Tento víkend je doslova nabitý rôznymi podujatiami a nielen preto, že je „valentínsky“.  Veríme, že si z našej bohatej ponuky vyberiete.

Piatok 14. február

Múzeum s láskou

SSM – Thurzov dom, B. Bystrica – 15:00 h

Špeciálny program pre dvojice, ktoré hľadajú na Valentína výnimočné a netradičné zážitky, pripravilo Stredoslovenské múzeum. Koná sa v Thurzovom dome a bude sa niesť v duchu hesla #muzeumslaskou. Dvojice sa môžu odfotiť v dobových  kostýmoch v nádherných priestoroch Zelenej siene. Profesionálna fotografka bude k dispozícii od 15:00 do 17:00 h. Zároveň začína predaj šperkov z výstavy Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť.

LÁSKAvosť v komunite

Komunitné centrum Fončorda, B. Bystrica – 15:00 h

Kto láskou nešetrí, tomu najviac chutí… V „komunitku“ na Fončorde vás čaká špeciálne valentínske menu – kútik Rómea a Júlie, elixír lásky, lievance, kreatívna dielňa, tanec, súťaže, hry aj rôzne prekvapenia.

Detský karneval v Harmanci

Telocvičňa, Harmanec – 15:00 h

Na karnevale v Harmanci si deti zatancujú na diskotéke, zasúťažia, zabavia sa a domov si odnesú aj malé darčeky.

Battle tanečníkov mesiaca

Element Dance Club, B. Bystrica – 17:30 h

Valentínsky battle tanečníkov mesiaca sa v piatok podvečer koná v sále TK Element (Kapitulská 8).

Love is for all

UHRECKI, B. Bystrica – 17:30 h

Láske je venovaná výstava Love is for all, ktorej vernisáž sa uskutoční v piatok o 17:30 h v ateliéri Concept Store  (UHRECKI, Horná 23). Výstava potrvá do 12. júna.

Spievankovo pre Svetielko nádeje

Aula SZU, B. Bystrica  – 17:00 h

Piatkový koncert Spievanka a Zahrajka a ich kamarátov bude výnimočný. Koná sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej rakoviny a celý výťažok z koncertu bude venovaný Svetielku nádeje na projekty na pomoc ťažko chorým deťom.

Salsa aj latino v komunitku

KC Sásová, B. Bystrica – 17:00 h

Na konci týždňa dobre padne aj trochu tanca. V Komunitnom centra na sídlisku Rudlová-Sásová (Tatranská 10), sa tancuje každý piatok. A teda aj tento. V rytme salsy a latino si môžu zatancovať celé rodiny.

Hokej aj dražba dresov

Zimný štadión, B. Bystrica – 18:00 h

Piatkový zápas HC ´05 iClinic Banská Bystrica proti HK Dukla Trenčín dohrajú banskobystrickí hokejisti v špeciálnej čierno-ružovej sade dresov, ktorú následne venujú do dražby. Celý výťažok z dražby poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2020. Viac informácií nájdete na stránke stránke klubu.

V-Day na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 19:00 h

Večer venovaný láske, hormónom šťastia a všetkým milovaným ženám, mýtom a skutočnosti, v akej sa ocitnú mnohé plody lásky a slovenské mamy. BDNR a Štúdio T.W.I.G.A. sa dlhodobo aktívne hlásia k podpore medzinárodnej kampane V-Day, za skončenie rodovo podmieneného násilia páchaného na ženách a dievčatách. Viac informácií nájdete vo Facebook evente.

Valentínsky večer

Kaviareň Dúšok, B. Bystrica

V Kaviarni Dúšok (NC Terminal) zahrá v piatok večer skvelá kapela M&J Soul. Bude zábava, aj romantika. V cene vstupného (6 eur) je welcome drink a snack.

Láska prekvitá v každej dobe

Múzeum SNP, B. Bystrica -19:00 h

V Múzeu SNP zavládne na Valentína netradičná atmosféra. Nahliadnete do príbehov lásky poznačených vojnou. Vstupy na prehliadky sú o 19:00, 20:00, 21:00 a 22:00 h. Viac informácií nájdete vo Facebook evente.

Koncert EFOS

Záhrada CNK, B. Bystrica – 19:00 h

Zoskupenie EFOS je pokračovaním spolupráce gitaristu Miloša Železňáka a bubeníka Jozefa Krupu, ktorá má začiatok v roku 2013. Po rôznych hudobných udalostiach duo realizuje svoj prvotný pôvodný zámer, a to hrať improvizovanú hudbu. Príďte si ich vypočuť v piatok večer do Záhrady.

Zverina & Supa

Klub 77, B. Bystrica – 20:00 h

Stálica slovenského rapu Zverina vydáva v týchto dňoch nový album,  na ktorom sa vracia späť ku koreňom.  Spolu s raperom Supa to roztočia v Klube 77.

Zverina: Ľudia klamú ft. Čavalenky

Valentínska zábava

Piváreň Magura, B. Bystrica – 21:00 h

Aj v Magure na sídlisku Rudlová-Sásová sa piatkový večer bude niesť v znamení Valentína. Do tanca zahrá Duo Danyo.

