Dušičkové obdobie sa zvykne premietnuť aj do špecifickosti kultúrnych podujatí. Tie sa nesú vo väčšine prípadov v „halloweenskom“ duchu a inak tomu nebude ani počas blížiacich sa dní. 

Piatok 28. október

OPEN DAYS – 25. výročie Akadémie umení v Banskej Bystrici

Akadémie Umení v Banskej Bystrici – 10.00 h

Akadémia umení v Banskej Bystrici si už od stredy pripomína 25. výročie jej vzniku. V piatok 28. októbra vyvrcholí trojdňový program a tešiť sa tak môžete okrem interaktívnej exkurzie Akadémiou umení v sprievode akademických zamestnancov a študentov (10.00 – 15.00 h) aj na Kino ART, teda výber najúspešnejších študentských filmov z Katedry dokumentárnej tvorby FDU (Kinosála FDU, 10.00 – 15.00 h). Viac informácií nájdete aj na Facebooku.

Tradičný slovenský trh

Zvolenská Európa – 10.00 h

Tradičné slovenské trhy sa opäť vracajú do Zvolenskej Európy. Predajcovia najrôznejšieho tradičného a domáceho sortimentu budú pravidelne posledný piatok v mesiaci ponúkať svoje produkty. Najbližšie už tento piatok, 28. októbra v čase od 10.00 do 18.00 h.

Putovné uško

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 15.00 h

Bábkový ateliér o bábkach a ich vodení, o rozprávkach a o hre. Pre nepočujúce a počujúce deti od 5 rokov. Putovné uško pracuje s hovoreným slovom a súčasne s posunkovým jazykom. Otvára okno možností a spája svety ticha, hry a divadla. Vstupenky môžete nájsť v predstihu na tomto odkaze.

Lampiónový sprievod v maskách

Badín, zastávka Hliny – 18.00 h

Obec Badín pozýva na krásne strašidelný podvečer pre deti všetkých vekových kategórií. V piatok 28. októbra sa môžete tešiť na sprievod masiek s lampiónmi a diskotéku a občerstvenie v Športovej hale. Začína sa o 18. hodine na zastávke Hliny!

At the horizon of no return (Na horizonte bez návratu)

Divadlo Štúdio tanca, Banská Bystrica – 19.00 h

Tanečné predstavenie vytvorené pre umelecký súbor Divadla Štúdio tanca maďarským choreografom Lászlóm Fülöpom, ktorý túto spoluprácu využil ako možnosť hlboko sa zamyslieť a reflektovať situáciu a stav, v ktorých sa civilizácia, Zem, Vesmír momentálne nachádzajú. Ako východisko pre svoju reflexiu berie pozorovanie tela, ktoré na dané udalosti vedome či nevedome reaguje. Súbor týchto reakcií určil ako základ pre umelecké vyjadrenie prostredníctvom inscenácie Na horizonte bez návratu. Tá bude mať svoju premiéru v piatok 28. októbra o 19. hodine, druhá premiéra je na programe o 24 hodín neskôr. Na toto predstavenie je obmedzená kapacita, odporúča sa preto zakúpenie vstupeniek cez online predpredaj.

Halloween party v Luxe

Hotel LUX, Banská Bystrica – 19.00 h

Netradičná halloweenska barovica je na programe aj v banskobystrickom Hoteli LUX. V piatok 28. októbra od 19.00 h budete môcť v kostýme, ale aj bez neho, navštíviť toto miesto a užiť si tak trochu strašidelnej atmosféry. V cene vstupného v hodnote 20 eur máte aj drink.

Halloween Gaia párty

Čajovňa Gaia, Banská Bystrica – 19.00 h

Príďte sa zabaviť na Halloween do Čajovne Gaia v Banskej Bystrici. Každoročná akcia sa vždy teší veľkej popularite medzi jej stálymi, ale aj novými účastníkmi a inak tomu nebude ani v piatok 28. októbra. Hneď na privítanie dostanete welcome drink, ďalej na Vás čaká strašidelná atmosféra, súťaž o najlepšiu masku, ktorá vyhrá konzumné v hodnote 30 eur a mnoho ďalšieho. Vstupné na podujatie je symbolické 1 euro, začína sa o 19.00 h.

MIBA Banská Bystrica – MŠK MAYERSON Nové Zámky

Športová hala Dukla, Banská Bystrica – 20.00 h

Futsalový tím MIBA Banská Bystrica pozýva športovú verejnosť na 7. kolo extraligového zápasu, v rámci ktorého sa v Športovej hale na Štiavničkách predstavia hráči Nových Zámkov. Súboj dvoch tabuľkových susedov začne o 20. hodine.

