Ani tento víkend nebude výnimkou a o tipy na aktívne trávenie voľného času nebude núdza. Či sa jedná o divadlo, hudbu alebo šport, ani posledný predvianočný víkend nemusíte stráviť len na nákupoch.

Primátorský punč

Banská Bystrica, Námestie SNP, piatok 16. december o 16.00 h

Tradičné charitatívne podujatie sa uskutoční aj počas tohtoročných banskobystrických vianočných trhov. Predstavia sa aj FS Partizán a DFS Dratvárik.

1Hrajteže mi, hrajte

Evanjelický kostol, Lazovná ulica, piatok 16. december o 19.00 h

Štúdio RTVS v Banskej Bystrici vás pozýva na vianočný folklórny koncert pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku. Účinkuje Veronika Bodnáriková, Simona Hulejová, Slávka Švajdová, Roman Malatinec a FS Podpoľanec, Kýčera z Čierneho Balogu, ĽH Borievka a Andrej Babiar z Plachtiniec a Príbeliec. Vstupné 8 eur.

Vianoce s Miroslavom Donutilom

Aula Beliana UMB, Tajovského 40, piatok 16. december o 19.00 h

Obľúbený český herec sa predstaví vo svojom programe vo vianočnom čase a svojimi príhodami a ich geniálnym podaním vás dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať. Veľkým zážitkom bude aj jeho exkluzívny hosť, Petra Polnišová. Vstupné 17 eur.

Zoči Voči – Celý týždeň dospávam tour

Rock Klub Tartaros, Námestie SNP 5, piatok 16. december o 19.00 h

Po personálnych zmenách sa kapela Zoči Voči rozhodla vrátiť späť do klubov, kde sa chcú zohrať s novým gitaristom a predstaviť svojim fanúšikom nový program.  Vstupné 6 eur.

MIBA Banská Bystrica – Slov-Matic FOFO Bratislava

Športová hala Dukla na Štiavničkách, piatok 16. december o 20.00 h

Zápas 12. kola 1. Slovenskej ligy vo futbale. Vstupné 2 €, deti do 15 rokov zdarma.

Hand Made Burza

Materské centrum Mamina, Tatranská 10, sobota 17. december od 9.00 h a 15.00 h

Príďte prezentovať svoju tvorbu, ponúknuť vlastnoručne zhotovené výrobky, nájsť inšpiráciu a spoznať nové techniky, kúpiť originálne vianočné darčeky.

4Perinbaba

Amfiteáter Banská Bystrica, sobota 17. december o 16.30 h

Predvianočná sobota, kapustnica a punč zostávajú aj tento rok tradičného zimného stretnutia priaznivcov filmu na amfiteátri. Čo sa týka filmu, tento rok sa bude premietaťlegendárna Perinbaba, a to z pôvodného 35mm filmu. Vstupné 2,50/3,50 eur. Viac v staršom článku.

Môj príbeh – Havo Slavo

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 17. december o 17.00 h

Vianočný príbeh. Účinkuje: Gabriela Janková. Vstupné 3,50 €.

Giacomo Puccini: Tosca

Štátna Opera, Národná 11, sobota 17. december o 18.30

Opera v troch dejstvách uvádzaná v talianskom jazyku. Vstupenky sú vypredané.

Finta pána Ribadiera – Len si pospi Miláčik

Aula Beliana, Tajovského 40, sobota v 17. december o 19.00 h

Predstavenie Len si pospi miláčik, sa malo pôvodne uskutočniť 26. novembra, no nekonalo sa pre zdravotnú indispozíciu herca Jána Koleníka. Ten je teraz už spolu s ďalšími kolegami pripravený predviesť publiku netradičné predstavenie. Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20. storočia sa odohráva v Paríži. Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Vstupenky zakúpené na pôvodný termín sú stále platné.

65 Doors

Športová Hala Štiavničky, Cesta na štadión, sobota 17. december o 19.00 h

Nezabudnuteľná Broadway show, ktorá spája ľudový tanec, hip hop a írsky step. 5 Doors nie je tradičné tanečno-divadelné predstavenie ale nezabudnuteľná show pre všetky vekové kategórie. Vstupné od 12 eur.

Potulky mestom: Robotnícky dom

Robotnícky dom, Robotnícka ulica, nedeľa 18. december o 14.00 h

Príďte si pozrieť vynovené priestory a vydarenú rekonštrukciu jedného z mála kultúrnych priestorov v Banskej Bystrici. Výstavba v kontexte súčasných historických súvislostí. Jeho účel, využitie a významné aktivity, ktoré sa konali pod jeho strechou. Sprevádza Lýdia Búliková. Poplatok 2 €.

Banskobystrické Vianoce: Folklórny pochôdzkový program

Námestie SNP, nedeľa 18. december o 16.00 h

V pôchodzkovom folklórnom programe na Banskobystrickom námestí sa nám predstavia FS Debnár z Ľubietovej a Banícky Spevokol Haliar a spestria tak vychutnávanie si punču či

Príbeh o Zlatej Rybke

Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 18. december o 16.00 h

Príbeh Zlatej rybky hovorí o ľudskej hrabivosti. Preto je aktuálny pre každú dobu. Ale! Nielenže je poučný, ale je aj vtipný. Tvorcovia sa pokúsili príbeh odprostiť od jeho minulosti a preniesť ho na indiferentné miesto, do indiferentnej doby. Miesto a čas predsa nehrajú rolu, lebo ľudská povaha je nemenná. Vstupné 3 eur.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOUŽ CASSOVIA Košice

Športová hala Dukla na Štiavničkách, nedeľa 18. december o 18.00 h

Zápas basketbalovej extraligy žien. Vstupné 2 €, študenti a dôchodcovia 1 €.