Slnečný a hlavne horúci víkend prinesie okrem naozaj letného počasia už aj prvé festivaly. Deti za predzvesť dobrého vysvedčenia môžete vziať tiež na rozličné podujatia pre najmenších.

FUBABY 2016

FUBABY 2016Europa Shopping Center, piatok 24. jún. a sobota 25. jún

Piaty ročník banskobystrického festivalu umenia vrcholí. Po programe pre školy dopoludnia v Europa SC prebehne od 16.30 h na Námestí SNP slávnostné ukončenie tohto ročníka s vernisážou diel FUBABY 2016. Od 18-tej hodiny je na programe hudobná glosa Igora Šimega a jeho hostí. Program vyvrcholí o 20.30 h koncertom Dary Rolins, rovnako na Námestí SNP. V sobotu je v rámci festivalu ešte na programe Banskobystrická míľa – orientačný beh po pamiatkach mesta. Podujatie prebehne od 10.00 h, so štartom v Europa SC.

GALAXY

Fuggerov Dvor – hotel, piatok 24. jún o 18. hod.

Príďte si vychutnať skvelý večer, ktorý sa bude niesť v retro tónoch banskobystrickej skupiny GALAXY, príjemné posedenie na terase, zábava pri dobrom vínku.

JAZZOVÉ NÁMESTIE

Zvolen – Námestie SNP, piatok 24. jún o 18. hod.

Mesto Zvolen  pozýva na Jazzové námestie, ktoré sa uskutoční už tento piatok na Námestí SNP. Uvidíte koncerty Zvolenského BIG BAND-u, Sweet little chicks, Roba Opatovského & OVERTIME a napokon vystúpi hviezda večera Chris Bergson band.

Rockscape_2015_4546ROCKSCAPE 2016

Amfiteáter, piatok 24. jún, sobota 25. jún

Dlhoočakávaný najväčší alternatívny festival na strednom Slovensku. Viac o ňom a zaujímavom playliste sa dočítate v našom staršom článku.

POVEC TY!

Záhrada CNK, piatok 24. jún o 19. hod.

Talkshow Mareka Polomského o mladých, úspešných a zaujímavých ľuďoch zo stredného Slovenska. Vstupné sú dve eurá. Viac sa dozviete v článku.

HUGAN UG FEST 7

Brezno – Dart, piatok 24. jún

Metalový večer v Breznianskom klube. Zažijete Abstract (instrumentalmetal), Ramchat (pagan death), Dead Garden (trash death), Acid Force (old schol trash metal), Aint (horror metal) a návštevu z Čiech – Murder Inc. (trash).

FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI – PODHORIE

csm_FS_Podhorie_2016_61075252a3Podhorie – Amfiteáter – okr. Banská Štiavnica, piatok 24. jún o 20. hod. a sobota 25. jún

Pozývame na 40. ročník Folklórnych slávností obce Podhorie, ktoré sa uskutočnia na miestnom amfiteátri. Slávnosti sa budú niesť v znamení bohatého folklórneho programu. V piatok večer začíname v amfiteátri vystúpením pod názvom Krížom-krážom v prevedení umeleckého zoskupenia SĽUK. Je pre nás cťou privítať v našej obci teleso s takým zvučným menom. V sobotu nasleduje hlavný program s témou svadba, v ktorom sa predstaví viac súborov, hlavne takých, ktoré v našej obci v minulých ročníkoch vystupovali, vrátane domácej folklórnej skupiny Podhorčan. V doobedňajších hodinách vystúpia deti. Kuriozitou tohto ročníka bude pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov – „Najväčší počet heligónkarov na jednom mieste hrajúcich (každé ladenie heligónok samostatne) naraz jednu pieseň.“ Samozrejme, ako vždy, na slávnostiach budú rôzne sprievodné akcie a súťaže najmä pre deti.

MAFIÁNSKE HISTORKY

i_3795307Aula SZU,  piatok 24. jún o 20. hod.

Vtipné divadelné predstavenie z mafiánskeho sveta. V predstavení hrajú Peter Batthyány, Peter Sklár, Igor Adamec a Martin Vanek.

OZAJSTNÁ HUDBA

Farhof Art Ckub,  piatok 24. jún o 20. hod.

Posledné vydanie pred letnou prestávkou. Akcia ktorá vznikla, aby podporila analógovú hudbu a odlíšila ju od všade prítomnej digitálnej hudby, ktorá má často zlú kvalitu zvuku. Ľudia si dnes často púšťajú hudbu z mobilu, cez youtube, alebo mp3 a ďalšie komprimované formáty. Nenechajte si do uší tlačiť pazvuky a príďte si vypočuť a zabaviť sa no ozajstnú hudbu z naozajstných platní (vinylov) a hudobných nástrojov. Predstavia sa Vám hudobníci a dídžej z dvoch gramofónov a jedného mixpultu. Keďže je to špeciálne mixér vydanie tak naživo zmixérujeme umenie hudobníkov a dídžejstva. Predstavia sa Vám Matúš Bučko na base, Peter Cígler na bicích, dídžej Vražda za gramofónmi a ďalší… Lákavá to kombinácia ktorú len tak niekde neuvidíte.