QueerTime #HalloweenEdition

Záhrada CNK, Banská Bystrica – 20.00 h

QUEER TIME je programový formát, ktorý vznikol z iniciatívy Matúša Vraštiaka alias Chantall Licorne – miestnej drag queen zo zoskupenia House of Q. Ide o prvú show tohto druhu na Slovensku a jej cieľom je predstaviť rôzne podoby tohto umeleckého žánru a životného štýlu so všetkým, čo k tomu patrí. Čakajú Vás nápadité kostýmy, vtipné slovo i spev, tanec, účesy a líčenie, spontánnosť i manierizmus, paródia, lip-sync, divadlo aj ničím nedefinovaná performance. Viac informácií nájdete na stránke Záhrady.

Kvet z Alokatu a Don De Hron v 77-čke

Klub 77, Banská Bystrica – 20.00 h

Alternative-pop a horehronský grunge? Toto spojenie sa naskytne návštevníkom banskobystrickej „77-čky“, najmä tým, ktorí si nájdu cestu do tohto podniku v piatok 28. októbra. Svoje umenie predvedú Kvet z Alokatu a Don De Hron.

Ministry of House

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Legendárna „hauska“, kvôli ktorej cestujú do mesta pod Urpínom ľudia z celého Slovenska, je tu so svojou októbrovou edíciou. To najlepšie z klubovej scény zažijete v piatok 28. októbra v najmodernejšom tanečnom klube Ministry of Fun. O prísun kvalitnej elektronickej muziky sa postarajú už tradične rezidenti DAVE, EMTY a MUSTEE. Vstupenky v predaji na tomto odkaze alebo na mieste od 21.00 h.

Sobota 29. október

A.K.A. Colors Graffiti Jam volume 2

Areál Galvanokov Vlkanová – 9.00 h

Rôzni pouliční umelci a milovníci graffiti tvorby si prídu na svoje v sobotu 29. októbra, kedy sa od ranných hodín bude konať v areáli Galvanokov vo Vlkanovej bude konať už druhé podujatie s názvom AKA Colors Graffiti Jam.

Halloweenske korčuľko v maskách

ICE ARENA ZVOLEN – 13.00 h

Zvolenská ICE Arena si pre svojich návštevníkov pripravila „Halloweenske korčuľko“, teda verejné korčuľovanie v maskách. Preto určite neváhajte, oprášte vaše minuloročné masky, prípadne vymyslite niečo nové a príďte si zakorčuľovať a možno budete za svoju snahu odmenení! Pre najmenších bude od 12.30 do 14.30 h k dispozícii maľovanie na tvár. Cena vstupného do 15 rokov – 3 eurá, od 16 rokov – 5 eur.

Priadka a kráľ

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17.00 h

Veselé činoherno – bábkové rozprávkové predstavenie s takmer detektívnou zápletkou, bábkami a pesničkami o pracovitej priadke, ktorá svojou múdrosťou zachráni kráľovstvo. Predstavenie o minulosti, ktorá sa, ale veľmi, dotýka aj súčasnosti, budete môcť vidieť v Divadle pod balkónom v sobotu 29. októbra o 17.00 h a o deň na to v doobednom čase – 10.30 h.

HALLOWEEN na Masarykovom dvore

Jazdecký a športovo – rekreačný areál Masarykov dvor, Vígľaš-Pstruša – 17.00 h

Príďte zažiť neopakovateľnú atmosféru halloweenskej noci obohatenú o kúzla, čary a strašidlá, na lampiónový pochod „Temným lesom“ do Rezortu Masarykov dvor. Súčasťou programu budú aj kreatívne halloweenske dielne, vyrezávanie tekvíc a maľovanie na tvár lampiónový pochod so súťažnými stanovištiami. Vstupné – 3 eurá na dieťa.

Detská halloween party

Hostinec Skalnička, Králiky – 17.00 h

Zaujímavý program pre najmenších je pripravený aj v obci Kordíky, kde sa v Hostinci Skalnička začne o 17. hodine detská halloween party. Súťažiť sa bude o najlepší kostým a najkrajšiu tekvicu, podávať sa bude strašipolievka a chýbať nebude diskotéka pre deti, aj dospelých. Vstupné je 1 euro na osobu.

Veľká potreba – GALGAN TOUR ’22

Záhrada CNK, Banská Bystrica – 19.30 h

Koncert kapely Veľká potreba v rámci ich jesenného GALGAN TOUR ’22. Veľkú potrebu doplní počas sobotného večera v Záhrade legenda gastro-punku Tomáš Pohorelec s kapelou. Viac informácií spolu s možnosťou rezervácie vstupeniek nájdete na tomto odkaze.

