Aj druhý májový víkend je plný podujatí od hudby, cez zábavu na Zvolenskom zámku až po spoznávanie zákutí Banskej Bystrice či obecné slávnosti v Hronseku.

BIATHLON MANIA SHOOT – RUN

Europa Shopping Center, piatok 12. máj od 9.00 h

Súčasťou tohoto podujatia je súťaž pre žiakov základných škôl, autogramiáda reprezentantov SR v biatlone a ďalšie atrakcie spojené s biatlonom. Súťažiť môžete aj o dva výkonné smartphony.

PRINES STARÉ A ODNES SI NOVÉ – TVORIVÉ DIELNE

Komunitné centrum Fončorda, Havranské 9, piatok 12. máj od 16.30 h do 19.00 h

Pokiaľ máte radi tvorenie a už sa Vám nepáči vzhľad, farba či využitie vašich vecí, prineste si ich sem. Budú pripravené štetce, farby, servítky, laky, lepidlá. A ak si nič nedonesiete, určite sa pre Vás niečo nájde. Záleží len na tom aký vzhľad starým veciam dáte. Vstup voľný.

PETER FROBERG IDLING – POL POTOV ÚSMEV

Kinosála Múzea SNP, piatok 12. máj o 18.00 h

Peter Fröberg Idling predstavuje svoju knihu Pol Potov úsmev o jednom z najkrvilačnejších diktátorov dvadsiateho storočia, o nenápadne sa usmievajúcom Kambodžanovi Pol Potovi.

KORTINA

Aula SZU, Bernolákova 8, piatok 12. máj o 18.00 h

Hudobná skupina Kortina Vás pozýva na svoj koncert, ktorého hosťami budú Silvia a Peter Klimentovci. Vstupné 10 eur.

NOC STRACHU A SMIECHU NA ZVOLENSKOM ZÁMKU

Zámok Zvolen, piatok 12. a sobota 13. mája

Nezabudnuteľné nočné „absurdity“ na Zvolenskom zámku pokračujú aj tento rok. Festival, ktorý organizuje skupina historického šermu Ricasso v spolupráci so skupinou historického hudobno-divadelného združenia Tormen a Divadlom na vysokej nohe, začne už v piatok. Jednotlivé vstupy po oba dni sú naplánované na 19.00, 21.00 a 23.00 h.

Zvolenský zámok čakajú noci strachu a smiechu

JOZEF HOLLY & BAND

Robotnícky dom, piatok 12. máj o 19.00 h

Dynamická, moderná a virtuózna klavírna show mieri do Banskej Bystrice. Vstupné od 18 eur.

RICCO A CLAUDIA

Historická Radnica – Cikkerova sieň, Námestie SNP 1, piatok 12. máj o 19.00 h

Jedinečné spevácke duo známe s Česko – Slovenského X – Factoru, kde skončili na druhom mieste a každou piesňou dvíhali ľudí zo stoličiek. Vstupenky na ich koncert si môžete zakúpiť na mieste v cene 11 eur.

HEREČKY (MILUJ BLÍŽNEHO SVOJHO)

Aula Beliana UMB, piatok 12. máj o 19.00 h,

Osobné životy, partnerské nezhody, sklamané lásky, ale aj rozčarovanie zo súčasnej slovenskej politiky sa mieša s komediálnymi výstupmi a kabaretnými piesňami do tragikomického kokteilu humoru, trápnosti, ale aj oslobodzujúceho smiechu. Vstupné v deň konania 18 eur.

SPOZNAJME SA NA BICYKLI

Kováčová, Záhrada hostinca Benko, sobota 13. máj o 9.30 h

Spoločný cyklovýlet pre všetkých. Cyklotrasa je vhodná pre trekové a horské bicykle. Štartovné pre dospelého je 2€ a pre deti zdarma. V cene štartovného je nápoj, sladkosť, guľáš a lístok do tomboly.

FESTIVAL NOS!

Misijný dom, sobota 13. máj o 10.00 h

Festival s bohatým programom a celodenným poradenstvom nosenia a laktačného poradenstva.

SLÁVNOSTNÝ DEŇ OBCE HRONSEK

Hronsek, Areál obecného kaštieľa a kultúrneho domu, sobota 13. máj o 11.00 h

Majstrovstvá vo varení pirohov, sokoliarska ukážka, šermiarska scénka, Folklórny súbor Radosť, Folklórna skupina Ľudová hudba Hronsečania a ženská spevácka skupina Ratolesť, Modus Memory Mariána Greksu, country skupina pacipacifik a omnoho viac na čo sa môžete tešiť. Moderátorom podujatia je Daniel Výrostek.

BEH NA URPÍN

Park pod pamätníkom SNP, sobota 13. máj o 11.00 h

Beh na Urpín rozdelený na štyri kategórie pre tých najskúsenejších bežcov, pre všetkých hobby bežcov a aj pre najmladších bežcov.

Banskobystričania môžu opäť vybehnúť na Urpín

NETOPIERIA JASKYŇA POD PANSKÝM DIELOM

Zastávka MHD Magurská, nedeľa 14. máj o 8.30 h

Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička pozýva na turistické podujatie, pri ktorom bližšie spoznáte Netopieriu jaskyňu pod Panským dielom.

POTULKY MESTOM: PARKY V BANSKEJ BYSTRICI

Mariánsky stĺp, Námestie SNP 1, nedeľa 14. máj o 14.00 h

Mestské parky boli vždy miestom oddychu, príjemných prechádzok, mnohých kultúrnych i spoločenských udalostí. Májové potulky budú venované dvom z nich a to Parku pod Pamätníkom SNP a Parku Jozefa Dekréta Matejovie. Ak sa chcete dozvedieť z ich histórie viac radi vás privítame. Poplatok 2€.

ROZPRÁVKOVÁ GEOGRAFIA

Bábkové Divadlo na Rázcestí, skuteckého 14, nedeľa 14. máj o 16.00 h

Zážitková púť ukážkami Indiánskych, Afrických a Židovských rozprávok. Prezentácia projektu Rozprávková geografia. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.