Tento víkend, najmä v sobotu v Banskej Bystrici, by sa dal nazvať víkendom rôznych hudobných žánrov. Ponúka diskotéky, hudobné večery aj Prvý banskobystrický operný ples. V ponuke sú aj športové podujatia, obľúbené potulky mestom či aqua burza.

Sobota 19. január

Skoky na lyžiach

Selce, Dubiny – 11:00 h

V sobotu opäť ožije skokanský areál v Selciach Dubinách. Usporiadateľom 1. kola Ligy mládeže v skoku na lyžiach a severskej kombinácii je Športový lyžiarsky klub Selce. Príďte povzbudiť mladých skokanov a užiť si chvíle oddychu v krásnom prostredí. Tréning pretekárov sa začína už od 10:00 h.

Krnohy vo Valaskej

Valaská, Potôčky – 11:00 h

Krňačky, krne či krnohy… Ich sezóna sa začína túto sobotu vo Valaskej pretekmi v rámci 2. ročníka Slovenského pohára. Prezentácia pretekárov a pretekárok bude v Hostinci pod Úbočou (od 8:00 do 10:00 h), preteky štartujú o 11:00 h a vyhodnotenie pretekov je naplánované na 13:00 h. Na podujatí nebude chýbať ani občerstvenie, guláš a o dobrú náladu sa postará ľudová muzika. Krnohy vo Valaskej 2018:

Šípková Ruženka

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00

Deťom, ich rodičom a iným sedmospáčom je určená rozprávka Šípková Ruženka. V Divadle pod balkónom sa známy príbeh o spiacej Ruženke odohrá v sobotu. Začiatok o 17:00 h. Štiavnické Rodinné striebro Nám. sv. Trojice a Kultúrne centrum, Banská Štiavnica – 17:00 h Banská Štiavnica je historicky prvým Mestom kultúry na Slovensku! Túto skutočnosť oslávia (nielen) Banskoštiavničania v sobotu podvečer spoločným prípitkom na Námestí sv. Trojice.

Horúci punč, spoločná radosť zo zisku titulu a netradičné odhalenie historickej štiavnickej fotografie sprejom z dielne Lukáša Matejku… A potom reprezentačný program Rodinné striebro v Mestskom kultúrnom centre, kde si môžete zanôtiť s novou kapelou plnou legendárnych štiavnických hudobníkov a predať umelcom svoje spomienky, zážitky, príbehy. Viac info o programe.

Prvý banskobystrický operný ples

Národný dom, B. Bystrica – 18:30 h

Na 1. banskobystrickom opernom plese vás do víru zábavy vtiahnu Sisa Sklovská, Marián Vojtko, Hromada Singers, Ľudová hudba Hron aj DJ Laco Hradský. Večerom sprevádza Juraj Bača.

Dychovka v divadle

Divadlo J.G. Tajovského, Zvolen – 18:30 h

Prvá zvolenská dychovka pozýva na Novoročný koncert, ktorý sa uskutoční v sobotu v Divadle Jozefa Gregora Tajovského. Ao sólisti vystúpia Anka Jakubíková, Jaroslav Knápek a Ľuboš Kovačech.

Večer U Francúza

U Francúza/Jazz Klub 12, B. Bystrica – 19:00 h

Zábava, koláče, indie music a koncert… To je ponuka na sobotný večer U Francúza. Naživo a po francúzsky zaspievajú Terézia Blihárová zo Zvolena a Anna Klečková z Frýdku-Místku. V nedeľu si U Francúza môžete pozrieť futbalové derby medzi AS Saint-Etienne a Olympique Lyon. Futbalový večer sa začína o 19:10 h, zápas o 21:00 h.

Známe skladby U Kemov

Pilsner restaurant U Kemov, B. Bystrica – 19:00 h

Príjemný večer môžete stráviť aj v Plzenskej reštaurácii U Kemov, kde vám do nálady na gitare zahrá a zaspieva zahrá Filip Lehotský. Zaznejú známe skladby od Elánu, IMT Smile či Depeche Mode.

Rock v pivárni

Sásovská piváreň, B. Bystrica – 20:00 h

Sásovskú piváreň v sobotu večer ovládne rock v podaní skupiny EX VF a speváka Maťa Rybára.