Sobota 15. február

Fašiange na Šajbe

Strelníky – 8:30 h

Zabíjačka a fašiangový pochod sa na Šajbe začínajú tak, ako sa patrí, zavčasu ráno. O 8:30 h sa pred hasičňou zídu masky a sprievod sa vyberie na obchádzku po dedine. Na posedení o 12:00 h zahrá ľudová hudba z Poník. Nebudú chýbať zabíjačkové špeciality, hriatô či varené vínko.

Pridajte sa!

Europa SC, B. Bystrica – 9:00 h

Mobilný odber krvi organizuje v sobotu OZ Svetielko nádeje v spolupráci s Národnou transfúznou službou. Odber sa uskutoční v SC Europa v čase od 9:00 do 12:00 h a koná sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej rakoviny. Pridajte sa a pripnite si aj vy zlatú stužku ako symbol tohto dňa. Program dňa venovaného veľkej pomoci malým hrdinom pokračuje v Europe od 14:00 h veselými pesničkami pre deti malinyJAM a stretnutím s Nasťou Kuzminovou (16:00 h) . Gitarista David Bílek vystúpi o 16:15 h a o 17:00 h sa na budove Europy rozsvieti zlatá stužka. V Katedrále sv. Františka Xaverského sa o 18:00 h koná svätá omša za deti liečené na detskej onkológii v Banskej Bystrici a ich rodiny.

Fašiangy, fašiangy, fašiangové časy

Špania Dolina – 9:00 h

Špania Dolina fašianguje od rána 9:00 h, kedy už bude k dispozícii koštovka zabíjačkových špecialít. Vinšovačka po domoch sa začne o 11:00 h, v sprievode Folklórnej skupiny Poničan z Poník.

Adrenalín na ľadovej stene

Skalka pri Kremnici – 9:30 h

Adrenalín sľubuje sobotňajšie podujatie na Skalke pri Kremnici. Na najväčšom umelo vytvorenom ľadopáde na Slovensku sa tu uskutoční nultý ročník pretekov v ľadolezení Skalcap Icebear climbing 2020. Ľadopád, vysoký 18 a široký 13 metrov, sa nachádza v starej časti lyžiarskeho strediska, na pravej strane na zjazdovke Turček. Štart je o 9:45 h.

Darovacia burza

Komunitné centrum Sásová, B. Bystrica – 10:00 h

Oblečenie, doplnky, detské aj „dospelácke“, obuv, športové potreby, detské knižky, hračky a veľa ďalších vecí nájdete na burze v Komunitnom centre Sásová. Celý mesiac sem ľudia nosili veci, ktoré im už neslúžili, no stále sú pekné, zachovalé a môžu slúžiť ďalším ľuďom. Dali veciam druhú šancu. Príďte si vybrať.

Bude aj cukríkový dážď

ZŠ A. Sládkoviča, Sliač – 15:30 h

V programe detského karnevalu v telocvični ZŠ A. Sládkoviča v Sliači nebude chýbať súťaž o najkrajšiu masku, mini diskotéka s Elzou, bublinková šou s Mimoňom, súťaže či cukríkový dážď. A uskutoční sa aj misia hľadania Olafovej mrkvy.

Karneval v Radvani

ZŠ s MŠ Radvanská, B. Bystrica – 15:00 h

Aj v priestoroch ZŠ s MŠ Radvanská sa v sobotu koná karneval pre deti. V bohatom kultúrnom programe čaká na deti súťaž o najkreatívnejšiu vlastnoručne vyrobenú masku, balónový tanec, diskotéka, súťaže, kreatívne tvorivé dielne a hlavne zábava!

Organový koncert

Evanjelický kostol, Brezno – 16:00 h

Za jedinečnými tónmi druhého najväčšieho organu na Slovensku sa oplatí zájsť do Brezna. Na organe bude hrať Martin Šálka a na klavíri Miroslava Potančoková. Zaspievajú Andrea Kirschová, Martin Vetrák a Detský spevácky zbor Felix z Heľpy.

Maškarný ples

Horné Pršany – 16:00 h

Veselo bude aj v Kultúrnom dome v Horných Pršanoch. Bude sa tam konať tradičný maškarný ples pre deti.

S Mackom Happy pod balkónom

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Na všetky princezné, pirátov, supermanov a ďalšie zázračné bytosti sa teší sídliskové Divadlo pod balkónom. Je čas karnevalov a jeden z nich môžu deti zažiť práve tu.

Korčuľovanie

Zimný štadión, B. Bystrica – 17:00 h

Nenechajte si ujsť ani sobotňajšie korčuľovanie na Zimnom štadióne od 17:00 do 18:30 h. V nedeľu korčuľovanie nebude, hrá sa hokej.

Bossa nova v galérii

SSG Bethlenov dom, B. Bystrica – 19:00 h

Valentínsky koncert brazílskej bossa novy v Bethlenovom dome (SSG, Dolná 8) predstaví, na Slovensku po prvý raz naživo, legendárny album Chega de Saudade, ako spomienku na legendárneho interpreta bossa novy Joãa Gilberta. Účinkuje štvorica hudobníkov Juraj Havlík (gitara, spev),  Alexandra Volentierová (priečna flauta), Juraj Gažmerčík (bicie) a Pavol Pondelík (tenor saxofón).

