Quantcast

Aj druhý novembrový víkend prináša množstvo podujatí, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka folklór alebo rocková hudba, alebo šport, možností máte hneď niekoľko.

PARADAJKOVÉ KOMUNITNÉ HODY

Komunitné centrum Fončorda, piatok 10. novembra od 14.00 h.

Iniciátorom a organizátorom je Komunitné centrum Fončorda s partnermi v spolupráci, kde všetky generácie vždy spája jedna vybraná surovina a téma. Budú multikultúrne, lebo o chuťovky sa postarajú študenti z EF UMB Španieli, v ich krajine to bez rajčiniek nejde. Samozrejme bude sa variť vo veľkom paradajková slovenská polievka a všetko okolo tejto témy točiť.

KONCERT LUKÁŠA ADAMCA

Klub 77, piatok 10. novembra od 20.00 h.

Na svoje prvé samostatné turné pred niekoľkými dňami vyrazil Lukáš Adamec a jeho band. Šnúra desiatich koncertov sa začala 27. októbra 2017 v Košiciach a už najbližší piatok sa predstaví aj v Banskej Bystrici. Album, ktorý vyšiel ešte v júli a Lukášovi priniesol hit Horúca láska sa zatiaľ nedočkal svojho slávnostného uvedenia do života, čo muzikanti napravia na turné. Viac o koncerte sa dočítate v našom článku.

NOČNÝ ORIENTAČNÝ BEH DVOJÍC

Urban spot, sobota 10. novembra od 19.00 h.

Súťažiť sa bude v štyroch kategóriach: mužská, ženská, mix a X-gen. Prvé tri kategórie sú sprístupnené veku nad 15 rokov, v X-gen sú povolené rôzne kombinácie – podmienka je, že aspoň jedna osoba musí mať nad 15 rokov.  Štartovať sa bude pri URBAN SPOT a cieľ bude na Skuteckého ulici 3. Bežať sa bude centrom mesta a časový limit je zabehnutie preteku je 60 minút. Ak dvojica nedobehne v stanovenom čase, nasledovať bude penalizácia. Viac o podujatí nájdete v našom článku.

SÚŤAŽ V PEČENÍ KYSNUTÝCH KOLÁCOV

Riečka, sobota 11. novembra 

Unikátnosť súťaže je v tom, že sa bude konať už trinásty ročník i napriek tomu, že sa nejedná o všeobecne obľúbené a komerčne zaujímavé témy, ako napr. halušky, guláše atď. Táto súťaž prežila už dvanásť ročníkov a teší sa stále väčšej obľube. Súťaže sa v ostatných rokoch zúčastňuje aj družstvo zo srbskej Vojvodiny z Kulpina.

PREVAHA DOBRÉHO ALEBO ZLÉHO

Divadlo Štúdio tanca, piatok – sobota 10-11. novembra od 19.00 h.

Ako už samotný názov napovedá, diváci už tradične môžu očakávať umenie s názorom. Vznik tohto diela vychádza z dielne tvorivého tímu choreografov Zuzany Ďuricovej Hájkovej, Tibora Trulika a hudobného skladateľa Mateja Háasza. Inscenácia tak uzatvorí ďalšiu významnú etapu tvorby Divadla Štúdio tanca, ktorá charakterizovala postoj a boj autorov o umeleckú slobodu od roku 2015. Myšlienky stabilného tvorivého tímu na divadelnom javisku zhmotní emóciami poháňané tvorivé teleso v obohatenom zložení.

FESTIVAL HORY A MESTO

Múzeum SNP, štvrtok – sobota 9-11. novembra od 18.00 h. 

Návštevníci si budú môcť pozrieť výber tých najlepších filmov z festivalu Hory a mesto, ktorý sa toho roku konal v Bratislave už 18. krát, doplnený o aktuálnu novinku nášho najúspešnejšieho dokumentaristu Pavla Barabáša, Vábenie výšok. Filmy sú tematicky delené do blokov, vo štvrtok to budú horské bicykle a beh, v piatok lezecké filmy a v sobotu budú premietnuté v jednom bloku slovenské filmy a v ďalšom filmy so skialpinistickou a lyžiarskou tematikou.

ŠPORTUJEME LEBO CHCEME

Park pod pamätníkom SNP, sobota 11. novembra o 13.30 h. 

Podujatie je pre tých, ktorí by chceli so športom začať a nevedia ako, ale aj pre tých ktorí si bez športu nevedia predstaviť svoj deň.

ŠÍPKOVÁ RUŽENKA

Divadlo pod balkónom, sobota 11. novembra o 17.00 h. 

Predstavenie Divadla pod balkónom.

FARBATOLÁRIUM

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 12. novembra o 10.00 h. 

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov.

NÁDHERNÝ UTOROK

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 12. novembra o 16.00 h. 

Poetický príbeh o nevyspytateľnej náhode, ktorá spraví mnohých šťastnými. Pre deti od 3 rokov.