Aj keď piatkové ochladenie možno od návštev podujatí odrádza, víkend sľubuje opäť prevažne slnečné počasie a akcií, kde ho možno využiť sa ponúka hneď niekoľko. Samozrejme, môžete si zájsť aj k niektorému z jazier či nádrží alebo na kúpaliská.

Olympijský deň

Park pod Pamätníkom SNP, piatok 23. jún od 10.00 h

Prezentácie športov a od 10.30 je na programe každoročný Beh olympijského dňa pre materské, základné a stredné školy. Od 13. do 14.00 h autogramiáda olympionikov. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

Fubaby festival – Bystričania Bystričanom

Europa SC Námestie SNP (zmena miesta kvôli počasiu), piatok 23. jún o 19.00 h

Banskobystrický umelecký festival vyvrcholí v piatok večer koncertom banskobystrických hudobníkov a spevákov na podporu Zrnka talentu – charitatívnej zbierky podporujúcej talenty z nášho regiónu.

Záverečné koncerty žiakov jubilujúceho Tanečného odboru ZUŠ J. Cikkera

Štátna opera Banská Bystrica, Národná 11, piatok 23. a sobota 24. jún o 19.00 h

Tanečný odbor Základnej umeleckej školy J. Cikkera oslavuje 50. výročie. Záverečný koncert tanečného odboru je od roku 1992 hlavným profilovým programom, v ktorom účinkujú všetci žiaci od prvého ročníka základného štúdia. Je jednak prehliadkou celoročnej práce žiakov a študentov, ale aj veľkým umeleckým zážitkom pre divákov.

Keď päťdesiatka znamená mladosť, krásu a radosť z pohybu

Festival ROCKSCAPE

Klub 77 a Horná ulica, Banská Bystrica, piatok 23. až nedeľa 25. jún

Na banskobystrickom hudobnom festivale, ktorý sa tento rok uskutoční priamo v centre Banskej Bystrice, vystúpi napríklad česká legenda Stromboli, ale aj populárne slovenské kapely Horkýže Slíže, Para alebo Chiki Liki Tu-a. Festivalový program začína už v piatok večer od 19.00 h koncertmi kapiel tvrdšieho žánru v Klube 77. Počas víkendu potom vznikne pódium aj na Hornej ulici a postupne diváci uvidia celkom dvadsiatku vystúpení. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

Festival Rockscape obsadí Hornú ulicu, vystúpia Stromboli či Horkýže Slíže

HOREHRONSKÉ DNI SPEVU A TANCA

Heľpa, amfiteáter a ulice obce, piatok 23. až nedeľa 25. jún

Už 52. ročník horehronského hudobného festivalu sa uskutoční v Heľpe od piatka do nedele. Hlavný program na amfiteátri začína programami v piatok večer od 19-tej hodiny. V sobotu bude v Heľpe prebiehať aj tradičný jarmok na námestí obce a zároveň až do nočných hodín aj programy na amfiteátri. V nedeľu sú ešte na amfiteátri pripravené viaceré popoludňajšie vystúpenia. Viac informácií nájdete na stránke Stredoslovenského osvetového strediska.

Buď fit s BCF

Ihrisko pri Tihányiovskom kaštieli v Radvani, sobota 24. jún o 9.00 h

Séria verejných cvičení s kondičnou trénerkou Martinou Halinárovou, bývalou biatlonistkou a päťnásobnou účastníčkou zimných olympijských hier pokračuje aj túto sobotu.

Rozprávkový deň detí v Radvani

Aula SZU pri Novamede a park pri kaštieli Radvanských, sobota 24. jún o 9.00 h

Každoročné zábavné podujatie pre deti. Pripravený bude skákací hrad, lezecká sieť, lanovka, hasiči a ich penová show, tvorivé dielne pre deti či maľovanie na tvár, súťaže o sladké odmeny i cesta rozprávkovým lesom.

Lučatínska 11ka

Ihrisko TJ Mladosť Lučatín, sobota 24. jún o 9.30 h

Cestný beh medzi Lučatínom a Slovenskou Ľupčou zaradený do série podujatí Marathon BB tour. Podujatie začína na ihrisku v Lučatíne o 9.30 h behom chrústov, pokračuje detskými behmi a o 10.00 h aj štartom hlavného preteku.

Lučatínska 11-tka ponúka opäť možnosť prebehnúť sa z Lučatína do Slovenskej Ľupče

Slávnostné otvorenie lesného chodníčka na Starých Horách

ZŠ Staré Hory, sobota 24. jún o 10.00 h

Miestni dobrovoľníci na Starých Horách vybudovali lesný chodníček, ktorý v sobotu slávnostne otvoria. Po otvorení pri miestnej základnej škole o 10-tej hodine dopoludnia, bude nasledovať prechádza chodníčkom spojená so súťažami a hrami pre deti s lesníkmi a lesnými hrami. Spoznať budete môcť pripravené oddychové zóny i náučné tabule.

Divadlo pod balkónom: Gašparko a radca z pekla

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 24. jún o 17.00 h

Tradičná marionetová rozprávka s pesničkami, ktorú sprevádza flašinet. Vstupné 3,50 eur.

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Hala B Zimného štadióna, Hronské predmestie 4, sobota 24. jún o 17.00 h

Aj počas tohtoročnej letnej sezóny majú Banskobystričania možnosť využiť vždy v stredu a v sobotu možnosť verejného korčuľovania. V sobotu bude Hala B Zimného štadióna v Banskej Bystrici k dispozícii od 17.00 h do 18.30 h. Vstupné je aj tento rok vo výške 2 € pre návštevníkov nad 15 rokov, ostatní platia 1 €. Novinkou v tejto sezóne je možnosť využitia nových pomôcok a podpôr pre deti, pre ľahšie zvládnutie základov korčuľovania.

Oslava medzinárodného dňa jogy

Park pod Pamätníkom SNP, nedeľa 25. jún o 10.00 h

Verejné cvičenie jogy v parku pod Pamätníkom SNP aj pre začiatočníkov. So sebou je potrebné si priniesť karimatku a pohodlné oblečenie na cvičenie.