TURISTIKA S KST LOKOMOTÍVA BANSKÁ BYSTRICA : ROHÁČE

roháčeParkovisko pri VÚB banke,  sobota 25. jún od 5.30 hod.

Klub slovenských turistov Lokomotíva B. Bystrica pozýva svojich členov a sympatizantov na júnovú turistiku. Turistika na trase Zverovka – Adamcuľa – Roháčsky vodopád – Spálená dolina – Roháčske plesá – Ťatliakova chata – Zverovka. Prevýšenie 682 m, dĺžka 10 km, 6 hod. chôdze, stredne náročná. Ďalšie trasy podľa záujmu, výkonnosti a počasia. Cestovné: 10,50 €, nečlen 13,50 € – prihlášky cez internet. Vedúci: Libuša Obrcianová, Jozef Melek.

TURISTIKA S KST BANSKÁ BYSTRICA – KREMNIČKA: SUCHÁ BELÁ – PRIELOM HORNÁDU

prielom hornáduParkovisko na Huštáku, sobota 25. jún o 6. hod.

Turistika na trase Hrabušice, Podlesok – roklina Suchá Belá – rázcestie Glacká cesta – Kláštorisko – Kláštorská roklina – Prielom Hornádu – Hrabušice, Podlesok. Ťažšia turistická akcia za krásami Slovenského raja. Prejdeme tri rokliny a zapálime sviečku na mieste havárie vrtuľníka, kde zahynuli štyria záchranári. Doprava vlastnými autami. Predpokladaný príchod okolo šiestej hodiny podvečer.

DOBROVOĽNÍCKA BRIGÁDA NA PUSTOM HRADE

i_3854335Zvolen – Pustý hrad,  sobota 25. jún o 8. hod.

Mesto Zvolen pozýva na každoročnú dobrovoľnícku brigádu na Pustom hrade, ktorá sa uskutoční túto sobotu. Stretnutie dobrovoľníkov je na Haputke o 8. hod. (parkovisko pri Zimnom štadióne pod Pustým hradom). Čistiť sa bude Dolný hrad od náletových drevín a upravovať terén v okolí. Občerstvenie, pracovné rukavice a náradie budú zabezpečené.

FLORBALOVÝ TURNAJ FAIR PLAY SPORTS CUP 2016

Badín – športová hala, sobota 25. jún o 8. hod.

Florbalový turnaj FAIR PLAY SPORTS CUP 2016 v športovej hale Badín. Uskutoční s turnaj mužov Fair play sports cup 2016 (štart hráčov už od 15 rokov), štartovné 50 eur na družstvo 4+1 a 2 x 15 min hrubý čas družstvo odohrá pri 8 družstvách minimálne 3 až 6 zápasov, podľa toho či sa dostane do semifinále, systém sa určí podľa počtu prihlásených družstiev, licencovaní rozhodcovia, certifikované mantinely.

STREETBALL CULTURE JAM

streetball culture jamRudohorská ul. – Sásová – ihrisko, sobota 25. jún o 9. – 20. hod

Hudba začne hrať už od deviatej. Prídite jamovať s Fopartom. Streetball na ihrisku, ktoré má tú správnu atmosféru. Graffiti a maľovanie na plátna. Hudba a občerstvenie pre športovcov a kreatívcov. Fopart je zabehnuté združenie nadšencov a podporovateľov umenia, kultúry a voľnočasových aktivít najmä v Banskobystrickom kraji.

ŠPORTOVÝ DEŇ DETÍ V RADVANI

Ihrisko pri Tihányiovskom kaštieli, sobota 25. jún o 9. hod.

Príďte si s deťmi oddýchnuť na veľké ihrisko. Čaká ich tu skákací hrad, detské motorky, maľovanie na tvár, ukážka práce psovodov, vystúpenie detských talentov zo súkromného centra voľného času YAMAHA, balóniky, sladkosti, občerstvenie a tombola.

LUČATÍNSKA 11-TKA

Lučatín, sobota 25. jún o 9.30 hod.

Obľúbené podujatie, ktoré je súčasťou Marathon BB Tour 2016. Viac informácií nájdete v našom staršom príspevku.

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE DETSKÉHO IHRISKA ŽIAHDIELKO

i_3867452Ulica THK 13, sobota 25. jún o 10. hod.