Bossa Nova: João Gilberto – Chega De Saudade

Deň po tom a Fjordwalker

Záhrada CNK, B. Bystrica – 19:00 h

Deň po tom! Alebo Speed Dating pre všetkých. Príďte v sobotu večer na „rýchle rande“ do Záhrady. Možno spoznáte niekoho neobyčajného a možno sa aj zapojíte do zábavných aktivít. Rande pokračuje DJ setom od Fjordwalker (21:00 h). A Fjordwalker, to je súznenie trip-hopu, synth a ambient, sublimácia piatich rokov umeleckého života a množstva príbehov z ciest medzi Reykjavíkom a Vladivostokom.

Fjordwalker: U Can More

Disco v Harmanci

Harmanec – 20:00 h

V Harmanci sa môžete zabaviť na fašiangovej retro diskotéke, ktorá sa koná v obecnej telocvični. Účasť v maskách je vítaná a tombola je pripravená.

Hrmavica v Magure

Piváreň Magura, B. Bystrica – 20:00 h

Fanúšikov rocku poteší koncert v Pivárni Magura. Kapela Hrmavica zahrá známe hity skupín Olympic, Kabát, Žlutý pes, Lucie, Creadence, Beatles, Deep Purple, Queen a ďalších.

Detection Night

Klub 77, B. Bystrica – 21:00 h

Zostava sobotňajšej nočnej party v Klube 77 je nasledovná:  SpaceUp Djs (21:00 – 22:30 h), Lacy (22:30 – 23:00 h), Guaphouse (23:00 – 23:15 h) , G-Code Djs (23:15 – 2:00 h) a SpaceUp Djs (2:00 – 3:00 h).

Nedeľa 16. február

Vtáčie Valentínky

SSM Tihanyiovský kaštieľ, B. Bystrica – 9:00 h

Nedeľné tvorivé dielne v Tihanyiovskom kaštieli sa tiež budú niesť v znamení Valentína. Deti si vyrobia vtáčie Valentínky. Tiež sa však naučia, ako sa vyrába vtáčia búdka, aby bola pre vtáčikov dobrým domovom. Budú píliť, vŕtať, zatĺkať klince. O 14:00 h bude prednáška ornitológa Imricha Kováča o význame vtáčích búdok a vtákoch, ktoré ich využívajú.

Nedeľa s rozprávkou

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 10:00 a 16:00 h

Vila Dominika žije rozprávkami každú nedeľu. Túto nedeľu ponúka Farbatolárium pre tých najmenších (10:00 h) a pre tých o trochu väčších príbeh o výnimočnom priateľstve, plný humoru a nonsensu, Dobrú chuť, vlk! (16:00 h).

Autogramiáda so Simou

Europa SC, B. Bystrica – 14:00 h

So Simou sa môžete v nedeľu stretnúť v Europa SC. Bude „podpisovka“, budú aj cédečká aj merch Bombím na predaj a Sima si berie aj fixky na textil, aby sa vám mohla podpísať trebárs aj no novú mikinu. Vítaní sú všetci!

SIMA: Kde je limit feat. EGO

Rodinný karneval

Kultúrny dom, Hronsek – 15:00 h

Na hronsecký fašiangový rodinný karneval sú pozvané karnevalové masky bez obmedzenia veku. A každá maska bude aj ocenená. Tú správnu fašiangovú a zároveň aj rodinnú príchuť dodajú podujatiu fašiangové dobroty prinesené z domu.

Super svet vo Zvolene

Rates Arena, Zvolen – 15:00 h

Super svet tour 2020 prichádza do zvolenskej Rates arény (Neresnická cesta). Rodinný deň je určený pre deti, ktoré milujú tanec, hudbu a pohyb. Tanečný program povedie tanečník Johnny Mečoch, v Dinoparku sa deti stretnú s dinosaurom ako živým, o dobrú náladu sa postarajú maskoti z obľúbených rozprávok. Deti sa dosýta vybláznia na nafukovacích atrakciách a tých najmenších poteší motorkový park.

Volnij Don a Kalinka

Robotnícky dom, B. Bystrica – 17:00 h

S ruským bajanom, balalajkou, perkusiami a s nezameniteľnými vokálmi súbor Volnij Don vystupoval takmer na všetkých kontinentoch zemegule. V nedeľu príde do Banskej Bystrice s programom Kalinka 2020 a prinesie so sebou piesne donských kozákov, známe ruské melódie, nových hostí a niekoľko milých prekvapení. Medzi nimi aj originálnu pieskovú animáciu Svetlany Vadko.

Mr. Silla hrá už iba sólo

Záhrada CNK, B. Bystrica – 19:00 h

Mr. Silla (Sigurlaug Gísladóttir) hrala dlhé roky s islandskou kapelou Múm. Dnes už hrá iba sólo. V Záhrade predstaví svoj nový album Hands on Hands.

Mr. Silla & Páll Ivan frá Eiðum – Butter on it