Drum and bass aj welcome drink

Farhof Art Club, B. Bystrica – 21:00 h

Vo Farhof Art Clube si prídu na svoje milovníci všetkých subžánrov drum and bassu. Budú znieť rytmy liquidfunku, deepu, neura ale aj crossbreed. A pre každého návštevníka či návštevníčku je pripravený welcome drink.

Matt Sassari v Ministry of Fun

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21:00 h

Sobotňajšia noc v Ministry of Fun bude patriť rodenému Marseillčanovi, DJ a producentovi
Mattovi Sassari. Bude to parádna techno show.

Disco v Národnom

Národný Disco Bar, B. Bystrica – 22:00 h

A keďže dobrej zábavy a dobrej hudby nikdy nie je dosť, ponúkame vám aj ďalšiu možnosť – diskotéku s DJ Vraždom v Národnom Disco Bare. Začína sa o 22:00 h.

Nedeľa 20. január

Aqua burza

Hotel LUX, B. Bystrica – 8:00 h

Nedeľu môžete začať aj návštevou medzinárodnej akvaristickej a teraristickej burzy, ktorá sa koná v priestoroch Hotela LUX. Na Aqua burze budete môcť nielen obzerať a obdivovať, ale tiež si kúpiť živočíchy a rastliny, či rôznu techniku pre chovateľov rybičiek.

Spiace myšky aj magické bábiky

Stredoslovenské múzeum, B. Bystrica – 9:00 h

Tradičné nedeľné tvorivé dielne pre deti budú aj tentoraz pútavé. Deti iste zaujmú spiace myšky uložené v orechovej škrupinke a ďalšie čarovné malé lesné bytosti – v Tihanyiovskom kaštieli (9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 h), či výroba magických bábik, ktoré ich ochránia pred všetkým zlým – v Thurzovom dome (13:00 – 17:00 h).

Rozprávková nedeľa na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 10:00 a 16:00 h

Farbatolárium je tretím pokračovaním jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá (od 10 mesiacov do 3 rokov) a ich rodičov. V živote človeka majú farby veľký význam a Farbatolárium sprostredkováva prvý kontakt batoliat s farbami (o 10:00 h v Teátriu). Uväznené Slnko, Náčelník Živá voda a iné indiánske a slovenské rozprávkové inšpirácie. Indiánske rozprávky pozývajú na púť do sveta, ktorý predstavuje málo známe rozprávky červenokožcov z inej strany sveta (o 16:00 h v sále).

Potulky s Fuggerovcami

Cikkerova sieň Radnica, B. Bystrica – 14:00 h

Témou prvých tohtoročných Potuliek mestom budú Fuggerovci. Rodina z nemeckého Augsburgu, ktorá po tom, ako začala s banským podnikaním na Slovensku – v Banskej Bystrici a okolí zvlášť, sa stala najbohatšou spoločnosťou na svete. O tom, ako chudobní tkáči vytvorili najbohatšiu dynastiu na svete, porozpráva na „potulkách“ Branislav Stančík.

Trhlina v predpremiére

CINEMAX, B. Bystrica – 18:00 h

Kultová kniha Jozefa Kariku Trhlina prichádza do kín vo filme režiséra Petra Bebjaka. Je to príbeh o jednom z najtajomnejších miest na Slovensku – pohorí Tribeč, v podaní Tomáša Maštalíra, Márie Bartalos, Mateja Marušina a Dávida Hartla. Predpremiéra Trhliny v banskobystrickom CINEMAXe, v nedeľu 20. januára o 18:00 h, je až na pár miest už vypredaná. No nenechajte si ujsť ani besedu, ktorá sa po skončení filmu uskutoční v Kníhkupectve Panta Rhei v Europa SC. Besedovať budú autor knihy Jozef Karika a režisér filmu Peter Bebjak.

Skibus na Šachtičky aj korčuľovanie

Dobrá správa pre lyžiarov a milovníkov zimnej turistiky. Od tohto víkendu (od soboty) premáva z centra Banskej Bystrice skibus, ktorý vás vyvezie k Hotelu Šachtička. Až do 24. februára bude skibus jazdiť vždy v sobotu a nedeľu. Čítajte viac… A dobrá správa aj pre korčuliarov. Verejné korčuľovanie na banskobystrickom Zimnom štadióne (hala B) – v sobotu od 17:00 do 18:30 h, v nedeľu od 16:00 do 17:30 h.