Pozývame na slávnostné otvorenie detského ihriska Žihadielko, ktoré daruje v jedinečnom projekte desiatim slovenským mestám spoločnosť Lidl. Po celý deň tu na malých návštevníkov čaká množstvo prekvapení, hier, občerstvenie a ich obľúbení Trpaslíci z RTVS.

BUSFEST 2016

Námestie Slobody pri hoteli Lux, sobota 25. jún o 10. hod.

Veteran Bus Diamant Košice a Klub historických autobusov Bratislava vás srdečne pozývajú na zraz historických autobusov.

PLAVBA PLŤOU PO HRONE SLIAČ- ZVOLEN

Sliač, sobota 25. jún až štvrtok 30. jún

Prvé pltnícke združenie na Hrone pozýva na plavbu plťou po Hrone. Cena za dospelého je osem eur, za dieťa päť eur. Objednávky na telefónnom čísle – 0903 591 924, e-mail – pltehron@gmail.com. Lístky dostanete v cukrárni na Sliači.

PETROPAVLOVSKÝ JARMOK 2016

Čerín – Čačín – časť Čačín, sobota 25. jún

V sobotu sa uskutoční 4. Ročník ,,Petropavlovského jarmoku“ v Čačíne. Tešiť sa môžete na vystúpenia, jarmok či rôzne tradičné dobroty.

DOHODA 2016

dohodaPark pod Pamätníkom SNP, sobota 25. jún o 12. hod.

Fun rádio prináša letný festival Fun rádio Dohoda, ktorý dostal novú podobu! Najväčší letný žúr bude ešte lepší ako si ho pamätáte. Viac miest, väčšie pódium, noví interpreti. Nenechajte si ujsť skvelú zábavu v piatich mestách – Banská Bystrica, Nitra, Malacky, Bojnice a Poprad. Prvých tisíc lístkov je v predaji za zvýhodnenú cenu – 13 eur! Neskôr budú stáť 15 a priamo na mieste 17 eur. Vystúpia Komajota, Mista, Le Payaco, PPE, Sima Martausová, HEX, Medial Banana, Kmeťoband, IMT Smile, Polemic + Batucada a DJ Milan Lieskovský. Bližšie info sa dočítate v našom staršom článku.

ANIMAČNÝ PROGRAM VO VILE DOMINIKA SKUTECKÉHO

unnamedVila Dominika Skuteckého, sobota 25. jún o 13.-16. hod.

Júnový animačný program pre verejnosť sa uskutoční už túto sobotu vo Vile Dominika Skuteckého na Hornej 55. Počas jeho trvania sa môžu návštevníci rozmanitými aktivitami oboznámiť nielen so životom a tvorbou umelca Dominika Skuteckého (1849-1921), ale i maliarky Karoly Skuteckej-Karvašovej (1893-1945), Skuteckého dcéry a matky spisovateľa a dramatika Petra Karvaša. V súvislosti s týmito osobnosťami si pripomíname 95. výročie maliarovho úmrtia, a práve v mesiaci jún 123. výročie od narodenia jeho dcéry Karoly. Viac o programe sa dozviete v tomto článku.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY V ATLETIKE MUŽOV A ŽIEN

Štiavničky – Štadión VŠC Dukla, sobota 25. jún o 14. hod. a nedeľa 26. jún o 14. hod.

Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike žien aj mužov v Banskej Bystrici. Viac informácií sa dozviete v tomto článku.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 26. jún o 9. – 12. hod. a 13.–17. hod.

Tvorivé dielne s názvom Pestré krídla s Lenkou. V našej dielničke si motýľa s krásnymi veľkými krídlami dotvoríte podľa vlastnej fantázie tak, aby sa krásou vyrovnal tomu živému. Vznikne nám tak krásny obrázok vhodný ako darček alebo dekorácia do detskej izbičky. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 26. jún o 14.–18. hod.

Tvorivé dielne s názvom Odklínanie kamienkou so Silviou. Kamienky, kamene, skaly… nájdeme ich všade okolo nás. Ukrývajú v sebe tajomstvá, ktoré zažili na svojich tisícročných cestách. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

SILNÉ REČI V TVOJOM MESTE

13071701_10154108939927090_5414907839452192155_oKremnica – Kino Akropola,  nedeľa 26. jún o 20. hod.

V neďalekej Kremnici sa uskutoční stand-up comedy show Silné Reči – Show Jána Gorduliča a jeho hostí. Silné reči je jednou z najlepších a najobľúbenejších stand-up comedy shows u nás. Ak máte chuť sa zabaviť na veciach, o ktorých sa nehovorí – príďte nás navštíviť do Akropoly v Kremnici. Vystúpi Jano Gordulič, Martin Hatala, Tomáš Hudák a Matej Adamy.