Halloween v Ministry of Fun

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

v sobotu 29. októbra vás čaká každoročná veľká Ministry of Fun halloweenska párty plná šialených kostýmov! Navyše, pre návštevníkov s najlepšími kostýmami sú pripravené aj finančné odmeny v hodnote od 50 do 300 eur. Za DJ-ským pultom sa počas večera vystrieda trojica Anndy, Stanley a Majco. Chcete byť pri tom? Vstupenky v predaji na tomto odkaze alebo na mieste od 21.00 h.

Nedeľa 30. október

Halloween v ZOO

Tropical World, Zvolen – 10.00 h

Príďte si užiť strašidelný deň do Tropical world. Čaká na Vás niekoľko príjemných zmien + tajemná atmosféra Halloweenu. Záujemcovia o nočné krmenie, ktoré je na programe od 20.00 h, by sa mali nahlásiť vopred, a to na stránke Tropical world.

Šarkaniáda

Kopec Stráža nad Nemcami – 14.00 h

Obec Nemce pozýva všetky deti na šarkaniádu, ktorá sa uskutoční na kopci Stráža nad Nemcami v nedeľu 30. októbra od 14. hodiny. Okrem majiteľov šarkanov prídu aj členovia letecko-modelárskeho klubu Banská Bystrica. Každé dieťa, ktoré si prinesie šarkana, bude odmenené…

HC ’05 Banská Bystrica – HC SLOVAN Bratislava

Tipsport aréna, Banská Bystrica – 15.30 h

Na „baranov“ čaká v nedeľu 30. októbra ďalší domáci zápas a tentokrát pricestujú pod Urpín úradujúci majstri a popredný tím súťaže, bratislavský Slovan. Pôjde o duel 14. kola Tipos extraligy a zároveň o druhé vzájomné meranie síl v tomto ročníku. „Belasým“ sa v úvode aktuálnej sezóny darí nad očakávania a radi by sa aj naďalej pohybovali čo najvyššie. Očakávať sa tak dá opäť skvelá atmosféra a kvalitný hokej z oboch strán. Chcete byť pri tom aj vy? Neváhajte a zaistite si svoje miesta v predstihu prostredníctvom online predpredaja.

Karneval v Rozprávkovom dome

Rozprávkový dom, Banská Bystrica – 16.00 h

Detský halloween je na programe v nedeľu 30. októbra v banskobystrickom Rozprávkovom dome. Ten sa bude niesť v duchu karnevalovej zábavy, v cene vstupného (10 eur) je občerstvenie a tombola, v ktorej vyhráva každý…

Veľká cesta

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16.00 h

Inscenáciu Veľká cesta pripravil tvorivý tím pod vedením hosťujúcej režisérky Michaely Homolovej a je určená deťom od 2,5 roka a ich rodičom. Ak ste zvedaví na dobrodružné putovanie dvoch malých hrdinov, príďte sa pozrieť na reprízu premiéry v nedeľu 30. októbra. Potvrdenie účasti alebo rezervácie na: produkcia@bdnr.sk alebo 0907 807 999.

Súdružka z Moulen Rouge

Kabaret La Comedy, Banská Bystrica – 17.00 h

Súdružka z Moulen Rouge je komedialne hudobno-dramatické spracovanie najznámejších hitov 20. storočia. Príbeh, ktorý sa odohráva na zvučnej scéne Paríža. Jeho hlavnou predstaviteľkou je Marta, žena ktorá prešla dlhou a vtipnou cestou až dorazila do svojho vytúženého cieľa. Rada žije v svetle reflektorov a pozlátka, aj keď popri tom zrkadlo nastavuje všetkým neduhom svetovej spoločnosti. Vstupenky si môžete zaistiť v predstihu na tomto odkaze.

MFK Dukla Banská Bystrica – DAC Dunajská Streda

Národný atletický štadión, Banská Bystrica – 18.00 h

Fortuna liga je v plnom prúde a na hráčov banskobystrickej Dukly čaká v nedeľu 30. októbra jeden z popredných celkov súťaže, tím DAC Dunajská Streda. Tí v posledných rokoch patria medzi najlepšie kluby Fortuna ligy a v tejto sezóne opäť potvrdzujú ambície pohybovať sa v najvrchnejších poschodiach ligovej tabuľky. Atraktivite tohto súboja pridáva fakt, že Dukla v Dunajskej Strede v prvom vzájomnom meraní síl ťahala za kratší koniec a určite sa budú chcieť svojmu súperovi pomstiť. A ako bonus, vedenie Dukly sa rozhodlo pre zlacnené vstupné, čím chcú zaistiť hráčom väčšiu návštevu a kvalitnejšiu atmosféru. Budete pri tom?