Aj posledný októbrový víkend prináša množstvo podujatí, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka folklór alebo si chcete vychutnať športový zážitok, možností máte hneď niekoľko.

HOKEJOVÉ DERBY HKM ZVOLEN vs. HC ’05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA

Štadión HKM Zvolen, piatok, 27. októbra o 18.00 h.

V piatok sa odohrá povestné pohronské derby medzi hokejistami spod Pustého hradu a našich Baranov spod Urpína. V týchto zápasoch nechýba obrovské nasadenie, či búrlivá atmosféra. Či sa prídete pozrieť po vlastnej trase, alebo uprednostníte výjazd fanklubu je len na vás.

DEŇ BYSTRICKÝCH ŠPORTOVCOV

Europa SC, sobota 28. októbra od 9.00 h.

Tenis, bedminton, joga, salsa pre mamičky s deťmi v nosičoch, tanec, dynamická a tanečná fitness zumba a jej nový program  strong, atletika, biatlon, crossfit, karate či thajský box. Návštevníci sa budú môcť dozvedieť ako správne trénovať a stravovať sa. Športoví nováčikovia zároveň získajú informácie,  aký šport je pre nich najvhodnejší.

TVORIVÁ DIELŇA MOJA HUDBA

Vila Dominika Skuteckého, sobota 28. októbra o 13.00 h.

V sobotu 28. októbra sa bude vo Vile Dominika Skuteckého konať tvorivá dielňa pod názvom Moja hudba. ktorá bude prebiehať vo forme hudobného workshopu, je určená pre rodiny s deťmi, dospelých a všetkých, ktorých hudba baví. Súčasťou workshopu bude výroba netradičných akustických nástrojov z recyklovaných predmetov, ako i predstavenie a hra na kalimbách. Následne hravým spôsobom,  zážitkovými individuálnymi a skupinovými, zvukovými a kontaktnými aktivitami bude návštevník skúmať zvuky, pracovať s tónmi, rytmom, intenzitou a dĺžkou zvuku.

JANKO  A MARIENKA

Divadlo pod balkónom, sobota 28. októbra o 17.00 h. 

HIP-HOPOVÁ LEGENDA TROSKY V URBAN SPOTE

Urban spot, sobota 28. októbra o 21.00 h.

Už je to 20 rokov čo Sony music vydalo na CD nosiči album zlatomoraveckého dua Vec a Midi, ktorý má dnes už označenie kultový. Pri tejto príležitosti si pre vás ‘chlapci’ z mesta slov pripravili niečo naozaj výnimočné.

Na Slovensku a v Čechách odohrajú spolu 5 koncertov nabombovaných skladbami ako ‘Zakázané uvolnenie’ alebo ‘Tozmemi’, na ktorých vyrástla celá jedna generácia nielen hip-hoperov. Za gramofóny sa postavia oldskúloví platňotočiči, ktorí boli vždy súčasťou crew – DJ Gabanna a DJ Jazzy. Môžete sa tešiť na poctivú, dá sa už tak povedať že ‘retro’ show a na špeciálnych hostí, ktorí svojou účasťou vzdajú hold tomuto majsterštuku. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

60 ROKOV DOKOPY – GALAPROGRAM PRI PRÍLEŽITOSTI 60. VÝROČIA ZALOŽENIA FOLKLÓRNEHO SÚBORU URPÍN

Štátna opera Banská Bystrica, piatok – nedeľa 26 – 28. október

Folklórny súbor Urpín oslavuje 60 rokov. Ak máte radi folklór z nášho regiónu, nie je nič lepšie ako práve víkendová oslava Urpínčanov. Samozrejme v prípade, ak ste si vstupenky zaistili už skôr, keďže aktuálne sú už vypredané.

HC ’05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA – HC 07 ORIN DETVA

Zimný štadión Banská Bystrica, nedeľa 29. októbra o 17.00 h.

Pätnáste kolo hokejovej Tipsport ligy prinesie pod Urpín prvýkrát aj nové regionálne derby proti Detve. To má však oproti tomu proti Zvolenu úplne iný náboj, keďže fankluby navzájom roky spolupracujú.

PRINCEZNÁ NA HRÁŠKU

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 29. októbra o 16.00 h.

Veselá hrášková rozprávka od Hansa Christiana Andersena sa do repertoáru Bábkového divadla na Rázcestí opäť vracia, aby potešila všetky deti a ich rodičov. Rozpráva príbeh o princeznej, ktorá chcela zistiť, čo je to tá láska a jej dvorných hráškodámach s vlastnými predstavami o jej ženíchovi. Ako to už v rozprávkach býva, nakoniec sa ten správny princ nájde. Alebo pribicykluje na hráškocykli?