Odborníci na zdravý životný štýl by na prvý tohtoročný víkend zrejme odporučili pohyb a očistu tela. Banskú Bystricu a blízke okolie však v sobotu a nedeľu ovládnu koncerty – vianočné, novoročné, trojkráľové, benefičné. A to je zas očista duše…  

Sobota 5. január

Spevácky zbor Hron zaspieva v Ponikách

Kostol sv. Františka z Assisi, Poniky – 15:00 h

Kostol sv. Františka z Assisi v Ponikách rozozvučí v sobotu Novoročný koncert v podaní Speváckeho zboru Hron. Ranogotický kostol, ktorý pochádza zo začiatku 14. storočia, sa nachádza v areáli na kopci nad obcou.

Trojkráľový koncert

Evanjelický kostol, Sliač – 16:30 h

Sviatku Troch kráľov je zasvätený sobotňajší koncert v Evanjelickom kostole na Sliači. Účinkujú: Spevácky zbor cirkevného zboru ECAV (Hronsek – Zvolen) a študenti stredných a vysokých umeleckých škôl.

Vianočná hudba v katedrále

Katedrála sv. Františka Xaverského, B. Bystrica – 16:45 h

Hudba a spev budú tento víkend znieť aj v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. V sobotu o 16:45 h zaspievajú koledy sopranistky Anna Ciganocová a Kristína Suchá. Na organe ich bude sprevádzať Matúš Kucbel.  Výťažok z tohto koncertu bude venovaný na obnovu špaňodolinského historického organu.  V nedeľu o 18:00 h sa v katedrále bude konať svätá omša s Komorným speváckym zborom Ars Vocalis.

Kto sa pýta, veľa sa dozvie

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Prvým tohtoročným predstavením v Divadle pod balkónom bude Zvedavý sloník. Známy príbeh o sloníkovi, ktorý takmer doplatí na svoju zvedavosť, je aj o tom, že sa treba pýtať a hľadať odpovede na všetko, čo nás zaujíma, nebáť sa prekonávať prekážky a ísť odvážne za svojím cieľom. Lebo, kto sa pýta, veľa sa dozvie…

Vianočná atmosféra s La Gioia

Aula SZU, B. Bystrica – 18:00 h

Nedávnu sviatočnú atmosféru nám pripomenie aj Vianočný galakoncert La Gioia. Známe spevácke trio bude na koncerte sprevádzať Simple Longue Quartet.

Koncert v opere

Štátna opera, B. Bystrica – 19:00 h

Na Novoročnom koncerte v banskobystrickej opere sa predstavia Nunzia Santodirocco (soprán), Inga Jakhutashvili (mezzosoprán), Dušan Šimo (tenor), Šimon Svitok (barytón) a Ivan Zvarík (bas). Dirigent: Igor Bulla, koncertný majster:  Oldřich Husák, spoluúčinkuje orchester Štátnej opery.

Nedeľa 6. január

Batolárium a Kocúr v čižmách

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 10:00 a 16:00 h

Prvý raz v tomto roku sa otvoria aj dvere Bábkového divadla na Rázcestí. Dopoludnia o 10:00 h bude divadelné Teátrium patriť batoľatám a ich rodičom. Interaktívne predstavenie Batolárium je určené deťom od 10 mesiacov do 3 rokov. Popoludní o 16:00 h príde do divadla Kocúr v čižmách, klasická rozprávka Ch. Perraulta v tradično-netradičnom spracovaní (pre deti od 3 rokov).

Prijmi výzvu!

Námestie SNP, B. Bystrica – 17:30 h

Opäť môžete prijať výzvu a zúčastniť sa Trojkráľového večerného behu SOFTIP. Už ôsmy ročník tohto podujatia ponúka 5 390-metrový okruh historickým centrom Banskej Bystrice, cez park pod Pamätníkom SNP a s viacnásobným prebehnutím po banskobystrickom námestí. Registrácia sa uskutoční v sobotu 5. januára v  Europa SC (16:00 – 18:30 h) a v deň  preteku v budove Radnice na Námestí SNP (16:00 – 17:00 h). Štart je o 17:30 h na Námestí SNP, kde je aj cieľ pretekov. Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov a víťaziek 8. ročníka Trojkráľového večerného behu SOFTIP je naplánované na 18:30 h. Viac info webe podujatia…

Sisa Sklovská deťom

Evanjelický kostol, B. Bystrica – 18:00 h

Novoročný benefičný koncert Sisy Sklovskej v banskobystrickom Evanjelickom kostole podporí zbierku Hodina deťom. Hosťom koncertu bude operný spevák Otokar Klein. Viac informácií nájdete v našom článku…

Na Troch kráľov koncert Sisy Sklovskej a Otokara Kleina

Neseďte doma!

Aj tento víkend si môžete zašportovať v Areáli zimných športov Snow na banskobystrickom kúpalisku. V sobotu aj v nedeľu je areál otvorený od 9:00 do 21:00 h (aktuálne informácie nájdete na FB stránke areálu). Zimný štadión je pre verejné korčuľovanie otvorený v sobotu od 17:00 do 18:30 h a v nedeľu od 16:00 do 17:30 h.