  polnočné šampanské, ako aj muzika – Duo Danyo, ktorá prispeje k dobrej nálade.

V Môlči aj ohňostroj

Kultúrny dom, Môlča – 20.00 h

Silvestrovská zábava v Môlči, na ktorej nebude chýbať pohostenie, vyvrcholí polnočnou tombolou a ohňostrojom.

Veľká silvestrovská party

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21.00 h

Aj tento rok na vás v Ministry of Fun čaká veľká silvestrovská party, na ktorej sa pretancujete a prezabávate do roku 2019. Viac info na Facebooku.

Vo Zvolene s Poison Candy

Nám. SNP, Zvolen – 22.45 h

Zvolenské námestie bude na Silvestra rockové. Dievčatá z Poison Candy zahrajú a zaspievajú (nielen) legendárne hity. Po polnoci a privítaní nového roka nasleduje novoročná diskotéka.

Nocadeň, Marlett, ohňostroj

Nám. SNP, B. Bystrica – 23.00 h

O dobrú náladu na banskobystrickom námestí sa v poslednú noc tohto roku postarajú kapely NocadeňMarlett. O polnoci rozžiari mesto ohňostroj.

Utorok 1. január

Novoročné námestie

Nám. SNP, B. Bystrica – 16.00 h

A na nový rok opäť ohňostroj na banskobystrickom námestí! Program o 16:00 h otvorí koncert speváckeho tria TRJOF, po ňom vystúpi husľové trio Xplosion a po príhovore primátora Jána Noska začne pyromuzikálny ohňostroj (17:00 h).

Viac info o silvestrovskom a novoročnom programe na Námestí SNP v Banskej Bystrici nájdete tu:

Rok 2019 v Bystrici privítame na Silvestra, ale aj popoludní prvého januára

Jubilejný rok Sliača otvorí Felix Slováček

Kúpele Sliač – 17.30 h

Novoročný ohňostroj v Kúpeľoch Sliač otvorí jubilejný rok troch výročí Sliača – 775. výročie prvej písomnej zmienky o sliačskych prameňoch, 60. výročie zlúčenie obcí Hájniky a Rybáre a 50. výročie udelenie štatútu mesta. Ohňostroj na nádvorí pred spoločenskou dvoranou Palace obohatí vystúpenie Felixa Slováčka, Terézie Králikovej a Lucie Václavíkovej.

Plávanie, korčuľovanie, lyžovanie, punčovanie

Cez víkend, ale aj na nový rok a počas prázdnin, si na svoje prídu aj priaznivci športu a pohybu na zdravom zimnom vzduchu. Plaváreň na Štiavničkách je počas víkendu a v pondelok 31. decembra otvorená každý deň. Zimný štadión je pre korčuliarov otvorený v sobotu, nedeľu aj na Silvestra a potom v novom roku v stredu, štvrtok, sobotu a nedeľu. Areál zimných športov Snow na kúpalisku môžete navštíviť každý deň od 11:00 do 21:00 h (www.snowlandbb.sk). A napokon, stánky s občerstvením na Námestí SNP sú otvorené do stredy 2. januára (11:00 – 23:45 h).