Prvý aprílový a zároveň veľkonočný víkend bude o čosi pokojnejší s trochu užším výberom kam vyraziť. Banská Bystrica nám na veľký piatok, bielu sobotu či veľkonočnú nedeľu pripravila niekoľko koncertov, futbal, hokej i festival. V blízkom Malachove sa uskutoční divadelná repríza, v Sliači hneď niekoľko podujatí a vo Vígľaši Veľká noc na zámku.

i_2984664Sliač – Hotel Palace, VEČER MUZIKÁLOVÝCH A FILMOVÝCH MELÓDIÍ S DAGMAR ROSTANDT

Piatok, 3. apríl o 19. hod.
Spoločenská miestnosť Hotela Palace bude v piatok plná melódií z muzikálov a filmov.

Klub 77, RENÉ LACKO & DOWNTOWN BAND

Piatok, 3. apríl o 20. hod.
Vynikajúci inštrumentalista René Lacko s Downtown band, ktorého štýl je ovplyvnený celou radou gitaristov, od B. B. Kinga cez Erica Claptona až po Jimmiho Hendrixa. Bol to práve spôsob, akým interpretuje Hendrixove skladby, ktorý mu vyniesol medzinárodné uznanie.Na koncerte bude aj krst jeho nového CD.

Urban Spot, BREAK IT! 7

Piatok, 3. apríl o 21. hod.
URBAN SPOT vám v spolupráci s NEW PROGRESS LTD a Grooveline Recording prinášajú drum and bass event BREAK IT. Viac na facebook evente podujatia…

Europa SC Banská Bystrica, LEGO FESTIVAL

Sobota, 4. apríl od 10. – 18. hod.
LEGO festival v bystrickej Europe, to je nespočetné množstvo farebných kociek poskladaných do najrôznejších tvarov. Počas soboty sa bude stavať veľká socha z kociek LEGO. Výstava potrvá do 18. apríla. Viac o festivale sa dočítate tu…

i_3008337

Zvolen – Karanténna stanica, Veľkonočné venčenie psíkov bez domova

Sobota, 4. apríl o 10. hod.
Môžete prísť a podporiť dobrú vec v znamení venčenia psíkov z útulku. Viac o akcii v našom staršom článku tu…

Sliač – Hotel Palace, PEČENÉ VEĽKONOČNÉ JAHNIATKO

Sobota, 4. apríl od 11. – 14. hod.
Milovníci jahňaciny sa môžu v sobotu zastaviť v kolonáde Hotela Palace, ktorá ňou bude rozhodne rozvoniavať .

Štiavničky, BANSKÁ BYSTRICA vs. FK SENICA

Sobota, 4. apríl o 14.30 hod.
Futbalová Fortuna liga medzi Banskou Bystricou a Senicou. Vstupné sa pohybuje medzi štyrmi a šiestimi eurami, pre domácich sú miesta na státie za dve eurá a päťdesiat centov.

dukla

Tartaros, Hudobný metalový festival

Sobota, 4. apríl, Nedeľa, 5. apríl
V klube na námestí SNP sa uskutoční druhý ročník festivalu Black Candles od Death II. V rámci neho vystúpia Maria Chuana, Anstratus, Reconcern, Punkrádio a Rhodesian. Viac informácií nájdete na stránke tartaros.sk.

Vígľaš, VEĽKONOČNÉ VÍTANIE JARI NA ZÁMKU

Nedeľa, 5. apríl o 10. hod.
Jedinečné veľkonočné sviatky na zámku s bohatým programom i tradičným ľudovým umením a muzikou. Budú sa tu zdobiť veľkonočné kraslice, vyrábať píšťalky, košíky, šperky a hlinené výrobky. Môžete sa previezť kočom okolo zámku a potešiť detským divadelným predstavením a sokoliarmi. Vstup na zámocký program pre dospelých sú štyri eurá, deti zadarmo.

Bábkové Divadlo na Rázcestí, AKVAbatoláRIUM

aquabatolariumNedeľa, 5. apríl o 10. hod. v teátriu
Interaktívne predstavenie pre batoľatá do troch rokov a ich rodičov. Režisérka Monika Kováčová sa nechala inšpirovať vodou: ,,Voda ponúka široké možnosti farieb, skupenstiev, teplôt, priestorov. Zároveň sa s týmto živlom deti stretávajú každý deň cez kúpanie, slzy, rozlievanie tekutín po stole, neskôr aj neuveriteľne príťažlivé mláky. Bola s nimi už od začiatku pri plodovej vode. Voda špliecha, leje sa, čistí, preteká pomedzi prsty, rozmáča, padá, vlní sa, pení, chladí, sneží…, ale hlavne deti fascinuje a neskutočne baví. Inscenácia ponúkne plavbu vaňoloďou cez kvapky, cez mláky, cez mokré stupaje do sveta plného lavórov, štipcov, hubiek, kefiek, bábok z detského oblečenia. Premieňa Teátrium na kúpeľňové ihrisko,“ hovorí. Dĺžka predstavenia je 25 min. Vstupné pre dospelých tri, pre deti dve eurá.

Bábkové Divadlo na Rázcestí, KOCÚR V ČIŽMÁCH

Nedeľa, 5. apríl o 16. hod. v divadelnej sále
Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní pre všetky deti od troch rokov. Dĺžka predstavenia je 50 min. Vstupné je 3,50 eur, v predpredaji len tri.

Zimný štadión, HC´05 – HC Košice

Nedeľa, 5. apríl o 17. hod.; Pondelok, 6. apríl o 17. hod.
Finálová séria hokejovej extraligy. V domácich zápasoch musia barani zabojovať, pretože z Košíc prichádzajú s dvoma prehrami. Informácie o vstupenkách nájdete tu… Do predaja sú uvoľňované postupne.

Malachov – Dom kultúry, REPRÍZA KOMÉDIE: RUKY HORE!

Nedeľa, 5. apríl o 17. hod.
Malachovské divadlo Malá Chova z Malachova pozýva na reprízu komédie „Ruky hore!“.

Klub 77, Got Blue Balls, Prah, Stacy

Nedeľa, 5. apríl o 19. hod.
Veľkonočné koncerty kapely GOT BLUE BALLS, Sliačskeho zoskupenia PRAH a Banskobystrickej STACY.

Sliač – Hotel Palace, Pavol Hammel

Nedeľa, 5. apríl o 19. hod.
Veľkonočný koncert Pavla Hammela sa uskutoční v Kine Hotela Palace v Sliači. Vstupné v predpredaji 12 eur, VIP vstupenky 14 eur.

donovalyNávrat na lyže!

Snehová nádielka z uplynulých dní vytvorila ideálne podmienky pre jarnú lyžovačku, a tak opäť zapriahli vleky napríklad na Šachtičkách, ale samozrejme v plnej permanencii sú aj na Donovaloch. Mimosezónne ceny, čerstvo upravený sneh a počas víkendu už aj príjemnejšie teploty priam volajú k návratu na svahy.